Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

eee.. 33 je profano, 45 je za sisice, 78 je za prave muškarce :)

gram i kontrola brzine, će bude.. zvučnicu ću da nabavim, fali phono eq sa onom masom nestandardnih equalizacija - to će Zen :)

a možda na kraju bude i digitalizacija.. ovog npr:

Stokowski i Philadelphia Orchestra, svira Rachmaninov 5×shellac izdanje oko '35

 

i da - primam shellac donacije :D

 

5cc975804e3023a8a734828101a52ccb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Brzo ti to utvdjuj i popisuj.

Vidis da je gornji deo police, tj. ona gornja noseca daska u opasnosti od (s)loma. [emoji4]

 

polica je metalna, radionička, nabavio je tako krivu, probao da je ispravim ali neće :) neće da pukne sigurno, za razliku od mojih leđa :)

od sad moju šupu zovem The chamber of secrets :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

polica je metalna, radionička,

Odlicno onda. Mene uplasilo da nije neka iverica, medijapan . . . . ovako . . . . 'ebo estetiku. Glavno je da nosi, nece pasti.

Vidim da tu ima finih naslova ( Frula, Aida . . . .  ).  :thumbsup:

Nego, sta je u onim crvenim i plavim box set-ovima ?

Isto opere, ili mozbiti neki koncerti, simfonije . . . . ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

te noname crvene, plave, zelene i crne su generički albumi sa po 6, 10 ili 12 ploča (Gramofonski Depo), u njima su razne ploče, većinom HMV ali ima i Telefunkena, Pathe itd.. većinom je klasika oko 90%

 

ali, prebrojati, upisati, spariti, sortirati, očistiti ploče i albume (okrpiti).. mnogo posla, ali lepog posla :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Woland said:

te noname crvene, plave, zelene i crne su generički albumi sa po 6, 10 ili 12 ploča, u njima su razne ploče, većinom HMV ali ima i Telefunkena, Pathe itd.. većinom je klasika oko 90%

ali, prebrojati, upisati, spariti, sortirati, očistiti ploče i albume (okrpiti).. mnogo posla, ali lepog posla :)

Da, bice posla, ali to su "slatke muke". Uzivaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

montiran SPU N-E na Brauna, operaciju izveo @eci kao i pretresanje kablaže u ručki/sređivanje masa po gramofonu koje su bile uzrok pompeznom brujanju manje čujnom na MM više na MC glavi.

Takođe podešen VTA, overhang, visina lifta.

Sad sam se ušunjao kod njega dok nije kod kuće, slušam prve taktove na novoj vrtilici sa novom glavom.

Zvuk je hah, opuštencija :)

WP_20170718_14_57_36_Procompressed.jpg

WP_20170718_14_58_05_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...da se vratim i ja na gramofonske teme...

Iz nekog meni nepoznatog razloga kombinacija Braun PS500/Ortofon SPU-NE je daleko osetljivija na elektromahnetna polja transformatora/prigušnica nego Kuzma Stabi MkI/Ortofon SL15MkII tako da mi je dosta pojeo živaca brum koji se čuo nakon stavljanja novog gramofona na policu.

Prvo sam naravno sumnjao na ground loop pa je krenulo sistematično pretresanje raznih shema uzemljenja, lov na dupliranje mase uređaja prema uzemljenju na šukou, da bi pri pomeranju silnih kutijetina napajanja, phono preampa odjednom brum promenio intenzitet i tu me je prvi put ogrejalo sunce.

Vratio sam uzemljenja na staru poziciju, pretumbao napajački deo izlaznog pojačala u najudaljeniji deo od gramofona i phono preampa, tako da sada imam pozadinsku grobnu tišinu na sistemu i mogu konačno da se posvetim slušanju muzike.

Za sad sam možda 10-tak ploča poslušao sa novim gramofonom u bezbrumnom stanju, mogu da kažem da je tonski karakter i zvučna prezentacija slična kao kod Wolanda sa Ortofon SPU Royal glavom po pitanju izvanredne muzikalnosti za razliku od Ortofon SL15MkII koja je u ovom poređenju više na strani forenzike, slično kao kod Wolandovog Benz Micro LP S.

Sada mi još sledi slatka muka da napravim neku prekidačku skalameriju koja će imati izbor dva ulaza za gramofone i jednim izlazom prema step-up transformatoru (na sreću obe zvučnice su sa niskom impedansom pa mogu na isti SUT) da oba gramofona mogu da budu u funkciji bez prebadanja konektora na transformatorskom ulazu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...