Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

hvala na sugestijama, nemam ni po Doktoru ni po Wolandu spomenute albume ali će se naći na listi za nabavku.

Uz Keln nisam namerno turio na popodnevnu seansu ni Standards Vol1 i Standards Vol2 ( po meni ova tri albuma su A, B i C u Jarrett abecedi).

Na moju VELIKU žalost kao vinildžije NAJBOLJI Jarrett album (po meni), La Scala nije NIKAD objavljen na bakelitu :( 

https://en.wikipedia.org/wiki/La_Scala_(album)

A to bih ahhh.... tako posjedovaooo... :) 

P.S. imam ja tu još po nešto od K.J. ali otom potom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Zflazar said:

yebote štatije ovo? Kasparov-Fischer? Šurbek-Stipanić? :)

Ukratko :

Drugi solo LP Manuela G., btw gitariste, kompozitora, clana Ash Ra Tempel krautrock grupe.

Veliki prijatelj i saradnik Klaus Schulze-a ( ex Tangerine Dream ).

Berlinska skola elektronike, minimalizam, ambijent, elektronika . . .

Konkretno objavljivenje ovog albuma je direktna zasluga Schulze-a. Naime, Manuel je negde 1981 god. u jednom studiju u Berlinu ( a gde je snimao svoje solo projekte i Klaus ) ukljucio sekvencer, ritam masinu, pa synth-ove  . . . . prakticno jedan pattern, ritam . . . kasnije nasnimavao gitaru.

Odlozene trake koje su par godina stajale u ostavi studija. Klaus S. je naisao na trake, preslusao i ubedio Manuela da ih objavi.

Inace, meni je ovo prakticno uvod u drum & bass, house, techno, ambient, chill i sve ostalo sto je doslo nakon vise od deceniju. 

Moja apsolutna preporuka za poslusati, a za one koji vole minimalizam i za kolekciju.

NA svu srecu ima ga u "radnji", a moze se poslusati za probu i na YT :

Gitara se pojavljuje na 31:35. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...