Jump to content

HTPC build tema... interes?


InSides

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Za drangulije tipa mini bezicne tastature, fly mouse i ostalo vredi pogledati dx.com. Ima ju dobar izbor, povoljne cene, a valjalo bi isprobati te paypal naloge sto smo pootvarali. :whistle2:

Nemamo PayPal u Makedoniji! :( Bar ne oficijalno...

 

...ali, novi Lenovo Multimedia Keyboard Remote N9502 je oko 40 EUR ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

napajanje, kuler i kuciste?

 

Case: Chieftec H2-02SL-OP

PSU: Seasonic Fanless X Gold Platinum 460W

Cooler: Intel Stock

 

Postoji moguchnost za Noctua cooler... mada sam zaprepaschen koliko su u stvari dobri stock Intel cooler-i. U "starom" HTPC-u, koji ima i3 prve generacije, stock cooler je skoro nechujan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može li neki link za to kućište, ne uspevam da nađem

 

 

napajanje mislim.. ubode ga :) kuciste - ni ja nesto ne nadjoh tacnu sliku

 

Моја грешка, кућиште је Chieftec HЕ-02SL-OP, а не Chieftec H2-02SL-OP. Не производи се више. Линк води ка архивираном верзијом Chieftec сајта.

 

Стари HTPC користи исто кућиште, али у црној боји.

 

BTW... шта значи "убоде га"? Надам се - нешто позитивно? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odlicno je  sve... da mogu, isto bih uzimao..odlican izbor, sto se mene tice

 

Хвала! Једино бих можда променио SSD у mSATA, који плоча поддржује, али нисам могао набавити mSATA у разумно време и за разумне паре.

 

Odavno merkam besumne Seasonic. Ipak sam po nagovoru iskusnijih uzeo sa ventilatorom.

 

Postavljena slika

 

 

Od kućišta mi se ovo dopada, mada je poskupo:

 

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=242&area=en

 

Премишљао сам се дуго око напајања. Али, Seasonic X Gold Platinum константно добија похвале, не планирам користити максимум напајања, а још и додајем тихи вентилатор код дискова, па се надам најбољем. :)

 

Кад бих могао у соби сместити tower case, све би пуно лакше било. У уреду користимо Cooler Master Silencio 650 за сервере за виртуелизацију. Ужасно добра и ужасно тиха кућишта.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Моја грешка, кућиште је Chieftec HЕ-02SL-OP, а не Chieftec H2-02SL-OP. Не производи се више. Линк води ка архивираном верзијом Chieftec сајта.

 

Стари HTPC користи исто кућиште, али у црној боји.

 

BTW... шта значи "убоде га"? Надам се - нешто позитивно? :)

 

Imao sam to kućište, siver varijanta. Potpuno isto samo je moje imalo i volume knob. Izgleda stvarno prelepo spolja. Ekran je isto dobar, samo su ivice oko njega oštre, nisu obrađene. Unutra sam imao ogromne probleme sa hlađenjem. Grejalo se kao furuna. 2 x 6 cm ventilatori su premali da bi izvlačili toplotu sa procesora i chipseta napolje. Posle nekog vremena sam digao ruke, prodao ga i kupio lian li tower aluminijumsko.

 

Koliko sam razumeo ti već imaš jednog ovog chiefteca i zadovoljan si?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam razumeo ti već imaš jednog ovog chiefteca i zadovoljan si?

 

Јесте - тај HTPC ради нешто више од три година у тој конфигурацији без икаквих проблема. Чак не користим ни 60мм вентилаторе нити онај 80мм код хард дискова. Једини вентилатори су напајање и кулер процесора.

 

Та је конфигурација H55 + Core i3 + 1 x 2.5" HDD + 2 x 3.5" HDD.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U poslednje vreme se nosim mišlju da sklopim jedan ceo sitem koji bi bio mobilan/prenosiv od 1U komponenata. Imam dva pojačavača tih dimenzija (jedan treba da stigne iz Švedske - thanks Ninja), da prepakujem DAC u 1U, dodam aktivnu skretnicu i da nabacim jednu ovakvu mašinu:

 

http://www.kupujemprodajem.com/1U-Dell-1850-2x3-2GHz-8GB-2x73GB-Snizeno-3807696-oglas.htm?filter_id=26837110

 

 

I sve to potrpam u rack odgovarajuće veličine:

 

http://www.kupujemprodajem.com/JVCase-6U-5597425-oglas.htm?filter_id=22660174

 

Pa na točkiće.

 

 

Pojačavači su AB klasa pa nije problem da to radi u rack-u. Postoje i monitori koji se pakuju u rack-ove.

 

Jedini problem je što ne znam da li ove serverske 1U mašine mogu poslužiti našoj svrsi?

 

Ukoliko može ne morate ići u ekstreme kao ja već može i ovakvo kućište (pravi se kod nas):

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedini problem je što ne znam da li ove serverske 1U mašine mogu poslužiti našoj svrsi?

 

Могу и не могу.

 

Јесу довољно снажни, али су ужасно, ужасно бучни. Сијасет 40мм вентилатора = бука.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

interesantna ideja prophet, ali bude li ti palo na pamet da nesto menjas - obrao si bostan.. vecina ventova u rackovima je nenormalno bucna jerbo su jako mali i vrte se nenormalno brzo, koliko sam ja imao prilike da vidim - cujem. Najmanji problem je to nekako osposobiti u smislu tisine, ali se bojim da je specifican harware problem za OS koji nama odgovara.. odn podrska za servere u npr win7-8 ili standardnim desktop varijantama LInux distribucija.. uz to i spec sistem napajanja - cini mi se da su pravljena da se ne gase, odn da se ventovi u napajanjima non-stop vrte.. ne daj Boze da nesto od komponenti zvekne - ne znam koliko bi ti bilo potrebno da ustanovis sta je i kako bi se snasao za zamenu.. sve u svemu, bolje zaobici mislim..

 

zaboravih - SCSI su prilicno bucni?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iskreno - meni licno se ne svidjaju mini htpc resenja..ogranicena su resursima - u smislu broja slotova za pci, kolicine memorije, stekova za hardove itsl.. po tom pitanju volim komotnija resenja.. jednostavno kada znam da ce mi odredjen hardwareski sklop omoguciti da instaliram sta hocu i imati visestruku namenu, onda sam miran.. sto se tice novca, jeste veci izdatak ali ne toliko - obzirom da fanless napajanje nije moranje, a proc kuleri su dovoljno tihi da zaista nikakav problem ne predstavljaju.. kada sve napakujes, kuciste nije mnogo vece od onog sa slike ..

 

npr ploca i proc sa linka su 100eur

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...