Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, Doktor said:

@paja959

Koje si do sada probao zvucnice na L-75 ?

Neki presek napravljen do sada ili se jos ima ideja, proba, planova . . .  ?

:worship: na istrajnosti i postovanju, tretmanu ovog vintage primerka. 

Shure M95ED sa oridji i Ed Saunders iglom,Stanton 681EEE oridji,i zamenska (Pfanstiehl),sa obe u cetri varijante,rezonantna frekvencija je nisko,AT je teoretski vise za teze rucke,medjutim i to ispade teorija,nakon merenja..idler ce se trebati menjati,meren mu je wow and flutter,navodno ima oscilacija,al ja ne cujem :D,al da se mirno spava,eto promenit ce se i to uskoro....B).. i trebat ce mu jedan poklopac,ovaj je razheban..

workhorse za slabije ploce kod mene B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, paja959 said:

Shure M95ED sa oridji i Ed Saunders iglom,Stanton 681EEE oridji,i zamenska (Pfanstiehl),sa obe u cetri varijante,rezonantna frekvencija je nisko,AT je teoretsk . . . 

Kazes Shure, pa Stanton , te AT . . . .  secam se da imas u rooster-u zvucnica onog Pickering-A hv-15, tako da bi mozda mogao i to probati recimo ?

Takodje, mozda bi dosao u obzir i neki entry lvl Grado ? 

 

Btw, sjajan termin - workhorse. :)

Ja sam jos uvek u potrazi za takvim nekakvim "konjem" za pod B, tj. za vinile slabijeg kvaliteta.

Ovaj tvoj "horse" je sa odnosom cena/kvalitet pun pogodak ( naravno sa jos tih par promena,zamena, tjuninga  . . . ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

at 95 ne bi uopste trebalo potcenjivati u odnosu na cenu i kvalitet...Malo upuceniji kazu da je npr. Cleraudio Virtuoso Wood nastao na osnovi iste zvucnice. Inace Virtuoso je bio u klasi 1K, i smatra se da bolje zvuci od starijeg " brata " Maestra ( 1.2 K ). Po njima, cleraudio uopste nema svoju proizvodnju MM, nego manje vise "frizira " odabrane, dobre a jeftine mm i to plasira kao svoj brend. Ljudi su uzeli 95-cu, i Virtuoso, skinuli plastiku i drvo i spolja su iste, identicne. U tezini 6 i 5.7g, a ostale specifikacije veoma blizu a mnoge identicne da ne nabrajam. Sutina, isti motor, malo "friziran " i skuplji 30x. Preporuka po njima - kupi iglu Virtuosa na 95 - cu i cao.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, milovan1963 said:

at 95 ne bi uopste trebalo potcenjivati u odnosu na cenu i kvalitet...Malo upuceniji kazu da je npr. Cleraudio Virtuoso Wood nastao na osnovi iste zvucnice. Inace Virtuoso je bio u klasi 1K, i smatra se da bolje zvuci od starijeg " brata " Maestra ( 1.2 K ). Po njima, cleraudio uopste nema svoju proizvodnju MM, nego manje vise "frizira " odabrane, dobre a jeftine mm i to plasira kao svoj brend. Ljudi su uzeli 95-cu, i Virtuoso, skinuli plastiku i drvo i spolja su iste, identicne. U tezini 6 i 5.7g, a ostale specifikacije veoma blizu a mnoge identicne da ne nabrajam. Sutina, isti motor, malo "friziran " i skuplji 30x. Preporuka po njima - kupi iglu Virtuosa na 95 - cu i cao.

 

moguce,AT je i ranije radio za neke druge proizvodjace MM zvucnice (recimo Linn "K" serija)..jedino sto Clearaudio kod serije Virtuoso radi fabricko retipovanje iako se radi o MM zvucnici,pa ta transplantacija nije laka..cena je oko 470-500 eura ako se dobro secam..telo ima famoznu slicnost ako se odbaci drveni oklop..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Doktor said:

  secam se da imas u rooster-u zvucnica onog Pickering-A hv-15, tako da bi mozda mogao i to probati recimo ?

Takodje, mozda bi dosao u obzir i neki entry lvl Grado ? 

 

Pickering XV15 serija =Stanton 68x serija ..XSV3000=Stanton 881

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, sir Oliver said:

Jašta nego analogni. Vidis da ima AT klasicnu zvucnicu :)

Ali opet ne vide se kablovi? Mozda konvertuje analogni signal u digitalni pa ga silje wireless-om dalje u neki dac?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad, mislim da nije on toliko opasan za ploče. Pogledaj kako onaj tangencijalac vuče iglu glatko. (Uz ogradu da ploče nisu talasaste). Malo mi glupo da ploča stoji a igla odnosno celi gramofon se kreće.WajFaj ili Blutut će ubiti onaj analogni filing (ali će sačuvati krckanje i pucketanje- kako rekoše u reklami). Lepo sam rekao u prvom postu, čist hipsteraj. Hoćeš retro ploče a da ih reprodukuješ visokom tehnologijom.

Sve u svemu stupidarija. Čisto sam postavio ovde da oprikažem šta sve kapitalizam (čitaj: visoka tehnologija i pare) može da izmisli i napravi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cisto tehnoloski, ima, nije da nema. Cemu sluzi, pa da se audiofili gade.

Mene je uvek kopkalo zasto u rucku ne ugrade preamp, i eventualno wifi, em se izbegnu problemi sa kablicima, em gramofon bude kompaktniji..

Ova glancalica za cipele deluje zastrasujuce na ploci, kao da se ogromna buba popela i krenula da zdere plocu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...