Jump to content

Linux


crni.

Preporučeni Komentari

uspeonudio je na instalaciju neke kodeke, a ja ignorisao.sad sam ga poslusao i odmah proradio.amarok je sjajan plejer. preuyima sa neta covere, a sa wikija biografije izvodjaca. cak i tekstove.zvuk odlican, bar na slusalicama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad se i ja ceskam, ama ne me je jasno: cuju se test tonovi a nema muzika ?

U navedenoj temi (by Stein) ima prica i o Qmmp plejeru, podrzava CUE liste itd...

Qmmp bi tebalo da je vec instaliran sa Kubuntu-om, za svaki slucaj linak

http://packages.ubun...6/qmmp/download

Da li si u plejeru setovao izlazni uredjaj tj promenio na USB DAC umesto neki (pretpostavljam) RealtekXX audio

Edit: dok ja napisa, resen problem..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prvi utisci brz, strasno brz...cak i net je osetno brzidrugo, bolja i ostrija grafikaevo tek sad vidim da je ovaj forum u lepoj marin plavoj boji :buehehe: za ostatak ke vidim sutra, odoh na spavanje :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po meni linux je malo bolje resenje od windows-a nam. licno koristim ubuntu (dakle GNOME okruzenje) od verzije 7.10 aktivno. razmisljao sam se o prelasku ne neki drugi distro i bio sam suzio izbor na fedoru, openSUSE, debian. nesto bio odustao jer ne podrzavaju ext4 odnosno nisu tada kada mi je trebalo. zatim sam se razmisljao da predjem na arch da malo arcim :buehehe:.i tako. i dalje sam na ubuntu-u. zadovoljan sam kako mi to radi (manje vise zadovoljan 9.10 verzijom). jos malo im treba da se tu sredi oko grub2 koji je jos beta koliko kontam a i malo xorg server poprckuje nas sa starim ATI karicama. no, sve se da srediti :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li ste primetili da na ovom forumu ima mnogo više Linux korisnika nego inače? Prosto ne mogu da se otmem tom utisku. Svakodnevno posećujem druge IT forume, ali ovde ima daleko više Linuxaša. Možda to ima neke veze što smo DIYevski nastrojeni pa volimo da probamo razne stvari? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Midnight Commander (ala Norton Commander) se podrazumeva u svim distro.

Dalje ima opcije: Emulator za Win ('Wine') pa original TC ili zamene kojih ima podosta.

Krusader ( http://www.krusader.org/ ) vizuelno podseca na TC.

Konqeror (http://www.konqueror.org/) u K-desktop okruzenju je ne samo internet brauzer vec i fajl menadzer i vise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konqeror (http://www.konqueror.org/) u K-desktop okruzenju je ne samo internet brauzer vec i fajl menadzer i vise.

e ovo mi se mnogo dopada...samo treba vremena za navikavanjenego, nisam stigao sinoć da probam, kako teče konfigurisanje mail naloga?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

juče nisam stigao da pitam, pa ću sad.kad sam spržio kubuntu na disk, podesim bios na podizanje sa dvd roma, kad...prc. preskočio ladno i otišao na hdd. opsujem, spržim kubuntu na dvd, ponovim postupak, ali jok. neće. na kraju prihvatim opciju instalacije kao posebnog programa u windowsu.šta se to dešava? zašto neće da butuje? isti postupak sam, radi provere, probao sa mojim instalacionim diskom winXP i sve normalno radi.da li razlog može biti što sam koristio cdrw i dvdrw diskove pa zato neće?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bi trebalo da ti ne rade rw diskovi! Meni su sve distribucije skoro uvek na RW diskovima. Ebemliga jel ti radi bootovanje bilo kog CD sa tog racunara? A mozda ga ne naprzis kako treba, kao da nema boot sektor na DVDju...

ma imam taj stari cd na kom je xp sp1 i njega sam koristio x puta dosta godina. on mi normalno radi.u biosu sam isključio sve sem dvd roma, ko rekoh ajde da vidim tako, ali neće. izlazi mi upozorenje da treba da ubacim disk i da pritisnem bilo koje dugme za nastavak.a da li sam dobro narezao... pa ne znam. uvek režem isto, preko nera. odem na data, preuzmem, pa burn. treba još nešto?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...