Welcome to diyAudio.rs

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to contribute to this site by submitting your own content or replying to existing content. You'll be able to customize your profile, receive reputation points as a reward for submitting content, while also communicating with other members via your own private inbox, plus much more! This message will be removed once you have signed in.

HomeMadeAudioProject

Bato MM-Amp (LM-most by macolakg)

251 posts in this topic

Svaka cast.... k'o sto bese u Nadrealistima  '...nako hocu'!! Made in SRB. Prepisujmo domace. I kupujmo...ako treba

Očekivao sam da će biti komentara. 

he he - ma odakle komentari kad je sve rečeno u drugom i jedanaestom postu! :)

šalim se naravno,kao što rekoh:nemam namjeru da ikoga nagovaram na bilo šta ili odgovaram od bilo čega. niko me na ovome forumu ne poznaje toliko da bi mu moja riječ bila razlog da nešto počne ili proba,a fajlovi su tu,šema takođe kao i zapisana osnovna zamisao Dragoljuba kao čovjeka koji je ovo osmislio.

nekome će to biti dovoljno da ga zainteresuje a nekome da potpuno odustane od bilo kakve zamisli oko ovoga.,treba poštovati svačiju odluku.

Nije ovo forum za IC pojacavace. Ovde ih niko ne voli.

ne budi siguran da ih niko ne voli

verujem da je bar 80% onih koji ista leme napravilo bar jedan Gainclone , a neki i nesto komplikovanije od toga

sve to ima svoje mesto

Ma dzaba sto su pravili kad pluju po njima. Ja ovde osim sebe i 44250 nikog nisam video da je napisao da mu se svidja zvuk GCa, i da je to dobro pojacalo.

Koliko je meni poznato ovde je PASS i varijacije na tu temu glavna sprava za pojacanje, i  tu i tamo po neki lampas.

@ BN

to samo znaci da oni sto to prave imaju najvise volje da piskaraju :rofl:

no , iako sam ja licno napravio vise GC nego Pass ampova (prototipi na iverici se ne racunaju u napravljene i zavrsene ) , bas me nesto nije vuklo da pisem o istima

ma dobro,ne treba ljudima nešto nametati. prvi ja sam prije pet godina nakon pregorijevanja nekoliko STK4048 i 4050 hibrida omrzao čipove i pozabavio se sa bipolarcima i fetovima a eto onda se nakon toliko vremena i čitanja pisanja macole odlučio da probam ovo-i baš sam zadovoljan!

isto tako bio sam i nekako nenaklonjen d-klasi ali nakon par razgovora sa par ljudi koje cijenim i poštujem kao majstore,osobe i poznanike tematike razbio sam sebi tabu i oko toga.

još mi je ostalo da probam a-klasu,d-klasu i lampe. prva će Miletova d-klasa na red,za njom već odabrana i isplanirana a-klasa iz silicon chips-a a lampu ću raditi uz jednog čovjeka sa Novog Beograda čijeg sam lampaša slušao i čiji mi se zvuk naročito dopao. od lampi me najviše dijeli prilagodni trafo ali kad dođe vrijeme i to će se premostiti.

predlozi su tu,projekata ima-daće onaj odozgo još i zdravlja da parica zaradimo pa i vremena da u svemu ovome uživamo. kako reče jedan čovjek danas:

Pa naravno. Bilo bi glupo da radimo sve ovo samo eto da radimo.

;)

(eto,naučih i kako se propisno citira :) )

he,eto. a taman pomislio da sam zaokružio cjelinu...

nisam pratio temu mada jesam je zapazio među aktuelnima - obratiću pažnju.

edit:

pogledao - doći će na red,ali za jedno pet novih godina! :)

Ja sam upravo večeras slušao GC sa LM3886 u "basic" izvedbi na odličnim zvučnicima - za nebilivit koliko to može lepo da svira!

Slušam i pitam se čemu sva ona gvožđurija koju sam pravio kada ovo "parčence" elektronike tako puno daje :)

Ipak, jest' da GC daje mnogo, fali mu onaj "đus", fale neke sitnice do "odličan" i to mora da se plati gabaritom/masom i solidnom količinom para.

Čitao sam o ampu iz ove teme dok je bio frišak na ES forumu i moram priznati da me zaintrigirao, sigurno ću ga sklopiti kada ne budem imao čime da se bavim.