Jump to content

Recommended Posts

Neutralnost je way to go, bar što se mene tiče.

CMA je vrlo neutralan i veoma brz amp. U par navrata mi je malo čak i zasmetala ta direktnost i pomalo sirovost u zvuku, ali čim sam ga izneo iz stana osetio sam da mi nedostaje u sistemu...

F5 ima tu neku dozu smirenosti a u isto vreme je vrlo neutralan sa tek tek malo "topline" . Ono što mu nedostaje da bi bio idealan je malo bolja kontrola u bassu i brzina.

Nisam pročitao da je neko imao prilike da uporedi CMA i BatoMM :)

Mislim da još uvek nije bilo direktnog poređenja ta dva pojačala.

Bato MM i CMA se još nisu upoznali. :)

13 minutes ago, chakija said:

F5 ima tu neku dozu smirenosti a u isto vreme je vrlo neutralan sa tek tek malo "topline" . Ono što mu nedostaje da bi bio idealan je malo bolja kontrola u bassu i brzina.

Off na glavnu temu....

To sto ti nedostaje kod F5 nije nepopravljivo ima tu mesta za tvikovanje.

Ako se ne varam ti si vlasnik onog F5 sa predimenzioniranim hladnjacima? Ako je tako dodatni par izlaznih tranzistora ti popravlja situaciju.

Postoje 2 verzije F5, ona koja je prvobitno objavljena sa naponskim gain-om x 6 i kasnije je objavljena oficijelna DIY F5 varijanta koja ima vise pojacanja mislim oko 10-11x.

Prva verzija ima vise kontrole.....

re na off,

Napržio sam bias na 0,9V odnosno na 1,9A i u ovakvoj postavci mi mnogo bojle svira nego na default-u i ladnjaci se fino progreju. Sa default ~1.25A bias-a mi je F5 uvek imao neku dozu "izveštačenosti" i neki SS potpis, a ladnjaci se jedva umlače...

imao sam oba istovremenu u sistemu, i cma i batomm i nijedan mi nije legao. bato mi nije legao zbog dvostruke povratne sprege i kasnjenja signala s cim je dobijen hologramski efekat u prostoriji bez precizno pozicioniranih instrumenata u 3d prostoru. A CMA je bio milozvican sto bi rekli sve na njemu prijatno svira ali se tesko cuju razlike u produkciji. Slusao i Milovan pa mozda moze bolje reci

9 hours ago, Impuls said:

imao sam oba istovremenu u sistemu, i cma i batomm i nijedan mi nije legao. bato mi nije legao zbog dvostruke povratne sprege i kasnjenja signala s cim je dobijen hologramski efekat u prostoriji bez precizno pozicioniranih instrumenata u 3d prostoru. A CMA je bio milozvican sto bi rekli sve na njemu prijatno svira ali se tesko cuju razlike u produkciji. Slusao i Milovan pa mozda moze bolje reci

Niste vezali zvučnike na gvoŽĐenu paljenu žicu, time se " hologramski efekat " ponižtava :)

Meni CMA je daleko od "milozvucnog". Mislim da je vrlo suv i neutralan, a kao najvecu prednost bi naveo sto nepristrasno razdvaja dobru produkciju od lose.

@chakija

sklopi si batoMM za 50E+ trafo i uzivaj

ili ako ti fali snage, cuo sam da se krcka verzija od ~3MW

meni je bilo zanimljivo da sklopim nesto sa lm3886 a ispalo vrlo pristojno sto nisam ni ocekivao

To je vrloozbiljno koncipirani integralac, sa par sitnih ogranicenja, po meni za nijansu skromnijeg slu rejta, sto eliminise gluve zvucnike i tesku energetiku u skretnicama za pristojan rad.

Uz obracanje paznje na doticna ogranicenja, to pojacalce sasvim pristojno radi.

Dodavanje bafera je svakako prevazilazenje strujnih ogranicenja, ako se naravno ne pogorsaju dobre osobine.

Nego su i diyeri zivi ljudi, kada uzmu jeftinu komponentu, jeftino se i ponasaju prema njoj... :)