Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Zen Mod said:

to je resenje principijelno bolje nego kod recimo G401

Upravo. Prosto mi nije jasno zasto im je mozak zastao da disk ne ugrade na tanjir.

Ne ulazim u proizvodnu zonu, jeftinije, lakse, jednostavnije, vec sustinski, u sistem regulacije, krucijalna je brzina tanjira, ona treba da se meri i regulise kod indirektnih pogona, a ne brzina motora.

PS

jedini zdrav razlog mi pade na pamet je manje opterecenje na idleru..duzi vek..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Zflazar said:

da li ima neko iskustva sa 47 lab ručicom?

58a103ac926ca_C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_SavedImages_images(16).jpg.628b412ab678122f11fcb2cc4d3aef37.jpg

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_RSLabRSA1-1.jpg

Ja ju probao prije dosta godina, vrlo jednostavna cak i previse. O sonicnim mogucnostima na zalost ne mogu, ne sjecam se.

Za mene je to premlitavo i klimavo, nemam povjerenja u takve rucke, tko zna kako to zvoni i rezonira.

Znam da je to jedna od najčescih rucki koju kopiraju u DIY krugovima iz zezancije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, grau said:

jeste G401 ne drzi brzinu.... :loleverybody:

Pa u 0,2%, bolje ne moze ako nema poseban i bolji izvor napona, kolika je greska mrezne frekvencije u periodu nekoliko desetina minuta . Po evropskoj normi EN50160, dozvoljeno je odstupanje 1% tokom veceg dela nedelje, a u odredjenim momentima i +4%/-6%, od 47-52Hz..

Za to nema korekcije u otvorenoj petlji gramofonske regulacije.

I da zazmurimo na prekide, propade, naponske nesimetrije i tranzijente u mrezi, ili cuveni DC ofset, koji izaziva (cujne)varijacije klizanja motora, i koji muci nase toroide...ali ga zaboravimo kod velikog hajpa, kada nije ugodno da se spominje. 

Sto nema veze sa samom konstrukcijom Gararda. To nije nesto za padanje u nesvest, ali treba imati na umu...

Te pojave, ovi sto cuju promenu od 0,0001% necega, jako zanemare u svojim opservacijama. :) 

Nije razmatranje bilo o drzanju neke brzine, vec razlog lokacije diska za prigusenje na motoru, a ne na tanjiru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

 

stvarno ste nevaljali, toliko znanja a nigde srpskog gramofona!

 

A mene Zole ko hebe. Pa valjda je i moj Srpski. Uglavnom. MC zvucnica nije, al ce mi je konstruisu ovi sto sve znaju ovdi, pa ce da bude skroz. I nece onda da bude Srpski, nego Sumadijski, i zvace se  Godzila MKII, i pisace dole made in near Lepenica brale:loleverybody:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaista je čudno što se ovde svi prave da Igor & TT Recycled ne postoje, a gramofoni koje pravi su i konceptom i materijalima i zvučno i izgledom i cenovno bolji od rukotvorina forumskog idola sa sunčane strane Alpa... da ne pominjem koga ;) Off: slično kao sa Fiatom 500L (koji ponosno vozim) - auto je odličan i za 5000 eur jeftiniji od prvog sličnog sledećeg, ali se to Srbima nikako ne dopada, tuđe im slađe, bolji je Nemac sa 180.000 na satu majke mi, još ako ga je vozila baba...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igor je super momak, vredan pozrtvovan. Ima i uspeha u inostranstvu. Svaka mu cast. Ali meni su njegovi gramofoni jednostavno ruzni. Uvek napravi nesto nakaradno, nesto sto iskace iz opsteg vizuelnog konteksta. Uz duzno postovanje, to je osobina dizajnerskih priucenih i amatera. Ako vec neume to sam trebalo bi da angazuje nekog profesionalca za to. Iz aviona se vidi da su to oblici i vizuelna resenja po sistemu "A sto ne bi moglo". To je bilo u vecoj meri prisutno kod prepravljanih gramofona a postoji u znacajnoj i kod novih modela. Bez uvrede...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TT Recycled  je od sedmog meseca 2009.god.  sve do kraja 2011.god. poklanjao pažnju restauraciji i/ili adaptaciji nekih od gramofona koji su bili pred raspadom i nefunkcionalni. Voleo sam da iz nazovem polukrševi ili "zlostavljana deca".

Od 2011. do danas, pa na dalje, a i u buduće  preraslo se u  SOULINES -  http://www.soulines.com/   . Vredno, ozbiljno i profesionalno se radi  i  celokupna produkcija je usmerena ka izvozu. Beležimo godišnji rast od približno 8%.   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, ZZZ said:

Igor je super momak, vredan pozrtvovan. Ima i uspeha u inostranstvu. Svaka mu cast. Ali meni su njegovi gramofoni jednostavno ruzni. Uvek napravi nesto nakaradno, nesto sto iskace iz opsteg vizuelnog konteksta. Uz duzno postovanje, to je osobina dizajnerskih priucenih i amatera. Ako vec neume to sam trebalo bi da angazuje nekog profesionalca za to. Iz aviona se vidi da su to oblici i vizuelna resenja po sistemu "A sto ne bi moglo". To je bilo u vecoj meri prisutno kod prepravljanih gramofona a postoji u znacajnoj i kod novih modela. Bez uvrede...

Proslavio si se izjavom da tang. ručke moraju da imaju zakrivljenje i mnogim drugim, sada se baviš kritikom industrijskog dizajna... Zaista si svestran, Mikelanđelo je za tebe fah-idiot ;) Vidiš, ja sam diplomirao na Akademiji primenjenih umetnosti, time se bavim od faksa do danas, i cenim da su Igorovi Soullines gramofoni remek-dela.

p.s. pogrešno sam u prethodnom postu naveo TT Recycled, mislio sam na Soulines gramofone.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne pominjem onu narodnu : " Sto ljudi . . . . ", ali za moj ukus su ruzni "za medalju",  i jedni ( covek podno Alpa ) - ovi novi modeli,  a i ovi drugi ( Igor & ostali ) - apsolutno svi modeli.

I sta sad' ?

Nisam njihov ni potencijalni kupac, ali respect u svakom slucaju sa moje strane postoji za sve ovo sto su do sada postigli.

Hvala Bogu da ima toliko proizvodjaca gramofona, pa ko voli, nek' . . .

 

@Dacho - koliko ja znam, proizvodjac Basis gramofonskih baza se iskljucio iz ove "surove" igre ( citaj - nedostatak finansija da se sve "zaokruzi i ispostuje" medijski i sl. ).

Pokusavao sam da nadjem u ovoj radio emisiji nesto o tome sto je pominjao Kiki, ali mi jos traje radno vreme, pa mozes pogledati emisiju i cuti o tome. Btw, emisija je zaista zanimljiva i dobra sto se tice podsecanja na neke "zlatne" dane hifija. :)

.youtube.com/watch?v=e1Szq5DL51g

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...