Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Ovde onaj smajlić koji se klanja..
Inače, možda je to jedini LP koji ti treba od njih, za ostale nisam baš siguran da bi ti falili.
Moje dve pare... one koje ne vraćaju u dućanu.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

xe, moj mladunac (mulac - metalika) za UB40 kaže da su bastard Šade i Marlija :D
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, ninja said:

Malo lakše od Hendrixa :)

. . .

Hendža ti težak ? Khmmmm . . .  jel imaš samo ovu kompilaciju sa koncerata ?

Moj predlog - kreni od Electric Ladyland, pa se vraćaj oprezno na drugi ( Axis  . .  ) koji je zahtevan, komplexan i onda na Are You Experienced. 

Ili, mozda ponajbolje ( a poznavajući te :) ) kada bude neka dobra prilika/akcija, odpazari sva tri. :dance2:

Posle pod obevezno Band of Gypsys ( to se mora imati u kolekciji ).

Dalje sve ostalo kako ti Hendža legne. ( Isle of Wight, Hendrix In the Werst i dr. albumi ).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Santana, drugi album Abraxas - trenutno 1st US izdanje ( tvrd karton, gatefold, crvena Columbia sa zutim slovima, KC 30130 ) . . . 

Idemo samo strana A ( pocetak i omiljena numera koja otvara ovaj kultni album i govori sve, tj. otkriva sve kvalitete i mane jednog sistema - Singing Winds, Crying Beasts ). :)

Posle idu ostali primerci Abraxas-a iz police, takodje samo strana A.

sa1.jpg

sa2.jpg

sa3.jpg

sa4.jpg

sa5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pregled na ostala tri primerka. Jos jedno prvo US izdanje, ali ovo ima i crno beli poster banda. :dance2:

Treci LP je UK izdanje, a cetvrti Holland.

 

Evo ovoga puta i slike same ploce, tj. nalepnice - crvena etiketa, zuta slova na obodu Columbia, crna slova text : numere, ser. br. itd.

 

sa6.jpg

sa7.jpg

sa8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, InSides said:

Ortofon Rondo Red, phono је Devialet.

Imam/imao Rondo Red ( na zalost se potrosio :( ).

Sorry, ali Devialet i phono - ja to nikada necu razumeti ? 

Full digitalna sprava, prepuna elektronike, opamp-ova, procesora, chip-ova, pa "pegla" RIAA krivu. :hmmm:

 

Btw, moj trenutni phono je Disk card iz Quad 33, okrenut na M1 ( desna plocica na slici ).

Vintage, takav sam u dushi. :)

disk card 33.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

Imam/imao Rondo Red ( na zalost se potrosio :( ).

Мени се потрошио Ortofon Kontrapunkt B, па планирам га слати Szalai-ју у Будимпешту, само да услови дозволе.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, InSides said:

@Doktor, како би то Американци рекли, do not knock it until you try it. :) 

 

Jenkiji - bah. 

Mene taj Devialet podseca na one 5.1 receiver-e koji su imali ( secam se nekog boljeg tada Sony modela koji je pazario 90-tih moj kum, inace audiofil tada, posle se izgubio u "digitalnom otpadu" :roll1:  ) sledecu kalkulaciju.

Uneses parametre svoje sobe, a onda ti na displeju izbaci taj 5.1 receiver duzine kablova koje treba da metnes na prednje, na srednjak i na zadnje zvucne kutije. Heh.

Vec tada sam shvatio da ja nikako nisam za te "digital" price.

Da me ne shvatis pogresno, respect za sve te inovacije, ali sto dalje od mene. Jbga, ali je tako.

Cevi, trafo-i, dobre SS konstrukcije, ESL iz "stare garde", FR vintage driveri i svi ostali driveri - analogija u full-u.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, InSides said:

Мени се потрошио Ortofon Kontrapunkt B, па планирам га слати Szalai-ју у Будимпешту, само да услови дозволе.

Sto ?

Skupo ti na samom izvoru ?

https://www.ortofon.com/repair-mc-kontrapunkt-b-p-533-n-3597

Ja sam Rohmann-a poslao Ortofonu i dobio novu zvucnicu komplet.

I to sam izgleda potrosio ? Neka popriceka, pa ce to ici opet kod njih.

Trenutno se majem sa Grace F-9/E i pravo da ti kazem, uzivam za sve pare. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Sto ?

Skupo ti na samom izvoru ?

https://www.ortofon.com/repair-mc-kontrapunkt-b-p-533-n-3597

Ja sam Rohmann-a poslao Ortofonu i dobio novu zvucnicu komplet.

I to sam izgleda potrosio ? Neka popriceka, pa ce to ici opet kod njih.

Trenutno se majem sa Grace F-9/E i pravo da ti kazem, uzivam za sve pare. :)

Јесте. Зато што цена није 870E, него је најмање 870E + DHL оба правца + царина (15%) + порез (18%) = најмање 1,400Е.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Doktor said:

Jenkiji - bah. 

Mene taj Devialet podseca na one 5.1 receiver-e koji su imali ( secam se nekog boljeg tada Sony modela koji je pazario 90-tih moj kum, inace audiofil tada, posle se izgubio u "digitalnom otpadu" :roll1:  ) sledecu kalkulaciju.

Uneses parametre svoje sobe, a onda ti na displeju izbaci taj 5.1 receiver duzine kablova koje treba da metnes na prednje, na srednjak i na zadnje zvucne kutije. Heh.

Vec tada sam shvatio da ja nikako nisam za te "digital" price.

Da me ne shvatis pogresno, respect za sve te inovacije, ali sto dalje od mene. Jbga, ali je tako.

Cevi, trafo-i, dobre SS konstrukcije, ESL iz "stare garde", FR vintage driveri i svi ostali driveri - analogija u full-u.

 

 

 

А што бих те схватио погрешно? :) У своје време, и ESL и FR (који су сада vintage) су били "иновације".

На срећу, све док је музика најважнија, нема проблема. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, InSides said:

. . . У своје време, и ESL и FR (који су сада vintage) су били "иновације".

. . .

Eto vidis.

Te inovacije, iako si ih ti stavio pod znakove navoda, su i dan danas mnogima etalon za savrseno reprodukovan muzicki materijal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...