Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Stigao novi step ap 1:30 Iskra ET5002. Uklopilo se bolje i od Bilingtona i od Sautera. Gde kod mog phona manjak, ovde visak i obrnuto. Samo takav spoj.  Ozbiljno dobro.

ECi, dobro si predvideo. Mnogo ti hvala. 

Jel to sad veliki crni CD još bolje zvuči? Mašala.

Skloni ti to iza. Kao što su ti i drugi stajali. Da se kablovi ne pletu i da ne izigrava antenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao novi step ap 1:30 Iskra ET5002. Uklopilo se bolje i od Bilingtona i od Sautera. Gde kod mog phona manjak, ovde visak i obrnuto. Samo takav spoj.  Ozbiljno dobro.

ECi, dobro si predvideo. Mnogo ti hvala.

Služio te u zdravlju.

Jbga, u ovom sportu nema baš puno pravila, mora i neka sinergija da se nađe među komponentama.

Ja sam to osetio na sopstvenoj koži, meni legao ko budali šamar LUXMAN 8030 u sistem a u shootout-u trafoa nije bio ni najlepši ni najskuplji ni najhajpovaniji.

Opet prokletstvo ili lepota ovog hobija je to da sa promenom nečeg u phono setup-u možeš slobodno krenuti od početka sa ugađanjem komponenti.

Džabe čitanje desetine tutorijala i kalkulatora impedance zvučnice-SUT-a-phono preamp-a, bez finalnog slušnog testa nema pravila koji će trafo leći pa makar bili na papiru identični ili veoma slični.

Drugo, uz rizik da me ispljuju sleptici, odgovorno tvrdim da je ovoj komponenti potrebno izvesno vreme usviravanja da bi dobila konačni zvučni pečat.

Lux-u je trebalo dve-tri nedelje po sat-dva dnevno pre no što se ustalio zvuk a nema veze sa zvučnicom pošto se od tada zvuk baš i ne menja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Istina 100%. Ukljucio sam ga pre tri sata i tvrdim da se zvuk menja. Ne mnogo, ali znam svoj sistem, drugacije je. Organizacija prostora je isto drugacija malo. Mid bas mi je sad super. Dobio sam jednu crtu zivosti u prezentaciji. Anonio Forcione Live.... violoncelo mi sad recimo centar desno ( pre bio odma do zvucnika), i ima mnogo lepsi, puniji  zvuk nego pre. Oseca se vise gudalo i drvo. Pokrpila Iskra sve rupe. Kekeci super odradili a Eci provalio da se super uklapa u moj sistem. Hvala jos jednom. Ubih se od muzike od jutros. Divan i bericetan vikend. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

http://www.ebay.com/itm/6x6mm-CNC-Motor-Jaw-Shaft-Coupler-6mm-To-6mm-Flexible-Coupling-OD-22x15mmIF-/161904023267#ht_5874wt_1362

 

Bilo je toliko jeftino da nisam odolio. Nije kao kardan ali u odnosu na onu luster klemu izgleda puno bolje. Lik ima nizak rejting ali paketić je došao jučer a naručeno 02.03.2016.

Ne znam za šta ti treba ali ima i solidnijih izvedbi pa pretraži ponudu. 

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha,

švecko a naše :)

Sutra će da se zaleme na mesto ako dâ bog i braca, zatim ću se malo proseravati oko usviravanja od minimum 200 sati... .)

P.S. kad smo kod sličnosti u sistemu, eh, kad bi me napao Luxman 8030, koji si ti imao a ja trenutno imam ali u pozajmici-usviravanju u formi nekog primerka u varijanti trajnog posjedovanja... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha,

švecko a naše :)

Sutra će da se zaleme na mesto ako dâ bog i braca, zatim ću se malo proseravati oko usviravanja od minimum 200 sati... .)

P.S. kad smo kod sličnosti u sistemu, eh, kad bi me napao Luxman 8030, koji si ti imao a ja trenutno imam ali u pozajmici-usviravanju u formi nekog primerka u varijanti trajnog posjedovanja... :)

Pa statisticki gledano, vlasnik istog ce ga kad tad prodavati, tako da uz malo strpljenja sacekas i produzis taj period zajmicepo-njausvirava i na lux-konju si :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sveze taze ... Mislim da je jedini par u Srbiji,a i sire.To je cistokrvni amerikanac,iz onog najzesceg perioda,i pravo da vam kazem iznenadio sam se sto je odsvirao svaku pesmu koju sam mu dao.Izgleda da ih sve zna napamet,nijednom ga nisam video da je pogledao u svesku.

Evo recimo ovako svira...

 

post-1130-0-92506800-1458423344_thumb.jp

post-1130-0-87978300-1458423349_thumb.jp

post-1130-0-43522000-1458423386_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim drugacije,visoki sviraju kao revelator,a i fizicki su mozda i veci,a basovi kao JBL iz neke bezobrazne varijante,donji bas je autoritativan,a ide prilicno duboko,a kompresija je u pitanju,a kutija ima 50 kila jedna.Nema neceg slicnog za poredjenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nisam,ali probacu,osetljivi su zvuk je toliko upecatljiv,da sam jos osamucen od utiska,inace trenutno slusam Yello ,,Touch",i okrece mi se soba oko glave.Kutije su od deblje iverice i umrtvljene,a kad plasiraju zvuk prema napred,to rade autoritativno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

stigli malopre.

 

L2302 (slike 1,2,3), mladji brat od L2901 (na zadnjoj slici)

 

6 VA, 4 ohm.

 

kabineti nisu nesto, ali drajveri su mint.

 

covek prodavao na KP kao mali Ei Nis zvucnici.

 

cena : 10 jevreja.

 

nisam mogao da odolim.

 

za sad ih imam 4, potrebna jos 2 kom.

 

potraga se nastavlja.

 

i njima menjam gumena pendzeta vesanja sa ultra mekom sundjerastim.

post-357-0-54083600-1458740748_thumb.jpg

post-357-0-15467100-1458740769_thumb.jpg

post-357-0-10346000-1458740789_thumb.jpg

post-357-0-62861800-1458740806_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i njima menjam gumena pendzeta vesanja sa ultra mekom sundjerastim.

 

Да ли су било којим драјверима измерени ТS параметри и фреквентни одзив пре и после мењања вешања.. од њихове много је битнија еластичност задњег центратора, вешање уопште није толико битно.. али зато на већим драјверима разлика између сунђерастог и гуменог вешања може бити пар грама, а то доста мења ситуацију.. Fs може да одшета и 10-15Hz, Qts и Vas промене вредности 20-30%..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...