Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Aj da ne zagadjujem temu, ali od dizela mi je vec muka :( (ukljucujuci i mog)

A mi smo samo korisnici onoga sto nam se servira, (tdi, jtd, itd...

A kao imamo izbor :(

Sad sam citao opet neku vest da je jos uvek jak lobi onih koji smatraju da globano zagrevanje nema veze sa fosilnim gorivima.

A bolje baterije mogu napraviti, vec se testiraju u laboratorijama, samo, ko sme da ih pusti da izadju odatle!

A njihovo punjenje...pa koliko sam skontao, glavni problem je sto naftni lobi ne moze dovoljno brzo da se presalta u nuklearni. Kad to bude, bice "gle cuda, problem resen" ...

A ssd sve ovo, brisanje pa u drugu temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, skrstic said:

Da li je neko razmišljao na koji način se dobija ta struja za te električne autimobile? Nešto nisam siguran da nije bio zagađivanja. Bitno je pljuvati na jedan do problema zagađivanja vazduha. Kada budemo tehnološki napredni da od sunca, vetra, vode dobijemo dovoljno struje onda mi pričajte o dizelašima iz nemačku. Ugradite plin. Moj predlog za početak.

Kad  ja to   kažem  onda Ninja i Grau  izvrću  želudac.

Licemerni puritanci misle da je elktrično auto čisto.

A LPG stvara  samo vodu sagorevanjem. Usput ako niste znali ekonomska cena dizela je 17 puta niža od bemzina a LPG 30-50 puta niža. Što znači da se i državi isplati  jer onda srazmerno više zahvata.

BTW čovečanstvo ima na raspolaganju besplatnu, ekološki čistu i  obnovljivu energiju.  Znači džabe , enviroment friendly  i neograničen izvor.

Jonosfera. Samo da se ukači  neki  kabli do  gore i dovuče struja dole. Možda i bežično neko reši .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne pravimo monstruma od teme, nije LPG los, ali je iza njega sus motor..

A tu su rekuperirane uljne pare, pa nije samo voda u izlazu vec i nesto ugljovodonika, sama ulja koja treba menjati, gadne tecnosti tipa antifriza, osim tog LPG-a prisutno je preostalo zagadjivanje koje klasicno vozilo sadrzi..

Sa druge strane, sve sto je iznad apsolutne nule, sadrzi neku energiju..pa sad..

Ako zeznemo jonosferu, pojavice nam se zracenja, plazmoni i solarni vetrovi direktno na glavi..a IMHO, mislim da je to teze narusavanje biosistema od sagoretina...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...