Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Да ли су било којим драјверима измерени ТS параметри и фреквентни одзив пре и после мењања вешања.. од њихове много је битнија еластичност задњег центратора, вешање уопште није толико битно.. али зато на већим драјверима разлика између сунђерастог и гуменог вешања може бити пар грама, а то доста мења ситуацију.. Fs може да одшета и 10-15Hz, Qts и Vas промене вредности 20-30%..

nisam merio svim, jer ja nemam mernu opremu, merim kod kolege Vladca.

 

na primer Beyma 8 AG/N, njoj sam spustio Fs oko 20-ak Hz.

 

fabricki je bio oko 70 i neki Hz, sad je 50 Hz, bez diranja centratora.

 

samo sam umesto kartonskog harmonika vesanja, koje se jedva moglo pomeriti 

 

stavio sundjer, ali ne govnjavi kao iz prodavnice, nego ultra meki.

 

od starijih drajvera radio sam i Seas 21TV-GW. fabricki imao namazanu harmoniku,

 

bila na par mesta ostecena, takodje stavio ultra meki sundjer.

 

kad bude bilo vremena, izmericu TS parametre.

 

uglavnom, od skoro se bavim zamenom vesanja, smiruje zivce.

 

za sad, samo vesanja. imam u planu da u skorijem vremenu pocnem da radim

 

komplet servis. u zadnje vreme pronalazim jako kvalitetne drajvere, u mint stanju,

 

ali kremirane. zbog toga cu uskoro prosiriti hobi, to jest, spojiti lepo i korisno.

 

a imam racunicu da radim skoro duplo povoljnije od servisa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тренутно Ortofon MC-200..

103-ку сам упоредио са AT OC-5 и Ortofon Salsom, звучала је катастрофално..обе поменуте су класу испод тренутне..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тренутно Ortofon MC-200..

103-ку сам упоредио са AT OC-5 и Ortofon Salsom, звучала је катастрофално..обе поменуте су класу испод тренутне..

cudno.

 

Denon 103 je bas, bas dobra glava.

 

tako kazu ljudi, nikad je nisam imao.

 

ja sam ljubitelj Ortofona i Linna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тренутно Ortofon MC-200..

103-ку сам упоредио са AT OC-5 и Ortofon Salsom, звучала је катастрофално..обе поменуте су класу испод тренутне..

Mc-2000 hmmmm, a sa cim ga guras?

Meni se cini da oni koji su slusali tvoj phono nisu skakali od srece i udarali se u guzicu.

A zvucnik? 50hz pa na gore?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Тренутно Ortofon MC-200..

103-ку сам упоредио са AT OC-5 и Ortofon Salsom, звучала је катастрофално..обе поменуте су класу испод тренутне..

 

Vidim da su te opet banovali....

103-ka :  moguće da si u pravu, slušao sam jednu kod mene pre 7-8 godina, bila je ravna kao tepsija - moguće da je bila izgažena do bola

ima raznih mudrijanja oko gazne sile - stavi se po preporuci 2,5 grama , pravilno podese svi ostali parametri na ručici i.... svira

u startu malo rezervisano, ali se vremenom lepo formira prostor - za sada je meni to dovoljan indikator da ću je slušati sa uživanjem, kada prodje period usviravanja

nije mi prva u zvučnica u ovoj fazi , ali jeste prva koja je moja :)

mislim da si imao sreću da slušaš OC5 koji je neki naš genijalac retipovao sa AT95 iglom - katastrofalno radi

Salsu ne poznajem - ni MC200

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cudno.

 

Denon 103 je bas, bas dobra glava.

 

 

Ja sam imao. Il' sam ja gluv (verovatno da dobrano već jesam) il' se nije poljubila sa gramofonom, ručicom, riaa korektorom, pretpojačalom i svim ostalim delovima sistema pa mi je sveukupni utisak delovao prvo razočaravajuće u odnosu na izhajpovana očekivanja, a potom razočaravajuće ravnodušan zvuk u kombinaciji sa mojim poimanjem svega i svačega. Vratio Grado Silver na ručku i svi sretni. Da li je Grado Silver bolja od gorespomenute Denonke? Ne znam, ali kod mene su konačni rezultati bolji. Pa makar to značilo da mi fifisistem ama baš ništa ne valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

 

Denon 103 je bas, bas dobra glava.

 

 

Ne, Denon 103 je bas muzikalna glava i to bas i to joj je najaca strana .

Njena najveca mana je slab frekventni opseg na gore tj manjak visokih tonova i tu ne pomazu nikakva stelovanja niti kombinacije ali je za pare koje kosta babaroga od MC glave i to je ucinilo neverovatno popularnom u ovo vreme povrata vinila tj Japanci su je ucinili takvom jer su je prodavali po ceni koja je stara skoro 40 godina, i svaka im cast na tome.  Danas nema ni MM glave za te pare a da je  ubitacno dobra a o MC i da ne govorim,  tako da Denon svira bolje od cene koju kosta ali je to ipak daleko ako pricamo iskljucivo o zvuku od nekih nazalos i skupljih MC glava. Imao sam je 4 god (103r a ta verzija je malo bolja sto se tice roll off visokih tonova )  tj slusao na jednoj od rucki i imao bih je i dan danas da nisam slomio iglu ali kao drugu glavu jer kao sto rekoh cena je daleko niza od kvaliteta i da ne zaboravim bolja je to kupovina nego mnogo MM glava koje su i jeftinije bar sto se mog ukusa . Sto se tice mog sluha ja cujem jos uvek dobro bez obzira na godine , jer vidim da se mnogi ogradjuju za svoj sluh , verovatno mi je pomogla genetika :) :) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji gramofon je u pitanju ?

 

Technics SL-1210 (probano sa fabričkom ručicom i Rega RB 250)

 

 

 

vidim da se mnogi ogradjuju za svoj sluh , verovatno mi je pomogla genetika

 

Kad svakog dana radno vreme provedeš u radionici gde konstantno osam sati urlaju razne brusilice i tako petnaest godina, život često dobije specijalni "začin" u formi zujanja u ušima koje te prati do kuće pa kad dođeš kući, vapiješ za tišinom da ti se mozak koliko toliko odmori... Priča da se klin klinom izbija ovde nema smisla jer slušanje muzike toliko glasno da potisne potmulo zujanje u glavi ne pomaže. Tu genetika naprosto gubi bitku. Otud kod mene i odluka da rasprodam sistem, sve mi više liči na slikovnicu za slepe. Lepo ali beskorisno. Otud i moje napomene o sluhu i nepouzdanosti istog za iole korektne procene na audio polju. Elem, nedavno merio sluh, u granicama normale na oba uvceta, što po pitanju osetljivosti i frekventnog opsega. To onako, kaže obaška audiogram...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja mislio vremenom da je stavim na 1210mk2

 

To nije glava za tu rucku na tom gramofonu ali ako malo otezas headshell dobices nesto bolje rezultate i malo van standardnog stelovanja i svira ce u granicama svega sto sam vec napisao jer svaka stvar pa i 103 ima fizicka ogranicenja preko kojih se ne moze. I Grozni bi da ima 22 al nema i tu oklagija ne pomaze.

Salu na stranu , ako otezas headshell i podesis nju  da joj VTA bude bar 2mm iznad paralele svirace ti kao da je to rucka pravljena za nju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...