Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

e bio sam na eviji i mogu vam reći baš pristojno mesto

ima dosta naših ali nema šabanije i seljane kao recimo u pefkohoriju ili na tasosu

neki pristojan svet ili se samo tako pravi u novim okolnostima, ne znam:buehehe:

DSCN5476.JPG

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 24.6.2016. at 10:11 AM, zbotic said:

Ja već nekoliko godina imam želju napraviti turu: Sutjeska, Peručica, Maglić, Durmitor, Piva, Tara, čak dijelom i kampiranje....... desetak dana bilo bi sasvim OK.

Bio na raftingu Tarom. Prediiiivno. Menjao bih 10 dana moreta za 3 dana raftinga.

Sve to možeš u jednoj turi. Još i Andrićgrad i Mećavnik .

Smeštaj u kampu, rafting, poseta brani na Pivi, ...

 

DSC_1925.JPG

IMG_6658.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam iz bg-a do glife putovao 11 sati sa pauzom u predejanima 45min i kuntanju na grčkoj granici od sat vremena. pola sata trajekt i 20min do pefkija.

putarine ubiše u grčkoj. 15,1e u jednom pravcu. na svakih par km taraba, plati pa prođi.

evia, baš fino mesto ta odmor, uvlači se pod kožu. odlična hrana, super ljudi, jeftino. svi su vaspitani, pojma nemaju jezike, voze polako, nisu bahati, pošteni i brzi kelneri.

najviše je naših ljudi i grka iz atine, larise i lamie. video sam jednu porodicu iz rumunije i tri nemice.

ogromna većina naših dolazi busevima tako da na putevima i drugim plažama nema šanse da vidiš našeg čoveka.

svi natpisi i jelovnici su dvojezični, grčki i perfektni srpski, ali srpski niko ne zna (mada po malo uče) pa to govori da su se naši predstavnici dobro potrudili da pomognu lokalne ugostitelje.

najbolji giros je 1,8e, nešto lošiji je 3 za 4,8e, orada 6e (na jednom mestu orada, čaša vina i salata 6e), ogromna porcija lignji 7e, suvlaki, musaka, pasticada i sl. 6e, pica 7-10e, sladoled na točenje 1e, lubenaja 0,40, breskve 1,5, paprike 1,2e, burek 1,8e, hleb 0,7e...i tako

 

DSCN5480.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, grau said:

posto rafting, olivere, i koji tj od koliko dana?

 

srbi su inace svuda OK na grckom moru kada nisu u gomili tako da zavladaju.

Tri dana programa.

U petak dolazak u kamp i smeštaj. Kamp je finansirala EU ( kao i ceo rafting projekat, čamce, opremu protiv hladnoće-neoprenska  odela, pojaseve za spasavanje,...) i meni kao staropm kamperu je prelep. Bungalovi od drveta sa krevetima na sprat, sve novo, čisto, miriše na drvo. Priroda prelepa, neverovatno nebo puno zvezda koje  u urbanim sredinama ne možete da vidite. U kampu zajedničko kupatilo i WC, čisto, ima tople vode, šampona, U kampu restoran, cene  pristupačne, idu i dinari, ogromna logorska vatra,...

Sutradan muški doručak ( za drvoseče) oblačenje opreme, utovar u džipove i odlazak na rafting. Spuštanje čamaca u reku, spuštanje , uživanje, ludilo. Dolazak nizvodno u kamp.

Posle toga večera uz logorsku vatru, muzika, provod.

Treći dan doručak, i napuštanje kampa. Fakultativni izlet  do Sutjeske, Perućice,... ja išao na branu Pive (Mratinje)

Ceo program košta 70 Evra .

Od toga je 30 rafting a 40 dva noćenja i onolika hrana u kampu. ( I ja sam jedva pojeo)

IMG_6509.JPG

IMG_6529.JPG

IMG_6658.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i duži rafting, dva dana spuštanja sa kampovanjem u šatorima na pola puta ( otprilike odakle ovaj rafting polazi)

Ali mi je to malo preskupo, oko 200E. Plus neka nerazumna ekološka doplata braći Crnogorcima za ulazak u ekološki Durmitor, neko sranje, ni u Švajcarskoj nisam plaćao ekološki dinar za mnogo bolje nacionalne parkove, pa sam odustao.

U povratku poseta Andrićgradu i Drvengradu

 

 

IMG_6679.JPG

IMG_6686.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

fala W,

lepše je na jutjubu, ono mesto je sasvim ok, more bolesno čisto, ali ide na nerve onaj krupni pesak i odfikarenost obale, slično ko u olimpiku,

veliki talasi umeju da naprave čudno strmu obalu a i dubina raste naglo.

srećom deca nisu više mala pa im to ne smeta ali gde je voda jako čista ume da bude dosadno, nema NIJEDNE školjkice , bar do 3-4 metra dubine.

moraće gujomobil da se upotrebi za pretragu zanimljivijih plaža.

naravno put bg-sitonija vikendom je živi smor to da ne pišem..

mda, našao sam ovde i gara 3000 peraje ali lik traži za nove 150€. da sam uzo sa ebaya bilo bi 100, ovako se premišljam..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre šifra turbo-bojler.

to meračim godinama i uvek se prekasno setim.

išli danas u do lokalnog ronilačkog kuba, ima jedan fini kurs "try scuba", ono sat vremena teorije i jedno pola sata ronjenja pa se cenjkali i dobro, 105e za 2 amazonke da isprobaju.

naravno biće malo i podvodne fotografije i filmića tako da se očekuje materijal za fejsbuk i zelenilo drugarica, jel.

moraš biti malko i političar da ih nateraš, zadovoljstvo će im biti svakako veliko.

vidim ima tamo i cressijeve robe mož se poruči štagod oćeš, samo treba frit-frit tj odrešiti kesu. ko zna možda se i ubedim da pazarim, bar ću onda imati za ubuduće.

peraje, ne bojler, nadam se da ću da ga malo otopim :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...