Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Stiglo jedno lepo pojačalce, Roland RA-610.

Izgleda da sam ubo raritet svetske klasse, ha ha  :laugh1: http://www.diyaudio.rs/topic/5667-rec-ra-610-da-li-je-ovo-raritet-svetske-klase/  

Ali moj je još bolji, ne piše REC nego jasno i glasno Roland  :nananana: !

 

U svakom slučaju lepo svira i još bolje izgleda. Samo da ubodem negde odgovarajući tuner (RT-620). Nema ih baš. Jedan nisam uspeo da izbidujema na ebayu, završio na drugom mestu :(

 

post-101-0-16436700-1435345134_thumb.jpg

 

post-101-0-59422100-1435345227_thumb.jpg

 

post-101-0-17703700-1435345233_thumb.jpg

 

post-101-0-67652200-1435345237_thumb.jpg

 

post-101-0-17305300-1435345450_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stiglo jedno lepo pojačalce, Roland RA-610.

Izgleda da sam ubo raritet svetske klasse, ha ha  :laugh1: http://www.diyaudio.rs/topic/5667-rec-ra-610-da-li-je-ovo-raritet-svetske-klase/  

Ali moj je još bolji, ne piše REC nego jasno i glasno Roland  :nananana: !

 

U svakom slučaju lepo svira i još bolje izgleda. Samo da ubodem negde odgovarajući tuner (RT-620). Nema ih baš. Jedan nisam uspeo da izbidujema na ebayu, završio na drugom mestu :(

 

attachicon.gifDSC_2100.JPG

 

attachicon.gifDSC_2073.JPG

 

attachicon.gifDSC_2082.JPG

 

attachicon.gifDSC_2083.JPG

 

attachicon.gifDSC_2114.JPG

To je Rotel 610,predpostavljam da je prijatan zvuk?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otkad je roland rotel?

edit:

prosvetljenje:

Rotel was originally called Roland Electronics until around 1971 when they made a push to expand worldwide—they realised they couldn't trademark the Roland name overseas, so they changed it to Rotel. They never had anything to do with Roland DG.

Most sources online (including Rotel themselves) will tell you that Tachikowa-san founded the company in the 60's, but it goes back further, to the 50's when he was the Japanese distributor and assembler for Sylvania TV equipment. It merely became an audio company in the early 60's, when he won over the Americans with his efficient, reliable, competent operation and started OEMing on contract for Scott, Marantz, Harman Kardon and other American brands, growing the OEM business throughout the 60s and 70s.

The company only started making its own Rotel-branded products in the late 60s.

What makes Rotel rather unique is its UK connection, initially with that odd British conglomerate, the Rank Organisation. Rank distributed Rotel gear and Rotel manufactured gear for their Leak and Wharfedale brands. By the late 70's/80's Rotel had UK co-headquarters with English designers designing Rotel components in a more Occidental fashion with the focus on strong power supplies, simple signal paths, etc, and that's the Rotel that we know today (which Alex Encel has had so much success with in Australia.)

Although it's easy to ignore Rotel because of its general focus on simple, good-value equipment, it's actually a rather unique company, becoming a kind of Anglo-Japanese hybrid over the years. From the outside it looks like they made a lot of good business decisions. And you could call it one of the few intact survivors of the 20th century Japanese audio story—although B&W owns it, Bob Tachikowa, heir to the throne, still runs the company from its Tokyo and UK HQs.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otkad je roland rotel?

 

Roland nije Rotel, ali Rotel jeste Roland :)

 

Braća po materi:

 

post-101-0-38893800-1435679498_thumb.jpg

 

post-101-0-67965100-1435679544_thumb.jpg

 

Kapice na ovom gornjem što se razlikuju su naravno zamenske, originalne fale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Rotel 610,predpostavljam da je prijatan zvuk?

Zvuk je meni jako ugodan. Valjda je to ono što zovu stara škola, mekani zvuk, sladak zvuk i ne znam kako sve ne. U svakom slučaju, trenutno sam izdao lampe, ovo mi je sada letnje pojačalo, na zimu vraćam grejalicu zvanu KT88 PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam video takvu koja može izdržati preko 200*C

A cenovno su u istom rangu

Kupio sam vodoinstalatersku za odvajanje Rega RB300 od baze i izašla me 1€

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Damper=vaistinu ne mikrofoniše.

Unapređen Danielak sa c3g predstepenom umesto step-up transformatora je prava novopridošla skalamerija a damper je samo višnja na torti :)

Pa... novi damper "zamiruha" cijelu kucu i malo mi briga zada, setam i mirisem u po feste, 7godina a odrasli narucuju pjesme, guma smrdi... pitam se je li Kinez zahebo sa silikonom...??? ... prijatelj mi nudi odmah teflonski selotejp u zamjenu !!??...

btw: da skratim pricu, raja se razisla i slusam jednu od "problematicnih ploca" ... Ane Brun Al starts with ... sa BATom nikad problem a sa novim je previse sssssava na pojedinim pjesmamama... sa ovim damperima je ipak puno manje, ne BAT nivo ali puno bolje ... cijena za 20 komda sa postarinom cijelih 2$ :o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...