Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

3 hours ago, Kuja said:

 

A imam i još jedan ofucani first press, dobijen davno na dužu pozajmicu od odavno neaktivnog člana hifi foruma, čiji sam telefon spletom okolnosti izgubio. :( Možda slučajno naleti na ovaj post!

 

Grize te savest? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apsolutno!

Spletom okolnosti sam mu izgubio broj, ali kao nema veze - pronaći ću ga ponovo na forumu, danas, sutra, pa nikako, uvek iskrsne nešto trenutno preče ...i prođe vreme!

Sada sam ponovo naleteo na tu ploču, odavno mi stoji zaturena u nekom ćošku.

Uz pomoć Google-a sam nekako uspeo da iskopam i tu staru temu sa njegovim nickom i poslao sam mu poruku na forumu. Nema ga tamo godinama, ali se nadam da će je možda ipak pročitati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam pojma. 

Ali je nesto ni ne videh, sem ovog photo-a sa net-a.

Natera me da trazim jedan od tri primerka iz kolekcije. :)

Evo da vidis stanje i o cemu sam govorio u prethodnom postu . . . 

@sir Oliver, uz svo uvazavanje, ali naslov ove teme je kao i sto sam naziv kaze - Trenutno na gramofonu, a ne sta se setimo, sta smo nekada imali u koleciji, sta imamo ili sta bi voleli imati.

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dan Drugi . . . . Grace F-9 i ostalo sve.

Trenutno - ko drugi nego Stonsi - US izdanje . . .  trvd karton . . . origigi zipp, nix photo . . . . o press-u necu govoriti . . . . treba to cuti na ovoj XO MM zvucnici. :)

Inace, preslusavan i Argus . . .  Phenomenon (UFO) . . . . 

rs1.jpg

rs2.jpg

rs3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, paja959 said:

King Crimson..Islands...jbte,ovo je brutalno jos i danas..lako je moguce da ako me neko probudi usred noci,i pita za 5 albuma za pusto ostrvo,da cu da ga pomenem,ako ne za 10 vec sigurno :D:wub:

. . . 

Ahhhhhh, Krimsoni . . .  'de me nadje. :worship:

Uz Islands bih pod obavezno dodao i Lizard i In The Wake of Poseidon. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Doktor said:

Ahhhhhh, Krimsoni . . .  'de me nadje. :worship:

Uz Islands bih pod obavezno dodao i Lizard i In The Wake of Poseidon. 

imam ih,al na mene nisu imali toooliki uticaj kao Islands..verovatno je razlog sto je za mene to bio prvi KC album sa kojim sam se sreo,pa mi je izuzetno visoko postavio "meru"..slucajno sam imao neku srecu/nesrecu da u tada lotu od 15-20 novopridoslih LP-a iz UK za moje tadasnje drustvo sa kojima smo preslusavali sveze pristeglu robu kod mene,ovo nije vrednovalo onako u prvom naletu,pa je ostavljeno meni na "seciranje"....ko juce da je bilo,od tada mene ovo ne "pusta" B) klasika,jazz,rock,sve je tu..kolko se secam,prog-rock kategorizacija,nije jos postaojala,sta se odatle nakalemilo oko zanrovskih kategorizacija/izraza,mslm,bolje da ne evaluiramo sad..

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

"....ko juce da je bilo,od tada mene ovo ne "pusta" B) klasika,jazz,rock,sve je tu..kolko se secam,prog-rock kategorizacija,nije jos postaojala,sta se odatle nakalemilo oko zanrovskih kategorizacija/izraza,mslm,bolje da ne evaluirfamo sad..

Upravo tako. 

Kod Krimsona je i zaista tu sve od muzickih pravaca. I klasika i jazz i rock. Kasnije je Doktor ( :) ) krenuo da jos potencira i eksperimantalnu muziku, minimalizam . . . 

Da ne evaluiramo ? Zasto da ne ? ;)

Ovde slobodno na ovoj temi mozemo.

Pa evo : pod 1. zasto Lizard ? Upravo zato sto je tu toliko jazz pattern-a da to nije normalno. Takodje, mozda i jos vaznije, a vezano za ovaj album je atmosfera vezana za dela klasicne kamerne muzike, a meni licno je na ovom albumu stavio pecat Gordon Haskel sa zaista originalnim vokalom.

Pod 2. - neverovatan, nadrealan vokal pokojnog Greg Lake-a. Numera Cadence and Cascade i njegov vokal je remek delo. 

Naravno, bez minimiziranja spomenutog Islands-a koji je takodje fenomenalan.

Dr Fripp je zasluzan za sve to. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treci dan preslusavanja Grace F-9E. 

Danas je dan za dela klasicne muzike.

Sto bi rek'o Lemicev kum Bucko, pocelo se opet iz pocetka. KLAK ! ;)

u1.jpg

. . .  prethodno . . .

u2.jpg

. . . trenutno . . . Meni mozda najdraza pijanistkinja Tatjana Nikolaeva koja izvodi klavirske transkripcije Bahovih dela ( uglavnom pisanih za orgulje ). Odlicna ploca. :thumbsup:

u3.jpg

F-9E i na klasici prosto briljira. Neutralnost, neutralnost i . . .  neutralnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...