Jump to content

Recommended Posts

To sto se kablovi upredaju je samo manje zlo, ali prisutno. RFI ima jednu gadnu osobino da pravi interferenciju izmadju raznih izvora smetnji, koja se poprilicno random pojavljuje kao energetski pik, i to sa proizvoljno niskom frekvencijom. Relativno proizvoljnom, ali zalazi i u slusne opsege. 

Upredanje kalblova racuna na formiranje polja u fazno pomerenog u drugom kablu, tako da dolazi do znacajnog potiranja "crosstalka" kroz signal. Sto se i desava u velikoj meri ali samo ako je smetnja relativno homogena i usamljena. Ako se pojavi vise izvora razlicitih smetnji, problem je znacajan kompleksan i neresiv uvrtanjem kablova..

Finalno sildovanje kontrolnih vodova je neophodno, i izbegavanje snaznih i bliskih izvora smetnji.  

Ovo napominjem zato sto ljudi masovno misle da su sve probleme resili uvrtanjem kablova, pa da ne bi bilo razocaranja..

Na zalost cistunaca ili tehnolosku srecu, okruzeni smo rf zagadjenjem kao nikada u istoriji..sa tendencijom pogorsanja..

Evo malo da ozivim temu a i da se pohvalim... Smile

Napokon sam odradio kutiju za BatoMM koji mi stoji na iverici... ostalo je jos "samo" da ubacim iznutrice i sve da povezem... Bice to dual mono izvedba... 

Da ne kacim sve slike kako sam pravio kutiju evo sam par slika gotove kutije... Ukratko: Hladnjake sam kupio, ostalo su alu L profili i metalni limovi za poklopac, dno i ledja dok je napred pleksiglas secen na laseru...

P.S. Ko bude dolazio na FAK moze i uzivo da vidi/cuje... ;)

BatoMM1.jpg

BatoMM2.jpg

BatoMM3.jpg

Ako ne gresim oba su S :) Sisevac... mislim da to ima neke veze sa svetim Sisojem ali nisam 100% siguran;)

Inace nadam se da ga necu sprziti pri sklapanju... sve je moguce... :) Ako prezivi donosim ga... ako ne onda donosim prvo pojacalo koje dam pravio - Crescendo... ;)

Lepa crna kocka :P

Lepo bre ispalo mnogo, svakacas'

Nope... manje moglo nije... jedino da zipujem delove pa ce onda moci :) 

Ispade mi vumetar problem jer sam plocicu uradio i montirao direkt na vumetar pa ne moze da stane trafo zbog plocice... Tacnije jedan trafo jos i moze, ali posto ide dual mono izvedba ne moze drugi da stane na sprat... Tako da sad jurim da nadjem negde mesta za elektroniku od vumetra sa strane... i naravno druge plocice trebam da napravim jer se ove ne uklapaju posto su namenski praljene :( 

Ne moze sve da tece glatko... 

BatoMM4.jpg

BatoMM5.jpg

BatoMM6.jpg