Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

jesvala, da ja sad nahvaljujem sebi moj setup gramofonski sa Gwozdenom na mestu line preampa...da sam juče umro tvrdio bih da nema boljeg zvuka i nema sreće sa mojim Tannoyima, Ortofonima i @ecijevim phonom i Babuškom no što ima.... ali ima, Woland, nemoj se ljutiš, Gwozden swira bolje u Banatu nego u Bačkoj...mislim na kazetofonski model narafski....

živeli! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne sekiraj se, apdejtovao se zlotvor kod Kudelskog. Jos imam gorusicu od zvuka....tesko mi palo prosli put ( ne od zvuka vec od muke sto nisu moje....ce me tera u trosak jope, a vid vremena teska). Ono kad sam cuo, saobalilo me skroz. A onda je dosao Milovan. :wub:Dusica tiha i pretiha:msn-rofl::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, grozni said:

Ne sekiraj se, apdejtovao se zlotvor kod Kudelskog. Jos imam gorusicu od zvuka....tesko mi palo prosli put ( ne od zvuka vec od muke sto nisu moje....ce me tera u trosak jope, a vid vremena teska). Ono kad sam cuo, saobalilo me skroz. A onda je dosao Milovan. :wub:Dusica tiha i pretiha:msn-rofl::cheers:

 

oces ranisan ili bar sodu bikarbonu.....  :loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbg,

uvek može lepše i bolje, da nema želje za tim ne bi bilo ni napretka :)

uvek ostaje pitanje kako bi ovaj preamp zvučao u drugim nekim iteracijama?

meni lično 6db pojačanja jako prija u sistemu, mislim da je to way to go i za neku buduću iteraciju, e sad da li bi trafo promena donela promenu zvuka? Verovatno bi, stojim otvoren da poslušam sve što se nudi na tu temu, nisam ni isključiv ni gluv.

konstruktor je lepo naveo na blogu da je probao sa raznim trafoima pa na kraju stavio Iskre, ja slušao ovako sa sve Iskrama i nije to loše uopšte, naprotiv!

Ako neko ima Tango NN-600-600 za probu, rado bih probao i njega naravno...

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_Tango NN-600-600 Bottom (2).jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Zflazar said:

jbg,

uvek može lepše i bolje, da nema želje za tim ne bi bilo ni napretka :)

uvek ostaje pitanje kako bi ovaj preamp zvučao u drugim nekim iteracijama?

meni lično 6db pojačanja jako prija u sistemu, mislim da je to way to go i za neku buduću iteraciju, e sad da li bi trafo promena donela promenu zvuka? Verovatno bi, stojim otvoren da poslušam sve što se nudi na tu temu, nisam ni isključiv ni gluv.

konstruktor je lepo naveo na blogu da je probao sa raznim trafoima pa na kraju stavio Iskre, ja slušao ovako sa sve Iskrama i nije to loše uopšte, naprotiv!

Ako neko ima Tango NN-600-600 za probu, rado bih probao i njega naravno...

tebi vec rekoh , al' zbog pućanstva - Kasetoven koji je kod tebe je cisti prototype ( Iron Pumpkin kod Wolija napredniji po svim koracima ali i on ce pretrpeti izmene) , napravljen na principu pot-buffer-autotrafo

to sto kod tebe sviri je genericki ALPS motorpot , koji je sve samo nije reprezentativan

cilj je konfiguracija buffer-AVC

to ce i biti nadam se uskoro , cim se zavrse prvi primerci SE i Bal AVC

 

dakle - moze Tango . ali ne xformer , nego AVC (ili TVC ako je neko bas nagao ........ no kad nije neophodna galvanska izolacija , AVC je superioran TVC-u , kako god okrenes)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Woland said:

ali Iron Pumpkin stoji čvrsto u mom sistemu. I čeka odgovarajuću phono sekciju iz iste kuhinje.

A ova phono sekcija  se planira kao sastavni deo svih buducih Iron Pumkina ili je to samo za Wolanda koji jel, kao sto znamo jos uvek nema odgovarajuci phono preamp <_<.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

tebi vec rekoh , al' zbog pućanstva - Kasetoven koji je kod tebe je cisti prototype ( Iron Pumpkin kod Wolija napredniji po svim koracima ali i on ce pretrpeti izmene) , napravljen na principu pot-buffer-autotrafo

to sto kod tebe sviri je genericki ALPS motorpot , koji je sve samo nije reprezentativan

cilj je konfiguracija buffer-AVC

to ce i biti nadam se uskoro , cim se zavrse prvi primerci SE i Bal AVC

 

dakle - moze Tango . ali ne xformer , nego AVC (ili TVC ako je neko bas nagao ........ no kad nije neophodna galvanska izolacija , AVC je superioran TVC-u , kako god okrenes)

 

nema tango autotrafo na lageru :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

upotrebljivost u konkretnu svrhu direktno zavisna od konfiguracije namotaja ali , generalno , svaki trafo moz' da se spoji kao autotrafo ................ a jos kad ima brdo izvoda , onda moz' se posreci da bude i VC

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, ivan_ said:

A ova phono sekcija  se planira kao sastavni deo svih buducih Iron Pumkina ili je to samo za Wolanda koji jel, kao sto znamo jos uvek nema odgovarajuci phono preamp <_<.

 

 

poseban gadget , planirana LR RIAA Eq

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...