Jump to content

Gitarsko pojačalo


Woland

Preporučeni Komentari

Bane, gitarski ampovi se ne prave dzaba sa lampama, pri klipovanju imas karakteristican overdrive u zavisnosti od tipa cevi i topologije. Gitarski amp treba da bude u prenosnom smislu efekat a ne amp verne reprodukcije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bane, gitarski ampovi se ne prave dzaba sa lampama, pri klipovanju imas karakteristican overdrive u zavisnosti od tipa cevi i topologije. Gitarski amp treba da bude u prenosnom smislu efekat a ne amp verne reprodukcije.

 

Tako jeste, ali ovde se tražio amp sa čistim zvukom, bez distorzije, overdrajva. Čist klin.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Borko, bas tako. Pojacalo mora da da odredjeni karakter zvuku gitare, a to sa hi fi pristupom nece da bude. Kacio sam ja gitaru na moj GC sa nekim procesorom kao preampom i nije to to, ali istata gitara je ekstra zvucala na malom lampaskom pojacalu cini mi se da ju izlazu bila 6v6, ali nisam bas siguran. Ma gitara je prosvirala, a tek ona masna ditorzija sto je bila dobra.

 

Hibrid je dobra solucija, ali ipak mislim da je bolje da se radi sa pristupom za gitarska pojacala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

niste procitali prvih par postova ?

 

malac ima dzitru kuci koju mu je Vlatko izbirao , i mint (moderni reissue) Vox AC30

 

elem - ako W. trazi to sto trazi , onda zna sta trazi

 

on se samo pravi naivan ...... uvek vrlo dobro uradi domaci zadatak , pa tek onda cakula na temu

 

kod gitarske amplifikacije - preamp stage i speaker daju po 40% zvuka , dok ostalih 20% odlazi na power stage

 

ako je trazio clean amp , onda je greota ici na cevni stage , sa danasnjim cenama ceve i izlaznih trafoa .......... a da se i ne koristi ono sto je najbitnija karakteristika power stage-a za gitaru - kontrolisana distorzija/prenosna karakteristika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gitarske 15-tice, hmmm... Od gomile pojačala koja su trenutno u servisu, sva su sa 12-ticama, po neko sa 10-kama. Uključujući Marshale, Fendere, i sve ostale.. A najčistiji clean guitar sound je upravo sa cevima.

Moj kolega, vlasnik servisa ima dva Fender Twin reverba, razlikuju se samo po zvučnicima u kabinetu, u jednom su JBL E120, u drugom su JBL D120. U izlazu su 6L6 x 4. Oba sviraju sjajno. Bio je i jedan sa Celestionima, neki gitaroši vole baš taj sound!

Moj savet ti je ili full ceve - EL34 u izlazu (par ili dva), ili hibrid - lampa na ulazu (12aX7 obično), posle toga FET ili BJT u izlazu.

Dosta takvih hibrida ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...

Za bas gitaru je Hi-fi pristup. Tu se trazi cist ton. Odlicani rezultati se postizu sa D klasom u izlazu, sto za gitarska pojacala ne dolazi u obzir. Mislim da je dobitna kombinacija, u preampu lampa ili JFET, a izlaz, D klasa. Za zvucnike vazi pravilo, ne stedeti. Svaki ulozen EUR-o daje pomak. Najvise cenim italijanske zvucnike i uglavnom sa njima radim. To su: B&C, 18 sound, Ciare, RCF...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...