Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Kad se pređe cifra koja boli za lubanju, uopšte više ne praviš dilemu oko izguljenih ploča. Iako ti neko kaže da joj neće biti ništa - ti ih svejedno ne mećeš :)

Šalu na stranu, ovo i mene zanima. Da li treba još jedan gramofon (jeftiniji) za razdrndane ploče?

pitam da ne ispadne da lažem ženu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Kad se pređe cifra koja boli za lubanju, uopšte više ne praviš dilemu oko izguljenih ploča. Iako ti neko kaže da joj neće biti ništa - ti ih svejedno ne mećeš :)

Šalu na stranu, ovo i mene zanima. Da li treba još jedan gramofon (jeftiniji) za razdrndane ploče?

pitam da ne ispadne da lažem ženu

i ja sam razmisljao na tu temu.

davno.

i resio.

imam normalan gramofon i gramofon za low budget ploce.

baza sa 2 rucke je po meni za ozbiljan pristup, ne za to.

na primer m.m. i m.c.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dva mi trebaju sad kad imam jedan u funkciji... Ustvari... Imam dve MC, obe su greota za low budget ploce. Drugi gramofon je na 90% do kraja.

Nije lose imati i MM, al' ne'am tol'ko ni drski ni baza. Ni prostora. Nisam znao da ovo ide tako. Ustvari, imam 3 drske. A fak... Fali mi jedna MM i jedna baza.

Don't push meeeeee!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, gluv_i_udaren said:

Dva mi trebaju sad kad imam jedan u funkciji... Ustvari... Imam dve MC, obe su greota za low budget ploce. Drugi gramofon je na 90% do kraja.

Nije lose imati i MM, al' ne'am tol'ko ni drski ni baza. Ni prostora. Nisam znao da ovo ide tako. Ustvari, imam 3 drske. A fak... Fali mi jedna MM i jedna baza.

Don't push meeeeee!

ako imas 2 m.c. super, ali m.c. nije za drljave ploce.

trosi prvo jednu pa drugu.

a za drljave ploce kupi neku najjeftiniju m.m. recimo AT 91.

ili ako te zulja drska viska, prodaj meni. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo Google prvo izbaci:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/will-old-records-hurt-my-needle.150898/

"The stylus doesn't care if the groove is old or new, it won't make any difference. What it does care about is if the groove is dirty or clean. Microscopic dust acts as an abrasive to wear the stylus down much faster than it would wear down playing clean grooves. If you're going to collect used records, a record cleaning machine is essential!"

 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suština je da mekši materijal (vinil, zid brazde) ne može da ošteti tvrđi (vrh igle). Suprotno, naravno, može tj. da istrošena igla sa abrazivnim vrhom koji više nije ispoliran oštećuje zid brazde. Pucketanja u prvom slučaju smetaju prilikom reprodukcije ali ne oštećuju iglu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srle said:

The stylus doesn't care if the groove is old or new, it won't make any difference

Pa sad, ako je samo raubovanje kanala onda je druga prica, nece biti bas da nema veze(lepo se slaze sa filozofijom kupujte i arcite), ali ako ima ogrebotinu, ona ozbiljno angazuje oslonce kantilevera.

Ono sto pravi cirkus na kontaktnim povrsinama je grejanje, u slucaju oljustene povrsine i povecanog trenja, bilo da je dijamant felerican bilo brazda na ploci.

E sad, koliku stetu uvecano grejanje moze da napravi, odgovor je drugaciji od situacije do situacije. Jefrinije igle svakako imaju jeftinije lepkove...ali je i manja steta ako otkazu.

Svako ostecenje ima svoju stazu pravljenja daljnje stete. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...