Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Apropo novopridošle Quadro 5000...

 

Pravio i par slika kako izgleda Quadro 2000 vs Quadro 5000, biće kad se odmorim.

 

5000-ka je duplo šira iliti deblja od standardne grafike, u totalu nekih 4 i više puta teža od 2000 pa je razlika itekako očigledna. Morao sam malo da ispomeram diskove u kućištu da je uopšte uglavim :)

 

Sudeći po standardizovanim SW (dedicated) testovima/benchmarkovima, razlika je donekle primetna u korist novopridošle (i duplo skuplje) GPU. U normalnom radu sa jednostavnijim stvarima se razlika uopšte ne primeti, razlike počinju biti očigledne sa ekstremno zahtevnim fajlovima kojih retko kad bude kod većine korisnika.

 

Uglavnom, ne vidim neke posebne potrebe da neko prati moj primer, kako rekoh u većini slučajeva, prosečan korisnih neće primetiti razliku. Srećom, ja sam u nekoliko situacija primetio i to mi je dovoljno dobro ...

 

WEI je sa 7.0 porastao na 7.6 pa se sada grafika izravnala sa SSD diskom... Memorija i dalje najjača na 7.9 a procesor zbog "zastarelosti" i da hoće ne može dalje od 7.8, Koliko god WEI bio čudan sistem ocenjivanja i možda i nerealan, kad mi je najslabija komponenta na 7.6 od mogućih maksimalnih 7.9, meni je to dovoljno dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Uglavnom, ne vidim neke posebne potrebe da neko prati moj primer, kako rekoh u većini slučajeva, prosečan korisnih neće primetiti razliku. Srećom, ja sam u nekoliko situacija primetio i to mi je dovoljno dobro ...

 

WEI je sa 7.0 porastao na 7.6 pa se sada grafika izravnala sa SSD diskom... Memorija i dalje najjača na 7.9 a procesor zbog "zastarelosti" i da hoće ne može dalje od 7.8, Koliko god WEI bio čudan sistem ocenjivanja i možda i nerealan, kad mi je najslabija komponenta na 7.6 od mogućih maksimalnih 7.9, meni je to dovoljno dobro

 

Sad kad citam sta si sve nakrco u komp, meni i dalje nije jasno zasto sam ja i dalje skroz zadovoljan sa masinom koja je 2009-to.

 

Osnova je neka Gigabyte P35 ploca,

CPU Core2duo E7200 

2x1GB DDR2 Geil 1066MHz

80GB Intel SATA2 SSD (kupio polovan za 30 evra)

WIn7 32bita

 

Trenutno 22 taba otvorena u goole chrom-u i par programa, dalje sta god da poteram ne traje duze od 1-2 sekunde.

 

U firmi imam novu intel HP masinu sa klasicnim HDD-om (nabavna sluzba birala) koja mi jede dzigericu, 5 puta je sporija na istim poslovima, ocu da je polupam, a ne smem nista da cackam po njoj (zbog garancije toboze).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad kad citam sta si sve nakrco u komp, meni i dalje nije jasno zasto sam ja i dalje skroz zadovoljan sa masinom koja je 2009-to.

 

Zadovoljan si jer ti računar odradi sve što od njega očekuješ :) Kod mene je to počelo otprilike sa: http://www.diyaudio.rs/topic/4807-i-7-intel-cpu-ispod-300%E2%82%AC-u-srbiji/#entry109991

 

Inače, da se ne bavim poprilično ozbiljnim (hardverski zahtevnim) CAD poslovima, dosta bi mi bio i običan laptop ili neki računar kao tvoj. Procesiranje teksta, jednostavnije manipulacije slikama, zujanje po internetu (zabave ili učenja radi) radi i na mašinama koje se po nekim današnjim standardima smatraju za "krš"...

 

Problemi počinju sa aplikacijama koje besomučno proždiru resurse... Al' dobro, posao koji radim naplaćujem pa je ulaganje u hardver u ovom slučaju investicija a ne bahaćenje parama da bih nekome/ikome/bilo kome pokazivao kako je "moj veći, jači, brži" jer zapravo, i nije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad kad citam sta si sve nakrco u komp, meni i dalje nije jasno zasto sam ja i dalje skroz zadovoljan sa masinom koja je 2009-to.

 

Osnova je neka Gigabyte P35 ploca,

CPU Core2duo E7200 

2x1GB DDR2 Geil 1066MHz

80GB Intel SATA2 SSD (kupio polovan za 30 evra)

WIn7 32bita

 

Trenutno 22 taba otvorena u goole chrom-u i par programa, dalje sta god da poteram ne traje duze od 1-2 sekunde.

 

U firmi imam novu intel HP masinu sa klasicnim HDD-om (nabavna sluzba birala) koja mi jede dzigericu, 5 puta je sporija na istim poslovima, ocu da je polupam, a ne smem nista da cackam po njoj (zbog garancije toboze).

 

Neko bi reko krš neko sasvim prosečna mašina, ja bi reko više nego dovoljna za SVE osim za igre, MEĐUTIM dodaš li neki grafulju tipa GTX "bilo koja" taj tvoj računar postaje vrlo aktuelan i moderan računar bez obzira na godište, potrošnju...

čak je i tih 2 gb dovoljno za sve, možda negde moraš izčekat ali bože moj i kod šaltanja tv kanala trebaš malo sačekat :buehehe:

i na lift se uvek čeka, malo hehehehe

Ssd za luksuzan rad pomaže više nego memorija mada se sve odvija u ramu tako da je bitna i brzina memorije a ne količina (neki to ovde još uvek ne razumeju) dobro ne treba ići na manje od 1gb za normalno funkcionisanje (ako smem reći da vin radi "normalno").

Sve jače od toga što imaš je: hobi (bačene pare) ili fanatizam.

Ja i dan danas koristim za mnogo stvari računar star 30 godina a bogami za internet i sitne pizdarije sve od jabolke, jer su jednostavni za brzo motanje po netu, slanje mejlova, mesindžovanje i svih ostalih gluposti za koje mi ne treba desktop računar i ogroman ekran (jer sam već pomalo ćorav).

:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Apropo novopridošle Quadro 5000...

 

Pravio i par slika kako izgleda Quadro 2000 vs Quadro 5000, biće kad se odmorim.

 

 

 

post-13-0-50518200-1440776301_thumb.jpg post-13-0-41265100-1440776304_thumb.jpg post-13-0-83221600-1440776305_thumb.jpg post-13-0-35275800-1440776307_thumb.jpg

 

Da ne bude zabune, veći broj, veća cipela... ovaj, video kartica... Mada na kilo ipo, ono "ica" deluje glupo na kraju reči...

 

Ono crno parče lima na kraju grafike sam skinuo (ne vidim čemu služi) a i da vidim, morao bih jer od jednog kraja do drugog (gde idu diskovi) ima tek koji cm više nego kolika je - sa limom ne bi uopšte stalo unutra ili ne bih imao mesta za diskove.. A nije da imam neko malecno kućište - full size matična u Codegen Briza kućištu.

 

urun_195.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kartica je iz HP mašine. Moguće da je onaj lim služio da se ne može izvaditi ili da se lakše izvadi... Svejedno sam odšarafio i ostavio u stranu. Ko zna kome će trebati :) Bitno je da radi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ostavljaš semenke za rasad?

 

Uopšte nisu skupe po oglasima. Tražiš: Trinidad Moruga Scorpion

Meni se za te pare ne cinculira rasadom i bašticom.

Žena će najverovatnije samleti i semenke.

 

 

Prošlu i ovu sezonu ne učestvujem u ovim radostima jer sam progoreo creva (ne paprikama).

 

 

Scoville-Scale.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...