Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

akanje - Stradi-Woland-Vladd prebaceno ovde : http://www.diyaudio.rs/topic/8691-milina-nekoristenja-ignore-liste-tzv-nadgornjavanje/?do=findComment&comment=260432

 

zamolicu da se ne nastavljate ....... jerbo cu morati da reagujem , a nemam nimalo zelje

ZM

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Archie Shepp..eci-peci-pec :D....iz jedne trampe usled resavanja tehnoloskih viskova,uzeh jos jedan Mama too tight,FOC,talijansko izdanje,maltenen novo (levo),Jasmine/UK izdanje (desno),zamal ni da ne poslusam talijansko,bio sam vec spremio za sledecu trampu,kad ono,iznenadjenje,tri losa ubise Milosa..talijan svira bolje od UK izdanja <_<

shepp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Woland said:

Ophelie Gaillard sa Filharmonijom iz Monte Karla - drugovi Bloh, Korngold i Prokofjev.. interesantna ploča, manje energije nego . . . 

Videh, citah ovaj tvoj post i evo - nekako ne mogu vise da "pohvatam" sve te nove zvezde violoncela.

Jbga, meni su Pablo Kazals i Mstislav Rastopovic nekakvi etaloni, bolje reci Divovi i moz' ga sad' pa hebat, ali ja uvek prema njima imam taj respekt.  :worship:

Ni Misa Majski, tek ni Jo Jo Ma me ni priblizno ne doticu kao ova dvojica.

Recimo , onaj mali dasa Francuz Kapison ima taj neki "stof" da se vine ka ovoj dvojici divova, no vreme ce pokazati. 

Imao sam srecu slusati ga u SC pre jedno 3-4 god. Izvodio Dvorzakov celo koncert.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor do Ofelije sam stigao posredno, prateći trag Bruha i Bloha, a želeći da čujem drugo izvođenje Blohove Hebrejske Rapsodije, i uporedim ga sa izvođenjem Natalie Clein.. a do Bruha sam stigao preko Stivena Iserilisa (http://stevenisserlis.com) - bio u BG pre dve godine i na bis izveo Kol Nidrei, pa me dotakao.. interesantan violončelist je i Đovani Solima (http://www.giovannisollima.it/index.html) i njega sam slušao u Kolarcu.. nemam izraženog favorita među "novim" violončelistima, Natali Klajn (http://www.natalieclein.com) ima sjajan senzibilitet za Bruha i Bloha (po mom dosadašnjem saznanju), ali dajem prednost Majskom u odnosu na Jo Jo Ma, ali u tome sam veoma subjektivan - ne leži mi Jo

dvojici koje si pomenuo i koji su i još dugo će biti referenca, da dodam i Štarkera :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tom Waits - Swordfishtrombones"..msm,klasika....njegov prvenac za Island records,malo veci zaokret :D u odnosu na ono sto je radio za Asylum records...

:wub:

veliko hvala pokojnom Drazenu Vrdoljaku i emisiji "po Vasem izboru ",sto je ovu plocu onomad predstavljao u svojoj emisiji,neposredno nakon objavljivanja :matrix:

waits.jpg

waits 2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

Tom Waits - Swordfishtrombones"..msm,klasika....njegov prvenac za Island records,malo veci zaokret :D u odnosu na ono sto je radio za Asylum records...

:wub:

veliko hvala pokojnom Drazenu Vrdoljaku i emisiji "po Vasem izboru ",sto je ovu plocu onomad predstavljao u svojoj emisiji,neposredno nakon objavljivanja :matrix:

waits.jpg

waits 2.jpg

Johnsburg, Illinois...
Nema krace i lepse ljubavne pesme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Zverogušter said:

Johnsburg, Illinois...
Nema krace i lepse ljubavne pesme.

 

17 hours ago, Woland said:

Dražen Vrdoljak :) bolja prošlost - najava grupe Film u Kulušiću.. opismenio je mnoge :)

 

Swordfish je masterpiece,jos i danas..godinama smo ga vrteli po kucnim zurkamasa drustvom,,od a-z,nekad sa LP-a,nekad snimljeno po kazetasima..redovito sam slusao Vrdoljaka u ono vreme,ukljucim radio,kazetas,i snimao mu emisije..kad je pustao Swordfish,bio sam usred ciscenja trajnozarece,i stao sam sa poslom posle par minuta i samo sam postavio sebi pitanje "ko je ovaj genijalac/idijot,s ovakvom muzikom" ?..ko da je juce bilo B)..slag na tortu,da sam imao vec vise primeraka istog naslova,imam i Simply vinyl izdanje,ovo je UK izdanje,svira daleko najbolje od svih sto sam imao u kuci dosad....:wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opus 3 - svedska diskografska referentna kuca ( pok. Bo Hansson, producent i tehnicar/snimatelj).

Cene ovih vinila povremeno imaju neke nebulozne vrednosti.

Secam se pre koju godinu u "Staklence"-tu na Trgu Republike Bgd., audio berza, bile bas-bas "jake" cene.

Zasto pisem ovo ? Upravo zbog toga sto sam ovaj konkretno vinil nasao u Geteborgu na rasprodaji u Bengaiz-u za celih 10 SEK ( u prevodu 1.02 eura ). :)

Passion - odlican hor, solisti i Boovo umece za akusticki pripremiti, sloziti, te snimiti, tako da i opravda zasluzeni status ovog label-a.

 

 

o1.jpg

o2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...