Jump to content

Koji LED TV 40-42"?


Zare

Preporučeni Komentari

  • 3 months later...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj isti LG 40" ima moja sestra. Odlican ima interfejs. Odlicna slika, kristalna. TV tjuner i elektronika za prijem slike je slabija nego na (kablovskom) setap-box-u i to je jedina (nekima najveca) mana LG televizora. Sa harda je neuporedivo bolja slika - pusta svaki moguci format i titl. A sa PC preko HDMI-a daje svoj pravi nenadjebiv maksimum (zato sam i kupio  LG LED monitor slotiju - ima skoro isti Foxconn LED-backlit screen koji ugradjuje Apple Display). Daljinski je "pola metra" i gotovo  neupotrebljiv za njegov SMART WebOS. Savrseno se povezuje sa Samsung telefonima i ostalim uredjajima preko DLNA i Wi-Fi...Uputstvo sturo i neupotrebljivo. Vise smo saznali o TV-u sa YouTube... Mora se kupiti tastatura i mis za TV . Ukratko...  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala.

I ja mislim da je LG bolji izbor od FOXa iako Fox ima i 3D i Android Smart.

 

 

PS

SRANJE. :crying:

Odoh na site  da poručim kad ono nalepnica(  NEMA NA STANJU)

 

 

http://pcpractic.rs/proizvodi/televizor/60429-lg-tv-42-led-lg-42lf561v-1920x1080-full-hd-hdmi-usb-t2-tuner

 

 

53.690din. cena sa web popustom  42"  :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam da zvuci neverovatno ali godinama nemam tv. ranije sam koristio 19in kompjuterski monitor a signal od kablovske pa u DVD recorder sa tjunerom - HDMI to DVI kabl u monitor.

da li neko ima iskustva sa tim kao smart tv?

to je kao opcija sa izlazkom na internet?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li neko ima iskustva sa tim kao smart tv? to je kao opcija sa izlazkom na internet?

Meni je mini hackintosh PC  zamena za smart deo TV-a na UltraWide Full HD  LED LG monitoru od 34"

 

To je na prvom HDMI ulazu .

 

Na drugom je

 

AMIKO STHD-8260+

(satelitska+zemaljska+kablovska)

 

Ne moze smart TV da se poredi sa PC racunarom (audio/video serverom) i + UltraWide Full HD MONITOROM ni po jednom parametru.

 

Cak sam naglavio daljinski na njega . Da ne govorim o UPS-u filterima za napon i sl.   skalamerijama nakacenih pride.  :buehehe: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je mac mini za audio i koristim ga bez monitora, a vidim ga preko drugog lap topa.

Ali to je vec poselo da me nervira...

A i nemam tv.

...

Znaci preporuka je da kupim obican + tu neku eksternu karticu a ne smart?

.

da pitam jos nesto:

Da li ti non-smart imaju neki HD u sebi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nejasno mi je to sa smart tvima?

da li je tu potrebna neka dodatna tastatura i oprema?

Uglavnom da. Preko daljinskog tesko da nesto moze da se uradi.

Moras da imas dodatni Hard Disk - USB .

Snima odlicno - ali su svi snimci skreblovani preko TV i mozes da pustas samo na svom TV-u.

Zato imam AMIKO STHD-8260+  - ubija kako snima sve moguce kanale sa promenjenim  firmware-om    :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala sada mi je jasnije.

Znaci generalna preporuka je da se ne uzima smart, vec standardni tv?

a za internet aktivnosti eventualno koristiti racunar?

...

Snimanje programa mi nije toliko bitno.

Vaznije mi je da ne unosim u sistem neke nove komponente sa hrpom kablova pa tamo iza - haos...

Ako me razumes... Radje cu da budem bez TVa 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos da pitam da li na te "obicne" TV mogu da prikljucim kablovsku, onaj koaksijani jack? i da to radi? bez dodavanja eksternih uredjaja i kablova.

 

Zavisi od kablovske televizije i paketa (mora sa njima da se vidi). Kod mene mora da se ubaci kablovska  kartica u setapboks (AMIKO) da bi gledao sve .

 

 

 

Znaci generalna preporuka je da se ne uzima smart, vec standardni tv?

 

 

 

Po meni je bolje uzeti vecu dijagonalu (da nije smart) nego manju ko koristi PC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I meni se tako cini.

pa onda taj model LG sto si dao link

42LF561V ili

43LF5400

43LF540V

...

meni to izgleda kao optimum. od kablova HDMI, power 220, kablovska i opciono USB = 3 do 4

i nema dodatnih uredjaja.

...

koliko su vazne te neke drge stvari recimo osvezavanje slike ako je to - dato u Hz i neki tuner T2 ili vec sta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...

Ne moze smart TV da se poredi sa PC racunarom (audio/video serverom) i + UltraWide Full HD MONITOROM ni po jednom parametru.

 

 

 

imam ja neki mali LG smart (32LF650v sa T2) - pušta bre to sve (HD filmove prvenstveno), jal sa diska, jal sa mreže, radi fino, bez zamuckivanja.. imaš UTP, napojni i HDMI kabl iz D3 boxa.. bolji je računar + monitor, ali ovo uopšte nije loše

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima par meseci kako ne pratim TV i srećniji sam...Moj savet ti je da ne vraćaš to u kuću osim da pogledaš neki film (sa kompa)ili tako nešto.

 

Imam neki "glupi" 40" zamzung kojeg uključim možda jednom  nedeljno.

Da je zdravljavremenaipara ovo bi mu bila jedina namena:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...