Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Mjok, ovo je za posao, emocija nema. :) 

Jedna ploca nekoliko modula, poseban cvicer za napajanje, i naravno procesor, da sve lepo prezentuje na ekranu, obradi podatke, zapamti, prosledi..

Ne podigne li se neki napon na vreme, softver zaledi masinu..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cujem, cujem neko je zvao o HP instrumentima, hehehe. Evo moje selekcije. HP 3585 - Spectrum Analyzer, HP 3577 - Network Analyzer i HP 3562 - FFT analyzer (sada vec bivsi) i HP 8903 audio analyzer (the understatement)  Ovi instrumenti su i dan danas neprevazidjeni sve sa zlatnim konektorima koji su korisceni. Napravljeni da prezive svaku katastrofu. Treba ih sacuvati, mogu da rade jos 20 godina. Ja sam bas narucio za 3577 LED color screen, sto ce mu dati lease na novi zivot. HP 8903 i dan danas radi fenomenalno. Prava zamena za AP za 10 x manje para. Ovaj drugi snimak sa EV zvucnikom i HP 3577 u pozadini, samo zbog lepote za oci. :-)

Lab2.jpg

EV in lab.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)

o'ma sam se setio onoga "Ciko , a jel sav ovaj lebac tvoj?" ........ pa sam se sit nasmejao ..........

 

onda sam se malo bolje setio toga "Ciko , a jel sav ovaj lebac tvoj?"........ pa sam se rastuzio

 

ka' ces ti na rostilj ...... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma bih ja na rostilj veoma. Jos uvek bez potpune ideje gde sam u Septembru. Nekako mi to milo, da sam bez ideje, moram da kazem. :-) Moze biti da ces da rostiljas prekovremeno, hehehe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, AR2 said:

Cujem, cujem neko je zvao o HP instrumentima, hehehe. Evo moje selekcije. HP 3585 - Spectrum Analyzer, HP 3577 - Network Analyzer i HP 3562 - FFT analyzer (sada vec bivsi) i HP 8903 audio analyzer (the understatement)  Ovi instrumenti su i dan danas neprevazidjeni sve sa zlatnim konektorima koji su korisceni. Napravljeni da prezive svaku katastrofu. Treba ih sacuvati, mogu da rade jos 20 godina. Ja sam bas narucio za 3577 LED color screen, sto ce mu dati lease na novi zivot. HP 8903 i dan danas radi fenomenalno. Prava zamena za AP za 10 x manje para. Ovaj drugi snimak sa EV zvucnikom i HP 3577 u pozadini, samo zbog lepote za oci. :-)

Lab2.jpg

EV in lab.jpg

Bez alata nema zanata ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, AR2 said:

Cujem, cujem neko je zvao o HP instrumentima, hehehe. Evo moje selekcije. HP 3585 - Spectrum Analyzer, HP 3577 - Network Analyzer i HP 3562 - FFT analyzer (sada vec bivsi) i HP 8903 audio analyzer (the understatement)  Ovi instrumenti su i dan danas neprevazidjeni sve sa zlatnim konektorima koji su korisceni. Napravljeni da prezive svaku katastrofu. Treba ih sacuvati, mogu da rade jos 20 godina. Ja sam bas narucio za 3577 LED color screen, sto ce mu dati lease na novi zivot. HP 8903 i dan danas radi fenomenalno. Prava zamena za AP za 10 x manje para. Ovaj drugi snimak sa EV zvucnikom i HP 3577 u pozadini, samo zbog lepote za oci. :-)

Lepa HP ergela. Ja nedavno dodjoh u posed HP3585A a jos tragam za HP8903B.

Mada neki tragaci sto vise nula iza decimalne tacke kazu da su te sprave prevazidjene,

ja im nikako ne nalazim mane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Gosha said:

Lepa HP ergela. Ja nedavno dodjoh u posed HP3585A a jos tragam za HP8903B.

Mada neki tragaci sto vise nula iza decimalne tacke kazu da su te sprave prevazidjene,

ja im nikako ne nalazim mane.

Sto se tice audio opsega, tesko da su prevazidjene, narocito kada se govori o HP3577 network analizatoru. Svakako da su nove sprave koje su u RF opsegu bolje jer ranije to nije bilo moguce, ali za audio range tu absolutno tesko da postoji neka sprava koja bi tu mogla bilo sta da promeni. Jedini uredjaj koji je tokom vremena usavrsen je HP 3562 - FFT analyzer, ali i taj nanjnoviji koji se jos uvek prodaje, HP 35670 nije u tolikoj meri drugaciji i HP3562 jos uvek radi jako lepo. FFT je jedina area gde audio kartica i software mogu da budu bolji, ali pod uslovom da je to uradjeno kako treba. Ono Sokki je jako zanimljiv jer je, bar u Americi dosta nepoznat brand i moze da se nadje dosta jeftinije, a radi i ima potpuno iste, ili malo bolje karakteristike kao HP 35670. Ja sam ih nasao za neverovatno nisku cenu i zamenio moj HP 3562 kada je umro. Prvo ovaj sa zutim ekranom, a onda ovaj sa kolor ekranom, po neverovatnoj ceni od $ 300.00.

OnnoSoki.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, AR2 said:

Sto se tice audio opsega, tesko da su prevazidjene, narocito kada se govori o HP3577 network analizatoru. Svakako da su nove sprave koje su u RF opsegu bolje jer ranije to nije bilo moguce, ali za audio range tu absolutno tesko da postoji neka sprava koja bi tu mogla bilo sta da promeni. Jedini uredjaj koji je tokom vremena usavrsen je HP 3562 - FFT analyzer, ali i taj nanjnoviji koji se jos uvek prodaje, HP 35670 nije u tolikoj meri drugaciji i HP3562 jos uvek radi jako lepo. FFT je jedina area gde audio kartica i software mogu da budu bolji, ali pod uslovom da je to uradjeno kako treba. Ono Sokki je jako zanimljiv jer je, bar u Americi dosta nepoznat brand i moze da se nadje dosta jeftinije, a radi i ima potpuno iste, ili malo bolje karakteristike kao HP 35670. Ja sam ih nasao za neverovatno nisku cenu i zamenio moj HP 3562 kada je umro. Prvo ovaj sa zutim ekranom, a onda ovaj sa kolor ekranom, po neverovatnoj ceni od $ 300.00.

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

Za Ono Sokki prvi put cujem, obaticu malo vise paznju na taj brend.

 Jedan od razloga zasto bih voleo da sam u USA je upravo pribavljanje merne opreme po povoljnim cenama. Ovako mi ostaje samo da zevam po ebay-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, AR2 said:

Sto se tice audio opsega, tesko da su prevazidjene, narocito kada se govori o HP3577 network analizatoru. Svakako da su nove sprave koje su u RF opsegu bolje jer ranije to nije bilo moguce, ali za audio range tu absolutno tesko da postoji neka sprava koja bi tu mogla bilo sta da promeni. Jedini uredjaj koji je tokom vremena usavrsen je HP 3562 - FFT analyzer, ali i taj nanjnoviji koji se jos uvek prodaje, HP 35670 nije u tolikoj meri drugaciji i HP3562 jos uvek radi jako lepo. FFT je jedina area gde audio kartica i software mogu da budu bolji, ali pod uslovom da je to uradjeno kako treba. Ono Sokki je jako zanimljiv jer je, bar u Americi dosta nepoznat brand i moze da se nadje dosta jeftinije, a radi i ima potpuno iste, ili malo bolje karakteristike kao HP 35670. Ja sam ih nasao za neverovatno nisku cenu i zamenio moj HP 3562 kada je umro. Prvo ovaj sa zutim ekranom, a onda ovaj sa kolor ekranom, po neverovatnoj ceni od $ 300.00.

 

 

 

Djole , dzaba to .... jas ne bi snaso s tolki dugmići

 

:beta:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Gosha said:

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

Za Ono Sokki prvi put cujem, obaticu malo vise paznju na taj brend.

 Jedan od razloga zasto bih voleo da sam u USA je upravo pribavljanje merne opreme po povoljnim cenama. Ovako mi ostaje samo da zevam po ebay-u.

Ihhh vidju harmonik 1/10K?

Pa to Stradi ne vidi, no cuje... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Gosha said:

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

 

To mozes dramaticno da povecas ukoliko koristis dobar notch filter. Realno 110 dB sa istim instrumentom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Zen Mod said:

 

 

Djole , dzaba to .... jas ne bi snaso s tolki dugmići

 

:beta:

Nista se ti ne sekiraj. Ima manual pa da bistris. :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Gosha said:

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

Za Ono Sokki prvi put cujem, obaticu malo vise paznju na taj brend.

 Jedan od razloga zasto bih voleo da sam u USA je upravo pribavljanje merne opreme po povoljnim cenama. Ovako mi ostaje samo da zevam po ebay-u.

U USA sve ima po jako dobrim cenama. Kod nas mrka kapa na zalost. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, zeljkor said:

U USA sve ima po jako dobrim cenama. Kod nas mrka kapa na zalost. 

Sve uredjaje sam nabavio preko eBay. Na ovdasnjem eBay su jeftinije stvari koje su common u Americi. Evropske stvari su skuplje, a jeftinije u Evropi. Sto se tice HP, jeste oni su jedinstveni sto se tice izbora, i problem je sa shipping. Teski su kao tuc i veliki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...