Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

7 hours ago, Zen Mod said:

upotrebljivost u konkretnu svrhu direktno zavisna od konfiguracije namotaja ali , generalno , svaki trafo moz' da se spoji kao autotrafo ................ a jos kad ima brdo izvoda , onda moz' se posreci da bude i VC

moze, ali nije poenta u tome da zakoljes vola za kilo mesa. taj tango 600-600 s kojim se licitira kosta boga oca a onda treba da bačiš pola....

peter tribute ima izlazni autotrafo plus AVC, motao je to za thomasa mayera, treba pitati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajz - nit ga imam niti bi ga kupio

a da ga imam , bio bi u poziciji gde mi najvise treba

tako da bas i ne razmisljam u okvirima klanja vola za .......

glede Pitera , ni to mi ne treba , ce napravim svoj

mislim da sam sasvim dovoljno recepta dao da , ko je voljan , napravi sebi nesto slicno pa neka sam odluci sta mu je dalje ciniti

kad zavrsim finalizaciju i Iron Pumpkina , objavicu i te seme , pa opet kome valja ........ 

a sto se tice tog Tanga , javlja mi se nesto da ima toga po policama istoga ili boljeg kvaliteta , a ne kosta toliko .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, InSides said:

Само ти буди тајанствен. :)

ma nisam tajanstven , nego nije u planu za DiyA Store , niti je jos dovoljno napredovalo da mogu da podelim semu

ono , mogu ja , isto tako je pun web sema koje zahtevaju znanje nuklearne fizike da stvarno prorade ............ :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

ma nisam tajanstven , nego nije u planu za DiyA Store , niti je jos dovoljno napredovalo da mogu da podelim semu

ono , mogu ja , isto tako je pun web sema koje zahtevaju znanje nuklearne fizike da stvarno prorade ............ :)

Пази, није баш да сам спреман да скокнем у израду одмах. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam dobijao odlicne rezultate sa pogonom trafoa balansirano ALI bez mase. C.T. not connected :). Reko ajde bas da isprobam, Neumann style. Nekomplementarni Jfet bufferi 4 x po kanalu. Jedino sto jednostavno moraju biti upareni. Ono sa potom je ok ali kada su stvarno upareni mnogo bolje radi. Napajanje isto igra ulogu. Cap multiplier na izlazu napajanja mi je davao losije rezultate. Neki kao efekat kompresije. Umrtvljivao je. Prebacio sam taj segment ispred, a najbolje mij redio jednostavni pass tranzistor odmah na bufferima. Ranije sam radio i shunt kao poslednji segment PSa, ne secam se tacno kako je zvucao, mozda malo brute force?

Primenio sam regulator koji se polako podize na vrednost napona napajanja. Tako da nema naglog udara ni velikog nekontrolisanog offseta na izlazu koji ce magnetiti trafoe. Napon se polako sekund dva dize, a merenjem na izlazima buffera nema nikakve razlike pa jezgro trafoa nije magneceno. Mogu da budu korisne informacije :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobro momci, majkumu, nađite mi u lokalu fabričke ili majstorske "netamura": 1 napajački i dva 5k:600R/8R  trafoa motana na približnim jezgrima za 79$ (tj po ceni po kojoj Vladd procenjuje da vrede), i objavite link, please, uvek sam za to da se podrži lokalno tržište!

Permalloy_strip.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da.. bitno da ima jeftinije, uvek.. i naravno bolje

ako nemaš sa vojnog otpada neke starudije dobrog kvaliteta, onda jezgra u duploj c varijanti sličnog kvaliteta ne koštaju manje od 70€ po komadu. Posle se radi proračun, plaća se motanje itd

a možeš sve i sam, kao pravi diyer :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Zflazar said:

dobro momci, majkumu, nađite mi u lokalu fabričke ili majstorske "netamura": 1 napajački i dva 5k:600R/8R  trafoa motana na približnim jezgrima za 79$ (tj po ceni po kojoj Vladd procenjuje da vrede), i objavite link, please, uvek sam za to da se podrži lokalno tržište!

Permalloy_strip.jpg

da da ima sve to i još jeftinije, ajmo se takmičiti ko će jeftinije nabaviti (ali naravno samo u mašti), ma daj vlaDD samo pametuje a ne ume ni naša slova da koristi, kuku lele kolko taj stručnjak lupeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sax.hifi said:

veze to nema ni sa Tangom ni Tamurom.

najobicniji trafoi.

kvalitetni jesu, ali nista specijalno.

pise da su iz Sony RtR

a i prepoznajem ih po slici**  - takav par svira kod SuperFija u WOT-u , sa 6Н6С

 

**daklem , jesu Tamura

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobra;)

 

jeste to tamura tacnije tamradio sto je staro ime. ovi trafoi mislim imaju 2 sekundara, jedan je mislim 5k za 1:1 prenos a drugi je 600 oma i taj nam radi posao ovde. 

niko nije ni napisao da su nesto specijalno ali za 100-120 evrica za koliko se mogu naci rade posao ako neces da narucujes lundale kamione avione. mislim, korektan japanski trafo iz ranih 70-tih, iskanibalisan iz magnetovena, sta moze da bude? ko mislim da za te pare ne valja uvek moze da kupi jezgra pa namota sam ili plati majstora.

lepo to sviri u zenovom WOT-u samo sto bi ja voleo da tih 600 oma na izlazu nekako postane 60

 

sad mislim da bas ovi nisu ti zenovi, jer bi morali da budu SE, ovaj lik pominje PP mada nije iskljuceno da nema pojma

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...