Jump to content

Sony slim risiveri - pojacivaci u klasi D ili standardna AB klasa ??


coolmih

Preporučeni Komentari

Da li slim risiveri (by Sony) imaju u sebi pojacivace u D-klasi ili pak u standardnoj AB klasi? 

 

npr. Sony str ksl5, str ksl50, str ksl500, itd.

 

Postavljena slika

 

Postavljena slika

 

Ono sta sam isceprkao u service manualu za ove modele u izlaznom stepenu mahom su koriscena IC kola sa oznakom SI-18752. Pa se pitam da li je ovo D-klasa pojacivaca ili standardna AB klasa?

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ma gledam ja shemu ali nisam dovoljno vican (niti imam toliko znanja iz audio elektronike) da zakljucim o kojoj klasi pojacivaca je rec (AB ili D).Ja da znam ne bih ni postavljao pitanja.

 

Postavljena slika

 

 

Po ovoj shemi ja bih rekao da je D klasa u pitanju ali ispravite me ako gresim - zaista nisam siguran?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima i d'sheet ali je bilokoja šema dovoljna .

 

 

šema je sasvim DOVOLJNA da ti pokaže da NEMA elemenata za D.

Odvor sa skrivenim twist-om...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

žile, njegova servisna šema, ovo što sam zakačio su samo slike icova iste , obične kategorije

Niste me razumeli... Svako u odgovoru traži ono što bi želeo da čuje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, znaci nema ni D od D klase pojacivackog izlaznog stepena u ovim slim varijantama hi-fi risivera .... a bas sam se 'nalozio' da pazarim neki i malo se zezam da cujem kako zvuci ta entry level D klasa pojacivaca ali na zalost nista od toga. Hvala svima na pojasnjenju a narocito guji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Dobro, znaci nema ni D od D klase pojacivackog izlaznog stepena u ovim slim varijantama hi-fi risivera .... a bas sam se 'nalozio' da pazarim neki i malo se zezam da cujem kako zvuci ta entry level D klasa pojacivaca ali na zalost nista od toga. Hvala svima na pojasnjenju a narocito guji.

 

Mozes da cujes D klasu za 19 eura, toliko je mene izasla sa postarinom:

 

http://www.yuan-jing.com/ClassD-T/tpa3116-class-d-2-0-stereo-amplifier-board-50w-50w?sort=p.price&order=ASC

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sony S-master bi trebalo da je neka D-klasa. Ima za male novce Panasonic serija risivera, neki od njih omogućavaju bi-tri-amping i još što šta. Uglavnom prednost u odnosu na Sony je što imaš digitalne ulaze. Analogni ne valjaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...