Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ma u bi sigurno odlicno radio i Brunov Hypex 400 x 4 komada (4 x 400W) :) slusao i sklopio bas 4 mono bloka. Odlicno radili i sa 25W driverima i sa Magnaplanarima... I to samo blago topli

Zen isprsvno razmislja. Ali kopija poznatog modela koji je uz to redak, skup i egzotican je osnovni motiv i tesko je odustati od tog polazista?

Medjutoa mozda bi trebalo razmisljati u pravcu da taj visoki sa hornom bude osnova a da se doda ono sto nedostaje? na primer prvo da se vidi koja je efikasnost jedinice u horni a onda da se izaberu 2 15in po kanalu. Sa ciljem da se ne vrsi velika atenuacija HF jedinice?

A da bi se dobio odziv kao na M2 ili priblizan, bitno je da opada ka visokim... Mislim da to nije moguce postici bez 2 15in po kanalu? A da se izbegne upotreba dsp-a. Naravno tu dolaze u obzir samo kvalitetnije jedinice na nivou tog HF, sigurno ne neke shit PA komponente... Olaksavajuca okolnost je to sto visoki neje alnico pa onda se ne mora ici i na bas alnico vec je izbor veci. JBL, TAD, Fostex, Altec GPA

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Narucio sam Jbl 2216Nd i origigi horne

Ostalo je samo bas-reflexi i logo:D

Zeljkor je vise u toku stime moze i tako...

Naravno nas dragi administrator reko svoje i uvek je upravo...

Ali ima i na Ebay dosta jeftina

Crown resenja, ima vreme dosta i premlad sam za penziju.

Slusacu Tannoy dok zavrsim:)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno. Vazno je da su driveri novi. ALI poruci odmah jos po par, nije skupo koliko su kvalitetni, dok ima... Da bi mogao bez dsp-a i sa pasivnom skretnicom da dobijes taj rezultat. tu je preko 20db atenuacija horne ako ces pasivnu skretnicu. Pa resi problem efikasno kada ti se vec pruzila prilika, i idi u penziju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, ZZZ said:

Odlicno. Vazno je da su driveri novi. ALI poruci odmah jos po par, nije skupo koliko su kvalitetni, dok ima... Da bi mogao bez dsp-a i sa pasivnom skretnicom da dobijes taj rezultat. tu je preko 20db atenuacija horne ako ces pasivnu skretnicu. Pa resi problem efikasno kada ti se vec pruzila prilika, i idi u penziju...

E hvala! :cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, neskor said:

na dobroj fotki 90% cini model, a ostali 10% svetlo ;)

Ne bih se frljao procentima... Ja fotografiju gledam iz veoma ličnog ugla pa je to više, rekao bih, pokušaj da se bavim umetnošću (o procentima uspešnosti...)... Sve zavisi kako se fotografija posmatra. Tehnički gledano, može da se grubo uokviri u brojke, subjektivno, ne bih pokušavao...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...