Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

15 hours ago, Zflazar said:

Andy Summers & Robert Fripp: Bewitched

. . .

Odlican album. Sjajan poklon.

14 hours ago, Zen Mod said:

. . .

Rober Fripp nije nikad snimio nesto sto posle drugi nisu kopirali

Upravo tako. :thumbsup:

Robert Fripp aka Doktor ( :) ) - ziva legenda, vrhunski gitarista, kompozitor, inovator ( Frippertronics, pa Revox za loop-ove, posle to koristili razni : R. Blackmore, pa Fred Frith etc. ), ucitelj, za mnoge guru, pokretac, kolaborator sa gomilom odlicnih muzicara ( na prvom mestu Brian Eno, pa ostali ) . . .

14 hours ago, Zflazar said:

paaaa, ne doznajem se u cenjenu gospodu, s tim mi je više bio zabavan susret sa njima :)

Andy Summers - ex - The Police ( upecatljivi rifovi, ton gitare, vrhunski tehnicar ). Btw, odlican profy fotograf.

Dr Fripp - King Crimson. Lider i gazda grupe koja postoji skoro pola veka iliti stoleca. Ovo je dovoljno.

 

Moj predlog - ostavi na stranu ovaj album, neka malo "odmori". Onda mu se vrati, preslusaj, pa polako . .  ciklicno.

Def. ovo nije album koji pogadja na prvi takt, "na prvu loptu".

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitanje za znalce:

-šta uzeti od nabavljivog LP-a Grieg-ovog koncerta za klavir i orkestar a da bude krštena interpretacija i solidan snimak?

Od Youtube materijala mi se najviše dopao Artur Rubinštajn, nekako najviše gradi melodiju, posvećen je svakom tonu i frazi baš onako lirski a pri tom ne zapostavlja ni virtuozni rokenrol stil svirke samo ga podređuje lirici...

...predlozi?

https://www.discogs.com/sell/release/6259006?ev=rb

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Da. Dobar izbor.

Moj izbor za ovaj Grieg-ov klavirski koncert je DECCA-ino izdanje.

Radu Lupu, Londonski simfonijski orkestar sa komandantom Andre Pervinom. Izuzetno izvodjenje. 

Relativno lako nabavljiv na nasim prostorima, a na Discogs-u ga uvek ima i to za razumljive novce.

radu.jpg

Jos kao bonus meni jos lepsi Sumanov klavirski koncert u a molu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Zflazar said:

hvala puno na sugestijama!

...ipak naručeno bez sosa, tj Šumana. Njega i dalje imam kao traumu iz detinjstva.

Ako je ta trauma vezana za "Decije scene", bolje reci neku od "scena", apsolutno te razumem.

Mogu samo zakljuciti da ti je bila izuzetno ambiciozna profesorka klavira. :)

Doduse to je danas postala svakodnevica, pa se deci iz nize i srednje muzicke skole postavljaju sve vise i vise letvice za preskociti.

Kao i Sumanove Konderszenen isto je tako i sa Godisnjim dobima od Cajkovskog, kao i Children's Corner od Debisija.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dragi @Zflazar,

Cemu ksalol ?

Da bolje prodje, oseti se " Slavlje gustera " ili mozda jos bolje uz " Pet na jednog(a) " ?

Khm, khm, . . . .  kada sam svojevremeno imao tesku hipertenzivnu krizu nakon povratka iz Outland-a, te ponovo zavrsio sa poslom u Gradskoj bolnici, dadose mi, da me smire, original Xanax "malu peticu" i da li zbog tada krvnog pritiska od preko 200 "gornji", a preko 140 "donji", ja vid'o neke boje, bilo mi fino, lepo . . . . smestise me u koronarnu, te prenocih . . . 

Kako bilo da bilo, od tada, pa do danas, probao jos jedno 2-3 puta taj ksalol.

Jbga, ni priblizno toj atmosferi, loodl'lu, . . . . svemu sto sam imao kada su me prvi put pookli sa Xanax-om. :(

Zakljucak : drz' se ti blago meni proverenih supstanci. :D

P.S. kod mene nix " Trenutno na gramofonu" iz objektivnih razloga . . . . :frusty:

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zflazar said:

... mislim da su te pukli ne samo sa xanax-om...

Jok more, siguran sam.

Nego, bio sam u spec. raspolozenju tada, pa zato.

Da pojasnim. Naime, kada se vratis posle nepunih 5 god. sa putesetvija gde si profesinalno boravio, radio, shvatio i koristio te njihove sisteme shvatis u momentu gde si ponovo doso.

Znaci, nista ne f-onise, sve se raspada, improvizacije vise nego u najludjim free jazz kompozicijama.

E onda te obuzme neki nemir, teskoba, jed, . . . . jad.

Eto, tako meni to tada bilo 2004 god.

Ukratko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...