Jump to content

HTPC build tema... interes?


InSides

Preporučeni Komentari

Elem, u procesu sam nabavke delova za novi HTPC, povodom novog TVa, a najvishe zbog toga shto sam starog prodao.

 

...pitao sam se da li bi mozda imalo interesa za build temu? Ili da batalim?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 66
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Nemoj da bataljuješ, da vidim prvo šta tačno treba da radi (stereo, slika, surround ili sve), možda sam zainteresovan.

 

Sve. Stereo + svi moguchi surround formati, veza sa AVR-om preko HDMI, 3D, BluRay, NAS.

 

Šta ti treba, pitanje da li ti je uopšte potreban HTPC, smart TVovi ionako većinu stvari sada rade sami

 

Treba mi. HTPC bi bio povezan na 55ES8000, i nisam neshto sretan kako njegove SMART funkcije rade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

interesantno, ajdeeee - pocni od ploce odn proc - glas a intel-a / naravno, bez integrisanih kerefeka..

 

 

Uh.... Intel Z77 + Core i5 3rd generation u kombinaciji za HD4000. Je li se to vazi za integrisanu kerefeku? :)

 

Imam veoma dobra iskustva sa Intel HD Graphics u starom HTPC-u [H55 + Core i3 1st generation], a za HD4000 nisam josh nashao loshu kritiku.

 

Cilj je mashina koja je skoro nechujna - jedini podvizni deo bi bio kuler na procesoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

potpuno saglasan sa izborom - dakle z77 i i5 - odlicno! ssd za os + wd rozla boje (mislim da su 2 ili 3 TB) - glasnoca kulera ne bi trebala da brine ni sa odvojenom grafikom..

 

mozda da se razmisli o thunderbolt pci varijanti kartice + wireless integracijama?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Integrisane kerefeke su za video, po mom iskustvu sasvim OK.

 

Interesuje me šta je falilo integrisanim funkcijama kod TV-a? Prvenstveno me interesuje HD video, a ne surround.

 

HD4000 je vishe no OK... MadVR radi u punoj konfiguraciji bez problema. Kako sam i rekao, "stari" HTPC ima originalnu Intel HD grafiku, i vozi chak i SbS 3D filmove.

 

Nije da neshto fali TV-u toliko... ali ako ostavim da TV procesira video, morao bih koristiti Audio Return Channel i nisam bash siguran da podrzava sve formate. Sa HTPC-om, samo dodam nove kodeke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

potpuno saglasan sa izborom - dakle z77 i i5 - odlicno! ssd za os + wd rozla boje (mislim da su 2 ili 3 TB) - glasnoca kulera ne bi trebala da brine ni sa odvojenom grafikom..

 

mozda da se razmisli o thunderbolt pci varijanti kartice + wireless integracijama?

 

1. Intel Z77

2. Core i5-3570K

3. 16GB RAM

4. 128GB SSD

5. 2 x 3TB HDD

6. BluRay/RW

7. Fanless PSU

 

...i to. Cela je kucha povezana gigabitnom mrezom, pa samo ushtekam mrezni kabal - ne volim WiFi previshe.

 

Onda - konsenzus je da fotografishem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa izvint`e, sta pitate onda i smucujete radni narod kolega Insides?! fotografisite proces sklapanja i ne oklevajte :D

 

negooo, mogao bi dapde ili ubuntu ili fuduntu ili MAcOS?

 

Ne za sada... najverojatnije Windows 7 ili 8, mada je za 8 problematichnije dobiti Media Center.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga moj

 

Postavljena slika

 

 

u fazi instaliranja OS (jos se mislim sta da odaberem), displeja i izbora daljinskog.

 

Lepo.

 

Pitanje je koliko je displej potreban, mada i ja imam prozor na mojoj kutiji - ali se moj HTPC nalazi unutar ormana. Shto se tiche daljinaca, puno zavisi od izbora OS-a i front-enda.

 

Ja imam Harmony 1100, i u kombinaciji sa Media Center-om, koristio bih generichki MCE IR receiver, koji se moze programirati uz pomoch Harmony softvera.

 

Kao dodatak, jedna od ovih dve stvari:

 

http://www.amazon.com/Lenovo-Enhanced-Multimedia-Keyboard-57Y6678/dp/B005L2NTTQ

 

http://www.amazon.com/Logitech-920-000594-diNovo-Mini-Keyboard/dp/B0011FOOI2/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1366056541&sr=1-1&keywords=logitech+dinovo+mini

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na sadašnjem računaru imam instaliran XBMC. Ima podršku za Android - nalazim da je Android remote komforniji od bežičnih tastatura na ekranima visoke rezolucije. XBMC je sjajan za video, za zvuk baš i nije.

 

Jedna od namera za novi HTPC je bila uraditi platformu za testiranje front-end-a. WMC i XBMC. Do sada, kombinacija WMC 7 + Shark007 codec pack je funkcionirala odlichno.

 

Mislim da dodam i Total Media Theatre da pokrijem BluRay i to bi bilo to...

 

...mada, videchemo. Trebao bi prikupiti sve komponente do kraja nedelje, pa pochinjem. Jedino trebam chekati na IR receiver, ali to nije tako hitno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ozbiljnije testirao, ali XBMC mi nikada nije odbio neki format. Istina, zvuk u videu je uvek bio stereo (čak sam iz mkv-a izbacivao višekanalni zvuk pošto nemam dekoder a i zbog mesta na disku). Meni se dopao zato što je brz i jednostavan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo.

 

Pitanje je koliko je displej potreban, mada i ja imam prozor na mojoj kutiji - ali se moj HTPC nalazi unutar ormana. Shto se tiche daljinaca, puno zavisi od izbora OS-a i front-enda.

 

Ja imam Harmony 1100, i u kombinaciji sa Media Center-om, koristio bih generichki MCE IR receiver, koji se moze programirati uz pomoch Harmony softvera.

 

Kao dodatak, jedna od ovih dve stvari:

 

http://www.amazon.com/Lenovo-Enhanced-Multimedia-Keyboard-57Y6678/dp/B005L2NTTQ

 

http://www.amazon.com/Logitech-920-000594-diNovo-Mini-Keyboard/dp/B0011FOOI2/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1366056541&sr=1-1&keywords=logitech+dinovo+mini

Kuciste ima ugradjen IR iMON.

Da se nisam pred samu odluku -koje kuciste- stiso uzeo bi sa touch screenom, nego probilo bi mi ceo fond.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...