Jump to content

EI fabrika cevi,zanimljivosti


deki

Preporučeni Komentari

sad, da se ne lazemo, serije EI lampi iz poslednjih godina su bile mnogo lose, gore i od kineza i od rusa. nisu bile nepouzdane ali je zvuk bas nikakav u poredjenju sa starijim, cak i u 90-tim. valjda su ti matorci otisli bili u penziju pa se onda osljarilo. a propast ko propast, srbija vise nema industriju nikakvu, srafciger fabrika u kragujevcu, ne znam da li jos prave kalashe i karabine. jedino za cime tu treba zaliti je taj jebeni western electric. mora da smo se mnogo smucili tom liku kad je na kraju masine koje je mogao da izveze ili prenese na kraju prodao na kilo u rashodovano gvozdje. zamisli da se sad u nisu pravi 300b reissue, piskili bi svi firnajz ovde i pravili 300b-300b-300b ampove sa 300b regulacijom napona u napajanju 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cima mi je bio student ekonomije (sad je svršeni :D ), iz nekih njegovih knjiga ekonomskih mi je objasnio: Zemlje 5. kategorije imaju samo razvijenu poljoprivredu i ekonomiju baziraju na poljoprivredi. To su Zimbabve, Butan, Čad, Srbija, Makedonija, itd...

Zemlje prve kategorije privredu baziraju na visokim tehnologijama, i to su SAD, Nemačka i Japan.

Ostalo je sve između ;)

    Ne bih o udzbenicima iz ekonomije i ekonomskim ekspertima, pokazali su nam u vise navrata sta znaju i ovi domace skolovani i ovi sto su se skolovali na zapadu. Sve sto pise u strucnim knjigama je samo teorija i ne mora da znaci da je tacno. U knjigama pise da napravis amp sa sto vise povratne sprege, da bi imali sto manji THD a cim ima manje izoblicenja mora da zvuci bolje, jel tako ??

   Nisam mislio da bukvalno svi obradjuemo zemlju i da budemo Zimbabve. Eto ti primer Holandije oni su procvetali od poljoprivrede, ja bih voleo da budemo takva zemlja 5.kategorije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

    Ne bih o udzbenicima iz ekonomije i ekonomskim ekspertima, pokazali su nam u vise navrata sta znaju i ovi domace skolovani i ovi sto su se skolovali na zapadu. Sve sto pise u strucnim knjigama je samo teorija i ne mora da znaci da je tacno. U knjigama pise da napravis amp sa sto vise povratne sprege, da bi imali sto manji THD a cim ima manje izoblicenja mora da zvuci bolje, jel tako ??

   Nisam mislio da bukvalno svi obradjuemo zemlju i da budemo Zimbabve. Eto ti primer Holandije oni su procvetali od poljoprivrede, ja bih voleo da budemo takva zemlja 5.kategorije.

Da Philips je  jedan  divni poljoprivredni kombinat.

Nase selo je upropasceno tako  da nije  za ozbiljno razmatrati   mogucnost da nas poljoprivreda izvuce  iz krize. ( iz mnogo razloga).

Takodje  nije pametno prodavati tehnologiju XXI veka ( telekom) a ulagati  u steampunk tehnologiju ( topionica)

Pare danas leze u tehnologijama ( informatika, fatmacija-  medicina, vojna tehnologijaa tu nas nema) i  uslugama a ne u proizvodnji.

I  da  imamoinformatiku, gdecemo testirati i isorobavati  ako prodamo telekom?Moze samo da pravimo asove i plugove  ( jer tenkove odavno ne mozemo.

 

PS Holandija unisti vise putera za godinu dana  da bi odrzala visoke cene, nego sto je potrebno da se resi problem  gladi  u Africi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Holandiji more poplavi i odnese živote. Holanđani dignu 3000 km brana prema moru. I naprave hidrauličnu branu:

 

hqdefault.jpg

 

U Srbiji godinu dana nakon katastrofalnih poplava hitna služba pravovremeno reaguje i puni džakove na vreme: http://www.telegraf.rs/vesti/1463493-pune-se-dzakovi-obrenovcani-u-strahu-od-novih-poplava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko o cemu baba o ustipcima!

strah je najbolji oblik vladavine za ljude koji ne veruju u sebe...a naravno da ne veruju kad nemaju cistu savest jer je svako od nas negde nesto marno ili zajebao pa custis da se ne provali. ako hrabro istupis i boris se za svoja prava a narocito da nasoj deci bude bolje ....pitam se ima li to cenu?! a?! ali posto smo utuceni, smuseni, razocarani najbolje da cutimo i smrdimo dok nas ne rasprodaju i istrebe pa da u citankam pise ziveli su na balkanu neki "cobani budale". ;-)

niko nikad nas nece izvuci iz ovog sranja do nas samih.....znaci ako podsticemo misljenje da tu mi nista ne mozemo ili sacekacemo da se nesto desi....e pa nece se nista desiti dragi moji drugari!

Pitam se a zasto ne postanemo pametni obrazovani i kulturni pa da vidimo oce opet biti ovako lose....u to niko u ovoj zemlji ne veruje i ne proklamuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A zaboravih da repliciram Sir Oliveru....pa sve dok budemo gledali tudje mane nama nema napretka. Uvek lako opravdati sopstveni nemar poredjenjem sa losim postupcima drugog. Ako se ugledamo samo u pozitivne strane ili fore zapadnog drustva bicemo odlikasi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

e, jesi ga uporedio.

jel ima u holandiji klizišta?

 

 

Jel ima u Srbiji vetra?

 

The-Netherlands-IRENA-ECN-Sign-MoU-to-Im

 

E možemo tako do ujutru, al da mi neko kaže da je olandija poljoprivredna zemlja......... 5. reda :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex, pogledaj u recniku rec sarkazam. Takodje ne moras Uvek da shvatas sve bukvalno, niti sam rekao da treba da se bavimo Samo poljoprivredom niti da se Holandija bavi Samo poljoprivredom, ja se nadam da ovde nema ljudi kojima takve stvari moraju da se objasnjavaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko o cemu baba o ustipcima!

strah je najbolji oblik vladavine za ljude koji ne veruju u sebe...a naravno da ne veruju kad nemaju cistu savest jer je svako od nas negde nesto marno ili zajebao pa custis da se ne provali.

Iz ovoga sledi da vecina ljudi ovde nema cistu savest jer su negde nesto marnuli ili zajebali, zato i cute?

     Posto si ti sigurno jedan od tih, predlazem ti da preduzmes nesto konkretno, ovo piskaranje na forumu, koji btw nije za tu namenu ti je gubljenje vremena. Verujem da ima jos dosta takvih neustrasivih bez mrlja u zivotu koji jedva cekaju da ti se pridruze, ovde nema vajde, ko o cemu ja o ustipcima...   ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da Philips je  jedan  divni poljoprivredni kombinat.

I ti si jedan od bukvalista? Da Phillips je poljoprivredni kombinat, gaji organske LED ;)

 

Ne znam ni ko je pominjao da je prodavanje Telekoma dobra stvar ?? 

Ne bih vise da raspravljam o ovom, narocito ne sa gospodinom Nikolsonom...

 

Dakle da vas podsetim, tema je bila Ei Nis. PoZdrav.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alex, pogledaj u recniku rec sarkazam. Takodje ne moras Uvek da shvatas sve bukvalno, niti sam rekao da treba da se bavimo Samo poljoprivredom niti da se Holandija bavi Samo poljoprivredom, ja se nadam da ovde nema ljudi kojima takve stvari moraju da se objasnjavaju...

 

Naravno da sam sarkastičan. Tvoja rečenica je bila: Da radimo samo poljoprivredu kao Holanđani, ništa više nam ne treba.

A ono Holanđani, osim poljoprivrede, imaju i recimo visoke tehnologije :)

 

Al ajde da ne mrsimo više: Ei Niš.

Pričao sam ne tako davno sa jednim starijim gospodinom - ne verujem da bi me on lagao jer je viđeniji Nišlija. Rekao mi je da je bio u upravnom odboru pogona Elektronske cevi kada su (da ne lažem, ne sećam se, Ameri ili Ukrajinci, no nije ni bitno) uleteli sa lepom kintom radi nastavka proizvodnje. U svega nekoliko dana uspeli su da okupe 90+ starih radnika, a stečajni direktor je "otišao za BG" (ili gde već) ne bi li se vratio sa odobrenjem za nastavak proizvodnje... Nakon nekoliko dana, na sastanku je, mnogo se znojivši, rekao da od nastavka proizvodnje nema ništa, i da ljudi moraju da se vrate. Njegove reči bile su: "Ja nisam ovde poslat da oživim fabriku već da je ugasim. Mislio sam da mogu svojim autoritetom to da promenim, ali to nije moguće".

 

Samo sam preneo ono što sam čuo, da li je to istina znate vi koliko i ja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa lakše je da se uveze pa procenat i to, bolja lova za pojedinca. Što bi svi imali kad neko može da vozi skupa kola i bude prvi u moru sirotinje, nije to to ako vozimo svi skupo.

 

Za proizvodnju treba da se radi a treba nešto i da se zna i umije.

 

Jebi ga, naučili da budemo sebični i da otimamo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma stvarno ste mi vi bas lepo upravu, a ja sam tamo neki slb...nikad Srbijica nije bila nesto a ima neverovatni potencijal....ako mislite da je Titino vreme bilo kao nesto to je u istoriskom kontekstu samo mali tren i to ponajvise uspesan sto su spoljnopoliticki faktori bili takvi da smo mi bili kao neko....na kraju krajeva ako gresim da smo zaista losi nek me istoriske citanke demantuju. Znas kada bi izbio nuklerani rat i sve se unistilo pa nasi crnotravci bi opet bili broj jedan u zidanju po svabiji a para bi bilo toliko dok taj svet ne stane na noge posle bi bili ono isto...ko iz Kustinih filmova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako mislite da je Titino vreme bilo kao nesto to je u istoriskom kontekstu samo mali tren i to ponajvise uspesan sto su spoljnopoliticki faktori bili takvi da smo mi bili kao neko

naravno da je bilo bolje i naravno da nema veze sa spoljnopolitičkim faktorima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da je bilo bolje i naravno da nema veze sa spoljnopolitičkim faktorima.

I sta sad...opet u krug...jadni mi smorili nas ratovi pa sad nemamo energije da napravimo opet takvo blagostanje a joj sto nas svi mrze...bas me cudi...kako da nas vole bi bilo bolje pitanje...

vidi ako smo mi tako dobri nasli bi nacina i u sankcijama da napravimo organizovano i psteno drustvo....zar za kulturu trebaju pare?! ako da onda nam nikada nece biti bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...