Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

45 minutes ago, Alex said:

Mislim da je VAS deo pod +/-35V, a izlaz na +/-20.. drugačije ne mogu da objasnim potrebu za kaskodama na ulaznom jfet bufferu, a malu disipaciju u izlazu (s obzirom na veličinu hladnjaka, XA25 je nešto manji čak i od FW derivata).

 

 

 

XA25 ima efikasnije hladnjake

disipacija je stvarnih 240W ceo amp

sedi jedan , nemas domaci

 

:smesna:

 

@grone

 

:svakatidala:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Zen Mod said:

XA25 ima efikasnije hladnjake

disipacija je stvarnih 240W ceo amp

sedi jedan , nemas domaci

 

:smesna:

<_<

 

+/-40, Iq = 1A5 :0002trtum3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oke oke, ne kontam onda kaskode - sem ako nisu deo plana modularnog "UGS like" ulaznog PCB-a - koji će se u budućnosti koristiti za jače iteracije sa većim napajanjima/disipacijama/snagama.

Anyway - rezervišem unapred jedan par Babelfish X25 pcb-a - pa kad bude :ninja:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZF nikad nisi imao ovakav zvuk. :wub:Odno djavo salu, kad se Eci i ja slozimo.... Tu je neki gadni mambo dzambo. OPASNO,  OPASNO  svira. Scena iza zvucnika, definicija dobra, nema agresivnosti, intrige kolko oces. Zvuk bas kako treba.... miran a ekspresivan....Milina bila. Bravo za magijanje oko zvuka. Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...stvarno zadnja vremena... :)

Znate kako je to a možda i ne znate: imam audio-sistem sa samo jednim izvorom. Nakon utezanja svake karike počne slušanje muzike u svakom slobodnom trenutku. Posle par nedelja druženja sa sistemom počne da te nešto žulja... pri tom se žulj stvara samo iz jednog razloga, a to je to da su vremenom sve komponente otišle veoma visoko po pitanju zvučnog kvaliteta a nešto, što do tog momenta nije smetalo počinje da smeta jer nije otpratilo taj grupni pomak naviše. Ovaj put je ispalo da je to bio gramofon. MkII Stabi je sad na klupi za rezervne igrače, moguće da će ići i na prodaju. Možda je u nekim sistemima bolji od MkI kod mene na žalost nije. Sa identičnom ručkom i zvučnicom je po meni a i po žiriju Dva Mudraca Roga U Vreći sklonjen sa police i stavljen u istoriju. Hvala mu puno na lepom druženju!

p.s. dao vam bog ovakav slušački žiri koji

-ne laska nego konstruktivno kritikuje

-ima dobru muzičku kulturu

-ima kod kući ljuto dobar audio-sistem utegnut po ličnom muzičkom ukusu

-poznaje i priznaje razlike u nijansama zvučnog pečata audio-sistema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesto sto ne ide uz standardnu opremu sa Quad 33 i Quad 303, ali je itekako korisno, potrebno.

Sada samo off/on volume pot na pream-u i pale/gase se oba uredjaja uz samo jedan strujni kabl. :)

Takodje, jedan "krsteni" 4 PIN - 4 PIN kabl za audio konekciju na relaciji preamp/amp.

@paja959 - Thnx.

 

 

 

qc1.jpg

qc3.jpg

qc2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka im čast kako su to lepo i pregledno uradili

90 sec predgrevanje lampi - plava LED polako blinka, ugasi se, MC ulaz radi, selektor, na mute pa na B ulaz, 3 sec pauze pa LED počinje da blinka brzo i preamp ne pušta signal..

 

verovatno zbog toga što uzemljenje sa šasije nije povezano na pločicu.. zaboravili su maticu (2mm nemam je), verovatno nisu - predviđeno je da to radi serviser ili diler, dakle ništa od slušanja danas :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, black coffe said:

Imam ja , al sam predaleko ! Nađi kod sebe o NIŠ servisera ledomata ICEMATIC ima ju sigurno i to od inoksa ! :)

ima jedan serviser iz ancient Batcha, on zna da ima al treba da nađe negde u furdi kod mernih instrumenata skinutih sa B52 :)

i dalje sam u neverici da sprava "zna" da joj nije priključeno uzemljenje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...