Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Doktor said:

Eto vidis.

Te inovacije, iako si ih ti stavio pod znakove navoda, su i dan danas mnogima etalon za savrseno reprodukovan muzicki materijal.

Ма уопште ми није била идеја да омаловажавам ствари тиме што сам их ставио под знакове навода. Хтео сам да их потенцирам. :)

Поента ми није била да браним Devialet-а, нити да нападам друге системе. Једноставно, треба се то чути.

1 hour ago, ninja said:

Moze se to riješiti ;)

Do tell. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, InSides said:

Ма уопште ми није била идеја да омаловажавам ствари тиме што сам их ставио под знакове навода. Хтео сам да их потенцирам. :)

Поента ми није била да браним Devialet-а, нити да нападам друге системе. Једноставно, треба се то чути.

Do tell. :)

Pa preko mene a posle ćemo vidjeti za transport preko grane do Srbije a posle sam pokupiš. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, Doktor said:

Eto vidis.

Te inovacije, iako si ih ti stavio pod znakove navoda, su i dan danas mnogima etalon za savrseno reprodukovan muzicki materijal.

Da ne beše prekjučerašnjeg randevua ne bi palio sistem, a prođe više od pola godine gluvoće. Jesam se uželeo al školska elektronika, sada "vintage", ma zvuči ne za sve pare već za bedža, nema cenu, to mora da se napravi, skocka,...ne može da se ode u samoposlugu i potrpa u korpu ma kog nivoa bilo. Do večeras će i moja vrteška da se provrti nadam se. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Lemić said:

. . . . Do večeras će i moja vrteška da se provrti nadam se. 

E e e e.  Hajd' pa to odradi, da proradi. :)

Onomad mi pricao @grau da nikada do sada ( a bio je kod tebe par puta ) nije  imao prilike cuti Koetsu Black, ali od Sugano-san-a licno, tj. original.

Smatraj da smo najavljeni vec u pretplati. 

Da ti donesem ako ti je ponestalo onih malih blokcica za tablic/yamb ? :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Doktor said:

E e e e.  Hajd' pa to odradi, da proradi. :)

Onomad mi pricao @grau da nikada do sada ( a bio je kod tebe par puta ) nije  imao prilike cuti Koetsu Black, ali od Sugano-san-a licno, tj. original.

Smatraj da smo najavljeni vec u pretplati. 

Da ti donesem ako ti je ponestalo onih malih blokcica za tablic/yamb ? :roll1:

Da,da, udaram ja pisane za svaku stranu LP-ja, 50 sati pa na kanal kod Ristića, tako nešto preporučujem svakome, pregled, detaljno čišćenje i podmazivanje tamo nekih gumica. Grau i ja smo se "razišli" još od "mode" TVC-a, mojom "krivnjom" pretežno, ja sam svoje ispade davno odradio i nisam (bio) previše voljan da ih ponavljam bez obzira na sve ostalo što je  lepo, mislim na međusobnu ljudskost. Slušali su većinom svi autoriteti, ljudi čije mišljenje smatram merodavnim i do čije kritike mi je stalo,  bilo je doduše i kolateralnih slušalaca. Napravićemo slušanu, potrebno mi je malo vremena da pretkreljam sistem bar osnovno, ne zvuči u punom potencijalu, mada sad rezani Majkl Hedžes prenosi emocije, predpostavljam da imaš vinil, mislim da nemam ni jedan a voleo bi da ga čujem, eto prilike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Lemić said:

 . . . , mada sad rezani Majkl Hedžes prenosi emocije, predpostavljam da imaš vinil, mislim da nemam ni jedan a voleo bi da ga čujem, eto prilike.

Ne znam koji je to "rezani" Hedzes ? Linkuj.

Imam par vinila i jedno 2-3 CD-a. Windham Hill. Originalne, naravno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

E e e e.  Hajd' pa to odradi, da proradi. :)

:roll1:

Test, kanala samo, radi:

IMG_20171024_173511.jpg.72581d6bb5fbc0cf4514d0c724445026.jpg

1 hour ago, Doktor said:

 

Da ti donesem ako ti je ponestalo onih malih blokcica za tablic/yamb ? :roll1:

Datum i udarena recka, fala, moš nešto drugo:dodo:

Prva strana, ...overture, jednostavno sam se naježio kad su naišli duvači i udarljke, surovo moćno, "da zabole bubne opne", jedan od opisa kako šta treba da zvuči, pokojnog Laze Milutinovića, pominjo sam ga onomad, baš mi nedostaje njegove priče.

IMG_20171024_174341.jpg.6fe1c5ddba5c6d2664656165697103df.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Woland said:

sledećeg puta uzimam one polukružne - lakše su za manipulaciju.. a tih što si slikao ima u prodaji?

Nemam pojma. Ovaj LP imam jedno 20+ god. :)

Ce progoogle-amo, . . . nadjemo . . . pitam uostalom Caju od koga sam tada kupio ovaj LP ( dotur iz Kanade ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, InSides said:

Vece za Carpenter-a...

Odlični soundtrack-ovi, naročito " Napad na policijsku stanicu 13 ".

I dan danas mi ta osnovna, jednostavna, minimalistička tema iz ovog filma na analognom synth-u pravi jezu.

Ako može neki info gde si nabavio ove LP ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Doktor said:

Ako može neki info gde si nabavio ove LP ?

Ово су генерално издања Death Waltz Records-a (http://deathwaltzrecordingcompany.com/). Производе генерално OST плоче, и то понекад прилично обскурне.

Дистрибуирају их Sound Stage Direct у САД-у, како и велики ланци попут Media Markt-a (Белгија, Немачка), Public (Грчка) итд.

Свакако, може се наручити директно са сајта. Обично, за сваки албум раде ограничено издање које иде само преко сајта - рецимо, за Assault on Precinct 13, издање преко сајта је имало плоче беле боје са крвавом мрљом преко саме плоче. Моје издање је само беле боје.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...