Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Jesi li uspio proći test "bias seting (antiskating)" do kraja (track A9)?

Ako jesi, s kojom zvučnicom?

 

:) Torture test?

 

Само са Ortofon Rondo Red-ом, на DIY Unipivot 12" ручици.

 

Интересантан факт - SME 3009 S2 Improved [+ бронзани лежај, + Sumiko HS-12 headshell] и Denon DL-103 за мало није прошао тест.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lijepo, nema što.

 

Vrlo vjerojatno da je taj test ustvari jedino i moguće proći sa unipivotom. Ja sam sa Nottingham Spacearmom (unipivot) i Benz Micro ACE praktično prošao bez distorzije, ali je desni kanal značajno glasniji. Možda bi, da sam se još više potrudio imao i bolji rezultat, ali i ovako sam jako zadovoljan. S obzirom da je igla na tom Benzu poznata kao poprilično sofisticirani proizvod, pretpostavljam da bi drugi proizvođači mogli imati samo više problema. Istina i da je ova moja igla već u poodmakloj starosti pa sam čak razmišljao (već i prije ovoga testa) o potrebi zamjene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo vjerojatno da je taj test ustvari jedino i moguće proći sa unipivotom.

 

Или, у најмању руку, са ручицом која има "релаксиран" лежај. SME 3009 S2, колико могу да се сетим, намерно има прилични "play" у лежајима - нека верзија упутства наводи то као "engineering decision".

 

Pro-Ject-ова 9cc Evolution је имала далеко више проблема cа тим тестовима, у комбинацији са Ortofon Kontrapunkt B, која има Nude FG80 профил игле.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Ja sam moju uzeo na "izvoru" ;-)

http://www.soundscapehifi.com/hifi-news-test-lp.htm

 

Svidja mi se a posebno kako se azimuth stima, kad prebacis na mono, zvucna slika treba da bude tacno u sredini ako je u redu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je još luđe, zvuk skroz nestane  -90%  :)

 

 

To je stvarno fenomenalan test koji zapravo testira cijeli sustav.

 

Vise se ne sjecam, davno je bilo kad sam testirao ali vrlo je moguce da treba da se "ugasi" i nestane kad se prebaci na mono. Pise u uputstvu.

Nema zahebancije sa osiloskopom i ostalim djidjama :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno na trzistu ne postoji bolja test ploca od ove . Meni drugar  unazad par godina  ima ovu plocu i prosto je nezamislivo doterati gram... do kraja bez ovog. Jednom prilikom mi je od podrhtavanja na kriticnom delu rezonance igla od podrhtavanja ispala iz brazde , zapanjio sam se

 

Fantasticna kupovina i odabir  - cestitam gsn Zboticu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno na trzistu ne postoji bolja test ploca od ove . Meni drugar  unazad par godina  ima ovu plocu i prosto je nezamislivo doterati gram... do kraja bez ovog. Jednom prilikom mi je od podrhtavanja na kriticnom delu rezonance igla od podrhtavanja ispala iz brazde , zapanjio sam se

 

Postoji bolja i daleko preciznija test ploca ali zahteva koriscenje dodatne merne opreme za optimalan rezultat, pre svega osciloskopa.

 

To je ova:

 

AAPT_1__35532__01152009115123-1196.jpg

 

 

Bio sam jednom svedok stelovanja gramofona sa ovom plocom. Uobicajena fraza "nebo i zemlja" je nedovoljna da se uporedi razlika pre i posle koriscenja ove ploce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledao sam. Vrlo je slično, ne radi se o ničem posebno pametnijem. O izradi ne znam, AP je ozbiljna firma pa ne treba sumnjati u kvalitet. Za namještanje antiskatinga mislim da je HI-FI TP čak i bolja jer ima više nivoa za štelanje, a nije mi baš jasno zašto je takav siglal ovdje na početku ploče gdje je cintripetalna sila najmanja?

 

Ovdje treba IMD tester, vjerojatno se može i bez njega, ali mislim da to nije ključni moment u štelanju. Također osciloskop (sa dvije sonde) može se koristiti u oba slučaja samo što je to ovdje naglašeno. Ali i bez takve opreme pretpostavljam da je slušni test paralelno usnimljenog signala dovoljan.

 

Da ima negdje u lokalnoj trgovini kupio bih obje, ali ovako mi je i jedna za sada dovoljna. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji bolja i daleko preciznija test ploca ali zahteva koriscenje dodatne merne opreme za optimalan rezultat, pre svega osciloskopa.

 

To je ova:

 

AAPT_1__35532__01152009115123-1196.jpg

 

 

Bio sam jednom svedok stelovanja gramofona sa ovom plocom. Uobicajena fraza "nebo i zemlja" je nedovoljna da se uporedi razlika pre i posle koriscenja ove ploce.

ima neki Fozgometer za testiranje...

http://www.canuckaudiomart.com/details/206666-bundle_sale__fozgometer_azimuth_range_finder_with_ultimate_analogue_test_lp_/images/285214/

he he

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još nije fizički prisutno ali samo što nije... http://www.whathifi.com/arcam/rdac/review

 

 

 

 

Zgodno. 

Zanima me je li itko imao priliku usporediti neki od hvaljenih AK kitova sa ebaya i neki od konzumnih dacova iz ranga tog Arcama?

Nameće se i potpitanje: Stein, nije ti se dalo zezati sa nekom od tih pločica ili znaš da je ovo kvalitetniji izbor?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onomad još rekoh da me digitalije zapravo ne zanimaju (kao prvo) a drugo, rekoh i to da sam završetkom preampa i dva cirklotrona odlučio da se neporažen penzionišem iz sveta audio DIY-a :)

Naravno, ono prvo u smislu nezainteresovanosti da znam i razumem kako sve to radi - ne moram znati sve u sitna crevca da bih s uživanjem slušao muziku... Pride činjenica da sam kupovinu uređaja ugovorio sa cenjenim članom foruma kome u potpunosti verujem... A i cena mi je okej...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...