Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

3 hours ago, paja959 said:

 

124 vs 125 vs 126,da festa bude kompletna :)..pre par godina su mi bili lokalni Lenco maheri zbog neke zvucnice u kuci,trazili mi da na 126-ci pustim Ten Year After "Undead"..poslusali,na izlasku ,pokucali u kuciste 126-ce,i promrmljali "124-ka ima ugardjeno loudness dugme naspram ovog"..

 

:no comment :)

 

zaebani su ti lenco maheri, pokucaju u kuciste i odmah znaju koja komponenta u sistemu ima iskljuceno loudness dugme..... no comment:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zflazar said:

znalci, gde je tu Braun ps 500?

...nisam ga slušao ali sam imao prilike da ga vidim komplet restauriranog, ja nisam davno imao prilike videti lepši gramofon. On ima i neki belt između motora i idlera, ne razumem se ni qrca u problematiku ali je sve radilo kao švajcarski sat...

braun.jpg

evo ga kod bugija na dorcolu, kupio mu ga eci u zrenjaninu

ja mu doneo shelter 201 iz japana i svira tako da mu nije jasno kako i zasto svira tako dobro

ne tako dobro kao 401 plus denon 308 plus denon 103, ali spram cene, svira bolje nego sto ima pravo.

e da, decko je uspeo da posle 2 godine potucanja po oglasima utopi svoj 125mk2 sreca sreca radost

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbg ako tako gledamo kad se pojavio CD bilo je sramota imati gramofon. Sreća pa sam brzo video o čemu se tu radi.:)

Nažalost i danas većina ovih što kao slušaju ploče to rade da bi bili u trendu. Ali nije ni to loše, izaćiće iz te masovnosti neki kvalitet. A mislim da je glavni kvalitet ta neka vrsta bunta protiv obesmišljavanja svega što ima neku zdravu osnovu a naročito kvaliteta života i pravih vrednosti, gde je kultura pa i muzika kao njen deo cherry on the top.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...po mom drugaru sad je pravi trenutak kupiti dooobar CD plejer jer se masovno rasprodaju kolekcije CD-a budzašto, slično kolekcijama LP-a 80-tih....

...video kod njega svojim očima gajbice se CD-ima koje je kupio u poslednje vreme, naslovi koji se nisu mogli kupiti ispod 20-30EUR sada idu u bescenje... :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Zflazar said:

znalci, gde je tu Braun ps 500?

...nisam ga slušao ali sam imao prilike da ga vidim komplet restauriranog, ja nisam davno imao prilike videti lepši gramofon. On ima i neki belt između motora i idlera, ne razumem se ni qrca u problematiku ali je sve radilo kao švajcarski sat...

braun.jpg

image.php?mode=medium&album_id=1455&imag

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, prophet said:

Jbg ako tako gledamo kad se pojavio CD bilo je sramota imati gramofon. Sreća pa sam brzo video o čemu se tu radi.:)

Nažalost i danas većina ovih što kao slušaju ploče to rade da bi bili u trendu. Ali nije ni to loše, izaćiće iz te masovnosti neki kvalitet. A mislim da je glavni kvalitet ta neka vrsta bunta protiv obesmišljavanja svega što ima neku zdravu osnovu a naročito kvaliteta života i pravih vrednosti, gde je kultura pa i muzika kao njen deo cherry on the top.

Ne, nismo se razumeli. Tada je mnogo manje bilo bahatosti, vise je u smislu "postovanje hobija i zbirke ploca".

CD je druga disciplina..

Sa drugim delom teksta se apsolutno slazem.

Jedino bih podvukao razliku, koliko je tada bilo koncerata, i kakvih muzicara, i kakva je situacija danas. Da se dopuni cetvrta dimenzija kvaliteta zivota.

Ploce su bile za druzenje, "kafu i kolace", a glavna kvalitetna muzika je bila uzivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, grau said:

 

zaebani su ti lenco maheri, pokucaju u kuciste i odmah znaju koja komponenta u sistemu ima iskljuceno loudness dugme..... no comment:)

oces telefon od njih,mozda ti oprave neko fancy kuciste :) 124-ka je cudna zverka u svakom slucaju....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Verovatno je tačno da veliki deo ljudi koji danas poseduju i koriste gramofone to radi iz mode jer je to sada "in", ali ima i onih drugih slučajeva. Na primer, imam nekih desetak LP ploča koje datiraju iz 1960. godine, pa čak nisu ni stereo nego čisti mono, ali su takvo muzičko blago da bih bez njih bio stvarno nesrećan.  Naravno, nisu se pojavile u CD formatu, pa ako hoću da ih poslušam, LP na gramofon pa vrti majstore. A imam i par CD izdanja starih LP-ova koji su toliko lako čujno lošiji od LP verzije da tu nema potrebe za mnogo priče (na primer, "Greatest Hits", The Animals, izdanje MGM). Dakle, imam jasnu situaciju, nemam šta mnogo da se dvoumim, a mislim da je i veliki deo starih audiofila u sličnoj situaciji, pogotovu ako imaju velike kolekcije LP-ova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svi su mi gramofoni dragi bez obzira na pogon. Ipak, fakat je da je najbolje zvučeći gram. sistem koji sam ikada čuo baš 1210 + Sumiko sistem kod Pece Antonovića. Kasnije sam iz čiste znatiželje obišao i poslušao još nekoliko mitskih sistema u Beogradu i nijedan nije ni do kolena Pecinom. Neki su bili veoma dobri (Clear Audio, Audio Note), neki su bili bolno loši. Možda nisu bili naštelovani, ne znam. Vlasnici sistema poznati redakciji :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...