Jump to content

Gramofonska tema


grau.

Preporučeni Komentari

Otkud da je taj Sansui toliko dobar - nikada mi neće biti jasno :)

Verovatno otud što je bio dobro ocenjen svojevremeno u britanskoj štampi i zbog klavir-lak finiša (što zaista ima vrednost koju ne poričem). Zaboravlja se da su te ocene svojevremeno date u svetlu cene od 100 Ł, odnosno do 300 DEM što je ulazna kategorija uređaja.

Gramofon sam imao pre pet-šest godina i to je samo pristojan gramofon i ništa više od toga. U to vreme sam ga platio 80€. Uračunajte inflaciju cena, ali to nikako ne može da bude 200+ evra (koliko je onaj na KP).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Ras said:

Otkud da je taj Sansui toliko dobar - nikada mi neće biti jasno :)

Verovatno otud što je bio dobro ocenjen svojevremeno u britanskoj štampi i zbog klavir-lak finiša (što zaista ima vrednost koju ne poričem). Zaboravlja se da su te ocene svojevremeno date u svetlu cene od 100 Ł, odnosno do 300 DEM što je ulazna kategorija uređaja.

Gramofon sam imao pre pet-šest godina i to je samo pristojan gramofon i ništa više od toga. U to vreme sam ga platio 80€. Uračunajte inflaciju cena, ali to nikako ne može da bude 200+ evra (koliko je onaj na KP).

 

Ima neku analognu čaroliju ako se dobro podesi što mnogi jeftini gramofoni nemaju. E sad da li je poanta u uparenosti zvučnice sa ručkom jer naravno da sa lošom zvucnicom daje i lose rezultate. Kod mene je svirao sa Grado Platinum Reference Wood sto nije bas bezazleno ali cuo sam ga i sa puno jeftinijim zvucnicama u dobrom izdanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Miloš 1210 said:

U svakom slučaju taj Sansui je Majbah za one vrteške na medijapanu. Plus ti ostane 200-300 eur za veoma ozbiljnu glavu ili dobru glavu + dobar preamp. Važi i za Technics.

 

To njemu najvise treba! :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Miloš 1210 said:

U svakom slučaju taj Sansui je Majbah za one vrteške na medijapanu. Plus ti ostane 200-300 eur za veoma ozbiljnu glavu ili dobru glavu + dobar preamp. Važi i za Technics.

Sansui nije od punog MDF-a, poput Rege i Projecta, već je prazna lepo lakirana kutija na koju je montiran motor.

Takođe, 222 nema suptanjir, već je tanjir izliven sa produženim prstenom oko kojeg je navučen kaiš.

Materijal od kojeg je napravljen tanjir je navodno aluminijumski, ali sam više aluminijuma viđao u folijama za čokoladu. Tanjir je lagan i nedampiran.

Ruka je solidna, ali sasvim uobičajena za tu klasu gramofona i nije podesiva po visini.

Čak ni u poređenju sa najjeftinijim Regama i Projectima ni M od Majbaha, ili o Majbahu imam pogrešnu predstavu.

Sansui 222Mk2 sam probao sa po ceni primerenim kertridžima, AT3600 i Grado Black i rekao sam da svira prihvatljivo i ništa više od toga.

Razne inkarnacije Project Debut gramofona sa kojima sam se susretao takođe sviraju prihvatljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni je to puno novca za snaznu osrednjost. Cinjenica da, sa druge strane, ima osrednjosti i za znacajno vise para.

Problem je iskopati spravu koja dobro izgleda, nije pod maksimalnim trgovackim-pomodnim hajpom, a pride da solidno svira i ima neke mogucnosti nadogradnje, apgrejda.

Ja da sam u takvoj situaciji, gledao bih nekog Tandberga ili duplirao svotu  i probao sa nekim Mitchelom, novim ili polovnim.

Samogradnja je posebna prica, ali tu je isterivanje izgleda najkompleksnije i najskuplje. Plus dobra rucka..sto otpada kao opcija

Pa u nekom takvom pravcu bih pravio planove, sta je odmah upotrebljivo, i sta moze kvalitetno da se apgrejduje u nekom periodu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koliki realno ima uticaj fono preamp na zvuk?

vidim da ljudi svašta koriste, od riaa pločica do nekih lampaških čudovišta

i na kp ima svašta pa sam malo u nedoumici

inače, verovatno ću završiti posao sa onom regom 2 sa kp.

pitao igora, on napisao opširan odgovor u korist te kupovine, moja žena pročitala i složila se :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za preamp je bitno da bude izuzetno dobro usaglasen sa glavom, i medjukablazom, da bi izvukao maksimum. Ako je preamp los ili jace neprilagodjen, nema tog gramofona koji ce da svira dobro.

Mislim da tu diy i vesti pojedinci mogu da naprave cudo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gramofon 50 % preamp 50%, Ako izgubis na jednih 50% ne mozes ih nikako nadoknaditi sa drugih 50%.

Vladd je potpuno u pravu. Ja sam bezao od DIY ali sam shvatio da sam bio glup . Tu za ulozene novce dobijes najmanje 10x vise od zvuka dok kod kupovioh stvari je najcesce odnos da od ulozenog novca dobijes 50%  pa i manje  zvuka . i da dobijes zvuk za pare koje si dao ( a ti ne kupujes tog ranga uredjaje) opet kod DIY dobijes vise od ulozenog a to je bolje od =.

ps Ali ne zaboravi da ja pod DIY podrazumevam i neka veca konstruktorska imena kod nas ne samo klasican svajseraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li neko od prisutnih (zzz, lemic itd) ima iskustvo sa decca ffss mk1 ruckom i glavom (komplet)?

upravo otkrih da ima istu pivot to spindle razdaljinu kao oridjidji lenco L75.... sto nas navodi na perverzna razmisljanja....:)

 

smeh5e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista.

Nista i ne moze da se uradi znacajno, ima previse delova ako ih skines to vise nije Dual ako ih ostavis mnogo smetaju, zvone i slicno rucka katastrofa kao i svi plastikaneri jedino sto je idler pogon dobar i to je sve ali ne kazem da ga ne treba staviti u lepo kuciste , to kuciste je i jedino sto je i nadogradnja i estetski napredak. Problem je montirati drugu rucku a da ga ne sakatis previse ali sve moze mada kada se sve uzme u obzir nije ni cudo sto po svetu ga stave u super kuciste i cuvaju takvog kakav je,  sto i ja mislim da je najbolje i najpametnije. I imati lep kolekcionarski modifikovan gramofon u kuci.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...