Jump to content
InSides

HTPC build tema... interes?

Recommended Posts

Elem, u procesu sam nabavke delova za novi HTPC, povodom novog TVa, a najvishe zbog toga shto sam starog prodao.

...pitao sam se da li bi mozda imalo interesa za build temu? Ili da batalim?

Šta ti treba, pitanje da li ti je uopšte potreban HTPC, smart TVovi ionako većinu stvari sada rade sami

Nemoj da bataljuješ, da vidim prvo šta tačno treba da radi (stereo, slika, surround ili sve), možda sam zainteresovan.

Sve. Stereo + svi moguchi surround formati, veza sa AVR-om preko HDMI, 3D, BluRay, NAS.

Šta ti treba, pitanje da li ti je uopšte potreban HTPC, smart TVovi ionako većinu stvari sada rade sami

Treba mi. HTPC bi bio povezan na 55ES8000, i nisam neshto sretan kako njegove SMART funkcije rade.

interesantno, ajdeeee - pocni od ploce odn proc - glas a intel-a / naravno, bez integrisanih kerefeka..

interesantno, ajdeeee - pocni od ploce odn proc - glas a intel-a / naravno, bez integrisanih kerefeka..

Uh.... Intel Z77 + Core i5 3rd generation u kombinaciji za HD4000. Je li se to vazi za integrisanu kerefeku? :)

Imam veoma dobra iskustva sa Intel HD Graphics u starom HTPC-u [H55 + Core i3 1st generation], a za HD4000 nisam josh nashao loshu kritiku.

Cilj je mashina koja je skoro nechujna - jedini podvizni deo bi bio kuler na procesoru.

Integrisane kerefeke su za video, po mom iskustvu sasvim OK.

Interesuje me šta je falilo integrisanim funkcijama kod TV-a? Prvenstveno me interesuje HD video, a ne surround.

potpuno saglasan sa izborom - dakle z77 i i5 - odlicno! ssd za os + wd rozla boje (mislim da su 2 ili 3 TB) - glasnoca kulera ne bi trebala da brine ni sa odvojenom grafikom..

mozda da se razmisli o thunderbolt pci varijanti kartice + wireless integracijama?

Integrisane kerefeke su za video, po mom iskustvu sasvim OK.

Interesuje me šta je falilo integrisanim funkcijama kod TV-a? Prvenstveno me interesuje HD video, a ne surround.

HD4000 je vishe no OK... MadVR radi u punoj konfiguraciji bez problema. Kako sam i rekao, "stari" HTPC ima originalnu Intel HD grafiku, i vozi chak i SbS 3D filmove.

Nije da neshto fali TV-u toliko... ali ako ostavim da TV procesira video, morao bih koristiti Audio Return Channel i nisam bash siguran da podrzava sve formate. Sa HTPC-om, samo dodam nove kodeke.