Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

časćavam uši sa mozartženidbom, libreto na ruskom, snimak postariji iz 1948 godine, dirigent Kurt Sanderling, čova koji je zbog jevrejskog porekla stigao iz Pruske u Sovjetski Savez, pa napravio impresivnu karijeru, što po SSSR, što u Nemačkoj i još kojekud.

Ljupkost i nežnost ni u jednom trenutku nisu upitne, malo fali zajebantske note u interpretaciji pevača ali to možda i nije za očekivati 1948 godine?

hvala @doktoru na ploči, ponovo se potvrdio njegov ukus i nepogrešiv instinkt za muziku :)

WP_20170319_10_23_07_Procompressed.jpg

WP_20170319_10_23_29_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista lepse od Handel-a i njegovih "vodenih i vatrenih muzika", a da se zapocne vikend seansa.

Jedno fino Fontana Special vinil izdanje, RSO Berlin ( berlinski radiosimfonijski orkestar ) pod komandom legendarnog Lorin Maazel-a. 

Odmereno, precizno, ubedljivo i uverljivo izvodjenje.

h1.jpg

h2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, da podelim nesebicno sa drugarima, kolegama sa foruma, ljubiteljima klasike . . .

Zaista jedno perfektno DG izdanje u cast Ferenc Fricsay-a, izuzetnog dirigenta RSO Berlin orkestra, Geza Anda kao solista/klavir i tri klavirska koncerta Bela Bartok-a + jedna rapsodija.

Deutsche GrammophonPrivilege serija - 2 LP koji zavredjuje paznju po svim parametrima ( muzicki sadrzaj, vrhunski izvodjaci, odlican snimak, sama oprema omota, booklet inner na tri jezika o zivotu i delu F.Fricsay-a ). 

 

Ozbiljna preporuka za kolekciju u bilo kom muzickom formatu.

m1.jpg

m3.jpg

m2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, ninja said:

Mali off, @grau sta koristis za digitaliju? 

trenutno samo Akai CD-79 player koji je sredjivao impuls..... nemam DAC u kuci vise. sve sto sam imao sam prodao, a poslednji je zapravo kod Impulsa na popravci.

probao sam prosle nedelje na nekoj aukciji u Svici da uzmem ponovo Altmann DAC, mada abartovan sa gomilom Paul Hynes regulatora, njegovim napajanjem, otislo preko 1300e pa sam odustao.

verovatno cu da si zemim Lampizator Amber, to mi trenutno izgleda kao najbolji VFM.

 

dzaba mi digitalija, meni gramofon svira 50% bolje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...