Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Pogledao upravo sta ima na trakeru da se poslusa kao trial pre kupovine (eventualne) vinila.

Ima 4 ponude. Moj izbor definitivno br. 3 ( upravo Karl Lajster, sa kvartetom iz Lajpciga, izdanje 1996 ) i br. 4 ( Dezo Ranki -klavir u okviru Bartok kvarteta i Bela Kovac - klarinet - i naravno, Hungaroton :) ). 

Nadam se da sam pomogao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

Pogledao upravo sta ima na trakeru da se poslusa kao trial pre kupovine (eventualne) vinila.

Ima 4 ponude. Moj izbor definitivno br. 3 ( upravo Karl Lajster, sa kvartetom iz Lajpciga, izdanje 1996 ) i br. 4 ( Dezo Ranki -klavir u okviru Bartok kvarteta i Bela Kovac - klarinet - i naravno, Hungaroton :) ). 

Nadam se da sam pomogao. 

Misliš na Rutrekeru? Samo 4 izdanja Hungarotona?

Meni deluje da ih ima preko 200.

 

Edit:

Zaboravi, sada skapirah da se radi o kvintetu, a ne o Hungarotonovim izdanjima en general... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/29/2017 at 3:09 PM, Doktor said:

Analiza - trenutno 7. simfonija, stav 2. :thumbsup:

 

Bravo @Doktor, jedna od meni omiljenih. Imam ovu verziju:

 

https://www.discogs.com/Ludwig-van-Beethoven-Česká-Filharmonie-Paul-Klecki-7Symfonie-A-Dur/release/2742649

 

Kupljeno u Pragu pre 30-ak godina. Dirigent Paul Klecki. Koliko me sećanje služi pozvan od strane Supraphon-a da snimi za njih sve Betovenove simfonije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, prophet said:

 . . . Dirigent Paul Klecki. Koliko me sećanje služi . . . 

Odlicno podsecanje na ovog izvrsnog dirigenta.

Upravo jedan deo moje "ekipe" koji zamera na teatralnosti, patosu, i joskojecemu Karajanu, za Kleckog ima samo reci hvale. :)

Ja nemam u kolekciji ovaj LP sto je u tvom posedu, ali imam Trecu i Petu snimljene takodje za Supraphon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, paja959 said:

Santana 3 (MOV/2LP):wub:

. . .

Daj neki info kako ove novorezane ploce na 2 LP-a zvuce u odnosu na ranija, originalna izdanja.

Neka paralela u odnosu recimo na Columbia US ili neko od evropskih.

Inace, Batuka Rulezzzzzzz ! :punk:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, Doktor said:

Daj neki info kako ove novorezane ploce na 2 LP-a zvuce u odnosu na ranija, originalna izdanja.

Neka paralela u odnosu recimo na Columbia US ili neko od evropskih.

Inace, Batuka Rulezzzzzzz ! :punk:

ovo je obicno izdanje, 1 LP je standardni materijal,na drugom LP je ranije neobjavljeni materijal:

http://www.musiconvinyl.com/catalog/santana/santana-iii#.WX-D-E1lLIU

MOV je pretezno dobar,finiji presovi,nema  suskanja,krckanja,malo prefinjeniji zvuk u odnosu na rana severnoamaricka izdanja (USA,Canada),najvise mi lice na japanska izdanja B)

na sto mislis verovatno,to su ovi novi MFSL,2LP na 45 RPM,nesto je to sad u trendu,pa se javljaju naslovi ko pecurke posle kise,zasad odolevam iskusenjima :D,al lako je moguce da cu da izginem jednog dana za takav recimo Weather Report 1st,Miles "Nefertiti" ili Santana 1st....:wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

"Rani" Klaus Schulze - Black Dance. 

Berlinska skola elektronike na ESL-ima = demonstracija sile. :D

 

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Polica dedicated 4 LPs je napravila takav akusticki tretman u dnevnoj sobi vec ovako prazna, da ce biti full satisfy kada se napuni sa dragim mi vinilima.

Nece morati room trap-ovi i ostale kerefeke. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

davne 85. 86. više se ne sećam (vidim da je ploča snimljena 1985.) u portorožu bila neka promocija ili je danhil bio sponzor džez festivala, ko će se setiti...elem, ljudi na plaži delili ovu ploču :) i evo je ploča još kod mene

a ploča ludilo dobra, fenomenalnog zvuka...boško petrović kvartet

WP_20170819_22_39_43_Pro_1.jpg

WP_20170819_22_39_59_Pro_1.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...