Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Skinuo sam sa baze nosače za 9" ručicu i Regu RB300. Ubacio sam u bazu nosače za 12" ručicu, u toku je montaža SME 3012 , sve ide kako sam zamislio kada sam projektovao gramofon :) 

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima više mikro detalja , raspored izvodjača ostao nepromenjen - imaju realnu veličinu i poziciju

Svira veoma brzo , bez ikakve nesigurnosti u reprodukciji

Daleko od toga da RB300 nije bila na visini zadatka - izuzetno podcenjena ručica , koja sa lakoćom svira i sa najkvalitetnijim zvučnicama

i košta višestruko manje od SME3012

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

znam da je jeres (zbog te prejebene estetike) ali tu treba probati neki malo moderniji headshell

Kill me now, али ја користим Sumiko HS-12 на своју SME 3009.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zflazar said:

...ima u Koratu gramofon iz američke radio stanice koji bi vam zadovoljio ovaj tip estetike, ima neki predrkani profi-tanjir promera oko 50cm.

od njega bi mogli po želji da pravite tako neki babin juke-box :)

vido :) nisam nešto fan te estetike, ali mi je bilo interesantno posvećenje koje je čovek imao kada ga je pravio, zbog toga sam postovao.. na LH ima ceo proces

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

skinuo sa Braun PS500 headshell a sa headshell-a MM zvučnicu Shure M95 koju sam sa novom elipsastom zamenskom iglom poklonio mladom audiofilu-entuzijasti (17) koji sada sklapa svoj prvi gramofon od gramofona svog ćaleta pa sam ja na ovaj način dao svoj skromni doprinos.

Zašto sam odustao od Shure-a? Bez namere da generalizujem priču na ceo MM svet i bez namere da navučem na sebe gnev ljubitelja MM zvučnica, mogu da vam iznesem sledeće moje iskustvo sa Shure M95:

-kao prvo, dopao mi se komfor visokog izlaznog napona koji krasi MM zvučnice generalno (mada koliko čitam ima i tu izuzetaka). Nema zajebancije sa stepup trafoom, ubodeš direktno u preamp i slušaš.

-zamenske igle možeš za Shure M95 da kupiš u cenovnom dijapazonu od 25€ (MG Electronic Niš), preko JICO igala gde možeš da biraš modele od 33€, 66€, 96€ do njihovog supermodela od 211€ u zavisnosti od igle, magneta i kantilevera. Milina. I još si i sa najskupljom iglom minimum 100-njak € ispod cene za poštenu iglu/servis potentnije MC zvučnice. Milina.

-zvuk. Tapkanje noge, dramaturgija ritma, otkrivanje party-guy-a u sebi, potreba da uvek ima piva na stolu i frižideru. Dobar osećaj da i u kuhinji treska staklo na vratima u ritmu bubnja.

Zašto sam odustao od Shure-a?

Iz istog razloga kao od Lowthera. Počeo sam da probiram među pločama instinktivno tražeći one koje će dobro zvučati.

Da nešto ne štima u celoj stvari ukapirao sam onda kad sam uhvatio sebe kako u ruci imam ploču Tanite Tikaram a planiram da nakon nje stavim album Michelle Shocked: Captain Swing.

Definitivno nešto ne štima. Kad je pre 10-tak dana bio Woland kod mene, onda sam da demonstriram njemu (a i sebi) razliku Shure M95 v.s. Ortofon SL15 Mk II (modded by Salai) nakon Shure-a na Braunu pustio Ortofona na Stabi MkI.

Sad ćete me tući, ali imao sam osećaj ko da su mi iz ušiju izvadili 10 deka Camambert-a poznatog iz serije Alo-Alo kao poslednje linije odbrane od pesmama Madamme Edith Artois.

Posle tog iskustva sam dao sebi grace-period od 10 dana veoma retkog slušanja muzike, intenzivno sam zalivao i kosio travu, brao kajsije, gledao filmove. Jednom rečju, uvideo sam da je Shure M95 za mene slušni ćorsokak.

Ovako će biti u rukama klinca koji treba tek da ispiše svoju prvu stranicu u svom audio-poglavlju.

Ja sam suviše mator da cupkam na 30-40 vinila iz kolekcije uz pivo. A i pivo goji. U većim količinama.

Headshell je kao što vidite otvoren za nove MM i MC pobede.

:)

WP_20170702_16_14_14_Procompressed.jpg

WP_20170702_16_14_25_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...