Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Quote

želio da probam sa at120e

ne bih puno da pametujem oko te AT120E..ono sto sam ja imao kod sebe u svom sistemu su AT150MLX,i retro AT15E..obe su imale mnogo vecu komplijansu,rekalkulisanu iz upotrebe sa SME M2-9 i izvrsenih merenja sa test plocom,no sto se nalazi po "papirologiji"..japanska zvucnica,mere/daju patkometriju po drugacijem standradu no sto je uobicajen0/standardno:

 

AT150MLX

Quote

Dynamic Compliance (x 10-6 cm/dyne, 100 Hz): 10.0
 

to ima ladno Cu 26-28(AT150MLX)...ako mozes,uzmi,poslusaj AT120E na G707,izmeri pa vidi..ako i odes koji Hz oko rezonancije gore/dole od one sto je "prihvatljiva"..uzdaj se u usi,i vozi,ili ne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste, poznati beogradski hispteri bora kvantas, neskor, stradi, grau i jos nekolicina zaludnih koji su sa raznih SOTA, oracle, kuzmi i slicnih presli na vintage gramofone.

prenebregavate cinjenicu da su idleri o kojima govori bili u svoje vreme najbolji gramofoni na svetu - kao kada bi danas uzeli ove referentne mrcine od po 10.000+++ konvertibilnih novcanih jedinica. 301 pa 401, 124, G99, L75, sve je to bilo u tom trenutku najbolje sto je ljudska civilizacija napravila za reprodukciju muzike. s obzirom da je na njima slabo bilo plasticnih delova, bilo je u kasnijim modelima ali manje nego u prosecnom CDP na primer,  sve je to funkcionalno i danas uz malo truda, a kosmicki zvuk nije nigde pobegao, tu je i dalje uz naknadnu pamet vezanu za to sta dobro kuciste znaci za rad gramofona.

tako da bzvz lupate glavu oko toga zasto idler ovo zasto idler ono. niko ovde ne trosi neke mid fi idlere iz sezdesetih, kojih je bilo i koje povremeno mozete da vidite na KP a koji nikoga ne zanimaju. 

ono sto je komponenta koja se zanemaruje u ovoj prici je cena svega, L75 kosta 100e prosecno i sa investicijom od jos max 200e u materijal i spretne ruke imate jako dobru bazu koja bi vas u fabrickoj, polovnoj opciji kostala barem 3-4x vise za slicnu zonu zvucnog kvaliteta. dodajte na to ecijevu regu sa oglasa i za cenu manju od prosecnog thorensa sa KP  imate mocnu spravu sa kojom mozete da izadjete na crtu bilo kom pametnjakovicu, ako za time ima potrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da se nadovežem na Grauovu poruku, pomenuti Dual 1019 koji sam imao i dan-danas živi i radi kao i 1968. godine, sa sve automatikom, kod mog dobrog drugara koji je elektro inženjer, inače održava sisteme u Vinči. On tvrdi da mu bolji ne treba, izveo je čuveni test da podigne basove do maksa i odvali pojačavač do daske. Tek blizu maksimuma (oko 70Wrms/8 Oma, zvučnici AR 11, bas 12") se začulo jjedno tiho brujanje tamo negde dole, koji se normalno ne bi čulo jer bi je pokrio gromoviti signal. Da navedem da je idler bio zamenjen početkom 2000-ih, novim koji je kupljen kao rezervni deo od Dual-a za neke sitne pare.

 

Jednom dobro urađeno će da živi i živi, radi i radi. Isto važi za sve.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, grau said:

 

tako da bzvz lupate glavu oko toga zasto idler ovo zasto idler ono. niko ovde  . . .

Niko ovde "ne lupa glavu" zasto, kako i ovo/ono idler radi, vec dole linkovani napisani post ( o jeftinom idleru i preskupom BD-u ).

Sto se tice "licnih preferencija i subjektivnih osecaja", @neskor je gore vec poentirao, tako da je sasvim jasno.

Upravo i tu lezi odgovor u kome ce se naci svako od nas ponaosob.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

jeste, poznati beogradski hispteri bora kvantas, neskor, stradi, grau i jos nekolicina zaludnih koji su sa raznih SOTA, oracle, kuzmi i slicnih presli na vintage gramofone.

ono sto je komponenta koja se zanemaruje u ovoj prici je cena svega, L75 kosta 100e prosecno i sa investicijom od jos max 200e u materijal i spretne ruke imate jako dobru bazu koja bi vas u fabrickoj, polovnoj opciji kostala barem 3-4x vise za slicnu zonu zvucnog kvaliteta. dodajte na to ecijevu regu sa oglasa i za cenu manju od prosecnog thorensa sa KP  imate mocnu spravu sa kojom mozete da izadjete na crtu bilo kom pametnjakovicu, ako za time ima potrebe.

mojne si me isključio iz hipsterane, ja sam to jedini javno obznanio iznad sličke, i to još onomad :)

istina je da se ukupna investicija u L75 ne razmatra.. mene je to prelomilo.. msm - ne samo cena, ali imala je svog udela

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, dvv said:

I ne smeta idler? Alal vera, majstore!  :lol:

Ako mene pitas, ne znam odgovor na tvoje pitanje.

Nemam gramofonsku bazu sa idler-om.

Mozda ovo pitas zbog onog meha 'armonike koji dominra u off-u prvih 2 minuta numere ?

E, to bi mozda i mogao biti problem za "idlerase". Naravno, ovo uz ogradu, cisto hipoteticki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miloš 1210 said:

 

Znači idleri su in ove sezone... Jujuju saćese roknu ovi što su nahordašili Kuzme... Cccc... Ko bi gore sad je dole... Jujuju

 

Sent from my ASUS_T00P using Tapatalk

ma jok, nisu idleri in.

in su tehniksi 1210.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...