Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Pao i prvi upgrade : zamenio platformu ručice koja je bila od špera 28mm sa aluminijumskom platformom debljinje 20mm - pun pogodak

Izradiću platforme od aluminijuma i za Kuzma/Linn ručice , SME i naravno Ikeda 407 ( za slučaj da se neka udomi... :) )  

DSCF1014.JPG

DSCF1015.JPG

DSCF1016.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, grau said:

nisu se mnogo promenile cene samo se povecao broj ruku do tebe...

i ovo je tacno,kao i opsti trend povecanja cena proizvoda koji dolaze iz kuce izlazeceg sunca a vezano je za analogiju..moze se na kraju krajeva ubosti i neka dobra kupovina,tu i tamo,al sto kazu jedna lasta,jos ne cini prolece....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, grau said:

ja sam prosle godine doneo prijatelju shelter 201 iz japana, kupljeno u yodobashiju u akihabari, cena je bila tacno trecina od evropske, mislim oko 100-nak E. slican je odnos bio i za MC modele.

jbga,to je to sto kazem(o)..a i jen je nesto skocio u odnosu na neke valute u zadnjih par godina..Shelter,Denon,Dynavector,AT.,itd...svima su cene skocile manje vise,to sto se nadje nesto jos po old stock cenama,postavlja opet neka pitanja "a kolko godina je vec na stock-u"..ne bih da lajem protiv ZYX-a,drugar mi je imao opasne probleme sa nekim modelom sa zlatnim namotajima,propala/sasusila se gumica vesanja od stajanja od nove novcijate zvucnice,pa je vracao natrag..prodavac bio izuzetno korektan,pa je dobio drugu..jednom si se izborio sa carinom zbog fake racuna,vracas isto to natrag,salju ti isto to ponovo,opet borba sa istima..pravo veselje ^_^..naravno svi volimo da kupimo jeftinije,jeftino....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, paja959 said:

jbga,to je to sto kazem(o)..a i jen je nesto skocio u odnosu na neke valute u zadnjih par godina..Shelter,Denon,Dynavector,AT.,itd...svima su cene skocile manje vise,to sto se nadje nesto jos po old stock cenama,postavlja opet neka pitanja "a kolko godina je vec na stock-u"..ne bih da lajem protiv ZYX-a,drugar mi je imao opasne probleme sa nekim modelom sa zlatnim namotajima,propala/sasusila se gumica vesanja od stajanja od nove novcijate zvucnice,pa je vracao natrag..prodavac bio izuzetno korektan,pa je dobio drugu..jednom si se izborio sa carinom zbog fake racuna,vracas isto to natrag,salju ti isto to ponovo,opet borba sa istima..pravo veselje ^_^..naravno svi volimo da kupimo jeftinije,jeftino....

opste poznat problem posebno starijih, pa i poznatijih zvucnica - npr AKG, je da im stajanjem odlazi  suspenzija...Izvestan rizik kupovine starog a skupog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste to i EMT navodi u dokumentaciji. Kazu da su suspenzije, vesanja kantelivera posebno osetljive na svetlost i da ne preporucuju skidanje zaštitnih maski. Mada opet, nemaju sve zvucnice isti način vešanja kantelivera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ja sam duboko ubedjen da je ovo neka sana, kao koriste se dijamantski vrhovi, koje treba menjati nakon par stotina sati, posto ih pozdere i sastruze plastikica..

Neko formiranje nekakve teorije, sa nekakvim slikama i tvrdnjama koje treba prihvatiti zdravo za gotovo.

Profilometrijske igle, potpuno nalik na gramofonske, sa naravno dijamantskim vrhom, sa istina manjim pritiskom od jednog grama, traju par hiljada sati. Profil vrha je od 2-20 mikrona, sto pokriva 5-18 mikrona gramofonskih. A drljaju se preko metala, vrlo ostrih ivica. Naravno, ako nema nekog fizickog incidenta udara na dijamant, ili loma kantilevera.

Ovo deluje strasno, ako se uporedi. Ili da se prihvati zdravo za gotovo, pa da se skupe igle sto cesce menjaju, tako je dobro, i za zvuk i za budzet proizvodjaca. :)

I mogu da se kladim da ti vrhici nisu ni prosli pored dijamanta. Deluju vise kao nekakvi alternativni kristali(ima ih na stotine) ako nije i samo kvarcno staklo, mada bi i ono bilo tvrdje.

Mozda ce nekada otkriti tajnu, kada to prestane da bude unosan bizmis.

Razumem da vesanje i suspenzija kantilevera, razne gumice i zicice naprave problem, ali da se dijamant tako ostruze u kanalicu pri par grama za nekoliko stotina sati...za neverovati...cak i sa nekakvom random strokom u kanalu...

 

P.S.

Na stevehoffman kanalu ima lepih slika dijamantskog vrha pod elektronskim mikroskopom..nema ni tragica nekakvog "usviravanja", struganja..nakon 100 sati rada..a to znaci da ni sledecih nx100 sati nece biti vidljivog uticaja na vrh.

http://forums.stevehoffman.tv/threads/stylus-photos-high-magnification.138956/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 4/13/2017 at 10:27 PM, Eci said:

bio @grau , doneo Shure-SME 3012

sledeće nedelje završavam platformu za ovu ručicu ( strug+glodalica+plastificiranje ) , skidam sa gramofona Regu RB300 i montiraću 3012

zvučnica ostaje SPU Classic N E 

 

 

 

Eci umotaj tu bebicu malo bolje da se ne prehladi!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...