Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Imalo bi smisla kada bi mogao nabaviti i diskove od prije deset i više godina, a koji su za razliku od današnjih bili prihvatljive kvalitete.....

 

:oke: tako je, slažem se   :wink2:  probao sam mislim skoro sve cd romove od karbonskih varijanti (skroz crne) pa sve do verbatima (one najtamnije plave...) jelte morao sam zbog plejstejšna koji po defaultu (bez podešavanja biasa gaina i ofseta ne čita lepo svetle diskove) moj zaključak je da kad snimiš sa 1x nije isti zvuk kao kad snimiš sa 4x 16x itd...   ali to je verovatno trip kao sa "ovdezabranjenomtemom" o kablovima (mada ću uskoro otvoriti jednu temu uvezi toga kad budem imao 101% čvrste dokaze i vremena).

Sve diskove sam naravno proverio nakon snimanja da bi video kolko c1 i c2 grešaka sadrže i definitivno najbolji su ispali jvc diskovi (ima i danas da se kupe):

http://www.amazon.com/Taiyo-Yuden-JVC-80min-Silver/dp/B00065DGYQ

 

Može pitanjce za tebe zbotić? Jesi imao prilike da slušaš SQB Touch sa EDO na daku u tebi dobro poznatom okruženju? Jel bolje svira nego neki "highend" transporti preko koaks/spdif? Mene još uvek draži ideja da ga nabavim  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....... sa "ovdezabranjenomtemom" o kablovima.........

 

 

nisu to zabranjene teme ovde , nepozeljna je neupotreba mozga na tehnickom forumu

 

postoje dva fakta - :

 

1. maltene svaki kabel ima drugaciji zvuk

2. napraviti konstrukciju aktivnih stepena na takav nacin da se uticaj kabela svede na minimalan je relativno rutinska stvar , i onda nema potrebe za pribegavanju pomoci iz tacke 1.

 

problem je kada se susretnu oni koji ignorisu tacku 1. sa onima koji ignorisu tacku 2. ...... i nastavljaju sa borbenim ignorisanjem

 

borbeno ignorisanje je , recimo , zabranjeno

 

a ko ce da voli vise plavuse od crnki ( i obratno ) , koga briga ...... sve dok ne krene da siri religiju i spaljuje one druge

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam nikad čuo SQB. Imao Ninja koliko se sjećam.....

 

Šteta, moraću opet sve na svojoj koži da isprobavam, mada...    Squeezebox Touch je baziran na linuxu i neki lik (Triode) je prepravio softver tako da na spdif-u daje 24/192 (koaksijalcom ili optičkim kablom) a može i asinhroni usb ako je podržan od vašeg daka.

Od ovog bolje nebi trebalo da postoji (tj ja ne znam da ima nešto bolje ne računajući tu kompaše, oni me u hajfiju ne zanimaju) jer sve firme pribegavaju nekim zaštitama tj ograničenjem kvaliteta upravo iz tih razloga no možda grešim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šteta, moraću opet sve na svojoj koži da isprobavam, mada...    Squeezebox Touch je baziran na linuxu i neki lik (Triode) je prepravio softver tako da na spdif-u daje 24/192 (koaksijalcom ili optičkim kablom) a može i asinhroni usb ako je podržan od vašeg daka.

Od ovog bolje nebi trebalo da postoji (tj ja ne znam da ima nešto bolje ne računajući tu kompaše, oni me u hajfiju ne zanimaju) jer sve firme pribegavaju nekim zaštitama tj ograničenjem kvaliteta upravo iz tih razloga no možda grešim...

Ovako   nesto?

http://audiohd.net/phpbb/viewtopic.php?f=68&p=24956#p24920

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Или, у духу форума који се зове DIY, а и да се (још) мало хвалим, овако нешто:

 

Roscoe Player

 

Тема је старија од 4 године, али предност тога је да је све ово сада још јефтиније. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim razloga zašto izbjegavati npr. laptop baziran na Windowsima kada je on prije deset godina mogao ono što ostali tek sada uče. 

Probavali smo ove Hi-res formate na raznim inačicama linuxa pa to malo hoće malo neće. Na probi su bili DAC-ovi bazirani na TE0722 i XMOS chipovima.....

 

Trenutno koristim ovo dolje i to svira odlično. Bez ikakve zamjerke, osim što treba pretpojačalo sa dovoljno velikim gainom....

 

http://jlsounds.com/i2soverusb-with-ak4396.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem!? Kompasi, kako kazes, te ne zanimaju, a zanima te sprava koja je samo specijalizovan komp?

 

Šta da kažem, ovi "današnji" računari (na koje ti misliš) su mi totalno ljigavi, da ne spominjem vindovse - smeće...

Sama pomisao na to da moram pece koristit za izvor muzike je odvratna :stink: dok je neki mali uređaj sa par komponenti

lepim ekranom i daljincem neuporedivo lepše i luksuznije, da cenu ne spominjem...

Takođe ne mislim da je SQT spec.komp pre mi je to audio komponenta nego računar! Po tebi je onda i dak računar...

ali možda je zapravo sve računar što ima veze sa procesorima  :oke: ko će ga znati hahaha

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim razloga zašto izbjegavati npr. laptop baziran na Windowsima kada je on prije deset godina mogao ono što ostali tek sada uče. 

Probavali smo ove Hi-res formate na raznim inačicama linuxa pa to malo hoće malo neće. Na probi su bili DAC-ovi bazirani na TE0722 i XMOS chipovima.....

 

Trenutno koristim ovo dolje i to svira odlično. Bez ikakve zamjerke, osim što treba pretpojačalo sa dovoljno velikim gainom....

 

http://jlsounds.com/i2soverusb-with-ak4396.html

 

Verovatno je i to dobro video sam već par puta da si stavljao link, mada treba i to sve složiti, napajanje memoriju kutiju daljinac? itd itd...

Pretpostavljam da i lepo svira jer AK dac ima i PS1 i jako sam zadovoljan sa onim što čujem...  ali SQT može da prima i internetradio stanice

koje se emituju u visokoj rezoluciji ekskluzivno! Cool izgleda, em je i budilnik em ima dobra modifikacija za digi out kao kod pionira pa može

da posluži i kao transport za hires!

 

Zbotiću zanima me kad si na kraju sve složio kolko te koštalo i dali preko laptopa koristiš foobar sa beta plaginovima ili neki drugi program?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koristim foobar sa svim pluginovima (a ima ih popriličan broj). Sviram sve formate do 24 bita, sve frekvencije , a osim toga i DSD 64 i DSD128.

 

Laptope mi je dala država na korištenje (periodički ih mijenjam, ali stare ne rashodujem), a JLsounds DAC me izašao oko 200 eura za materijal i kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li si poredio LINUX  i WIN? ( u svetlu onog  komentara "pa to malo hoće malo neće")

Ja  trenutno testiram DAPHILE i AP LINUX. Za sada sam vrlo zadovoljan. Komp  je  AMD64 1GB RAMa (  brand mashina HP DX5150) koja se sa WIN bas muci a na LINUXu "leti".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konkretno mi je kolega isprobavao ove moje dacove na AP linuxu i odatle takvo iskustvo. Inače on tvrdi da AP linux radi odlično (kada radi) pa mi je rekao to uskoro i prezentirati. Kaže da se čuje razlika, ja ne vjerujem, ali ću uskoro imati priliku provjeriti....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja jos nisam  presao   na audio testove jer sam se do sada bavio instalacijom i konfigurisanjem. Sve USB DACove koje sam mu ponudio je prepoznao.

Uglavnom sam za sada zadovoljan. MAsina koja bi zavrsila na reciklazi moze da dobije nopvi zivot.

Razlika izmedju Daphile i AP Linuxa je sto za Daphile treba da se zna samo kako se ubode  USB stick u PC. Sve ostalo uradi sam,  podigne HotSpot i ugasi se . Tastatura i ekran se vise ne koriste. Sve ide preko Android juzer interfejsa sto meni  prilicnmo odgovara.

AP Linux se instalira ( postupak je odlicno objasnjen na sajtu  a i podrska je izvanredna; ljubazna, brza i konkretna ) i zahteva Hard Disk za instalaciju i muziku.

Kao klijent za MPD se koristi Cantata player. Odlicno graficko resenje.

Kad isprobam kako se to cuje , javljam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta da kažem, ovi "današnji" računari (na koje ti misliš) su mi totalno ljigavi, da ne spominjem vindovse - smeće...

Sama pomisao na to da moram pece koristit za izvor muzike je odvratna :stink: dok je neki mali uređaj sa par komponenti

lepim ekranom i daljincem neuporedivo lepše i luksuznije, da cenu ne spominjem...

Takođe ne mislim da je SQT spec.komp pre mi je to audio komponenta nego računar! Po tebi je onda i dak računar...

ali možda je zapravo sve računar što ima veze sa procesorima  :oke: ko će ga znati hahaha

 

Daj mi primer deka koji je izgrađen na klijent/server arhitekturi i koga pokreće specijalizovana verzija Linuxa?

Nema potrebe da teramo mak na konac, ali baš si se zainatio...

Pogledaj temu pc kao izvor zvuka (par poslednjih stranica), a evo i par odgovora ovde...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daj mi primer deka koji je izgrađen na klijent/server arhitekturi i koga pokreće specijalizovana verzija Linuxa?

Nema potrebe da teramo mak na konac, ali baš si se zainatio...

Pogledaj temu pc kao izvor zvuka (par poslednjih stranica), a evo i par odgovora ovde...

 

Ok da se ispravim, kad kažem kompaš mislim na windows mašine (ne i mac i ostale...) i btw pročitao sam sve i u toj pc temi...

Pre nego odgovaram lepo spremim gradivo + imam iskustva sa pc kantama i u video delu ne samo audio.

Da li trebam da napomenem da smo testirali SVE opcije sa vindovz računarima kod prijatelja čiji sistem smatram jednim

od najboljih audio sistema u srbiji a da ne navodim gde sve nisam bio i džaba jriver ili foobar sa beta drajverima i ostalim

test ili napola dobro napisanim softverom koji će jednom trebati pečovati ili apgrejdovati kad struičnjaci nauče programirati!?

 

Hvala lepo ali uređaji kao sqt ne zuje ne stvaraju smetnje nisu antene imaju odličan daljinac i gušte je koristiti ih  :oke: valjda

je to svima bitno da se i uživa u uređaju a ne stalno nešto čačka i njuška ispod haube!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...