Jump to content

Sta kupiti od multimetera?


misa

Preporučeni Komentari

Postovani svi,

u dilemi sam koji od ovih dole multimetera da kupim:.

  • [*]
Extech EX520 [*] VOLTCRAFT VC850 [*] Benning MM 6 [*]SANWA PC500

Svi multimertri su oko 9000Rsd i svi sem zadnjeg su polovni.

 

Sta bi mi vi preporucili ?

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovani svi,

u dilemi sam koji od ovih dole multimetera da kupim:.

[*]Extech EX520

[*]VOLTCRAFT VC850

[*]Benning MM 6

[*]SANWA PC500

Svi multimertri su oko 9000Rsd i svi sem zadnjeg su polovni.

 

Sta bi mi vi preporucili ?

 

Pozdrav Misa

9000 rsd je puno novca za multimetar. Danas ih bar ima na tone.

Jeste FLUKE zakon, ali i jeftinije naprave obavljaju posao, sve zavisi sta zelite.

Stojim Vam na raspolaganju oko pomoci pri izboru multimetra.

Javite mi se na PP ili na 063439531

Mislim da Vam  mogu pomoci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Razmisljam da kupim neki multimetar jer su mi se smucili najjeftinij kinezi ne zato sto su neprecizni (jer i nisu kao sto bi se ocekivalo) vec zato sto i pored malo koriscenja otkaze im neka funkcija iz cistog mira. 

 

Malo sam goglao i gledao klipove na netu i ovo mi se cini najbolje za nekih 31-32 $. Cene na datim linkovima su nesto vece.

 

Mastech MS8268:

http://www.aliexpress.com/item/Tester-Resistance-AC-DC-Ohm-Hz-4000-Counts-Voltmeter-Mastech-MS8268-Multimeter/1405153532.html

Vichy VC99:

http://www.aliexpress.com/item/Vichy-VC99-3-6-7-Auto-range-digital-multimeter-with-bag-better-FLUKE-17B-free-shipping/1362018118.html

 

Mastech ima merenje kapaciteta do 200 uF a Vichy do 2000 uF sto i nije mala razlika ako se trazi all in one uredjaj.

Displej na Mastech-u je do 4000 a na Vichey-u do 6000. Oba rade na 3 ili 2x1.5 V baterije. Ostalo je manje vise isto...

 

Imate li neki bolji predlog za slicnu cifru?

 

Fluke mi ne treba sem ako nije ispao iz kamiona i da je po nabavnoj ceni :) :). 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kupio i pre deset dana stigao   UNI-T UT136B Auto Range Digital Multimeter AC DC Freq. platio 16 dolara free shiping sa ebay-a uporedio tacnost za napon struju sa keithly 195a greska je uglavnom na drugoj decimali . posle praznika kupujem jos dva komada.

Ja sam imao neki UNI-T i ali nije bio auto range. Prvo me nerviralo sto mi  se gasio u sred rada tj. trebao je da se gasi samo posle nekog perioda neaktivnosti, a casu je prevrsilo kada mu se pokvario deo za merenje kapacitivnosti.

Kupio sam DMM SANWA  sa kojim sam prezadovoljan al' da je skup skup je.

U svakom slucaju zelim da te dobro sluzi UNI-T  da je djabe djabe je.

 

Pozdrav Misa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

najveci problem kod kineskih instrumenata su kontakti.masovna proizvodnja specijalnih ic obara cenu i povecava tacnost ali su konektori problem.auto range donekle to otklanja.ja capacitet merim posebnim instrumentom ili mostom zbog loseg iskustva sa univerzalnim instrumentima .ponavljam sto se tice tacnosti tu su a cena je mala .ako neko ima vise instrumenata od mene, ali bez preterivanja,svaka mu cast..ne racunam duvacke.bez analognog instrumenta nema merenja,bar kod vecine aplikacija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.bez analognog instrumenta nema merenja,bar kod vecine aplikacija...

 

 Isti slucaj Druze ! 

 

 Tako da preporucujem recimo kupovinu relativno jeftinih polovnih Iskra analognih Unimera kojih se ponekad nude na K/P sajtu , ili slicnih  od drugih  renomiranih proizvodjaca .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Evo me i ovde da ozivim temu. Vidim da je topic star 3 godine pa me zanima da li se pojavilo nesto u rangu gde je BAKU 936D za lemilicu? Da li vredi pogledatu BAKU multimetar ili da probam da nadjem neki analogni na KP?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od najnovijih a jeftinih ,ja imam neki Uni-T , valjda 58

za te pare zadovoljan

generalno , ispod 100E (realnih!) sve i jedan ima nesto da mu se prigovori , zato je bitno ako ces jeftino da kupis koliko toliko po preporuci ,sto ce reci - dobro ti pitanje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi ovaj:

http://www.ebay.com/itm/UNI-T-UT139C-True-RMS-Digital-Multimeter-Ammeter-Multimetro-Auto-Range-Tester-/322156049833?hash=item4b01ff35a9:g:YpgAAOSwNuxXZKq~

 

Mi smo ih kupili za električare na poslu, elektro održavanje, od strojeva do dizalica, za sad su se pokazali dobri, nema kvarova, ima brdo funkcija.

http://www.chipoteka.hr/artikl/111227/instrument-ut-139-c-true-rms-multimetar

Uskra Unimeri analogni su dobri, al su već prilično stari po oglasima, mi smo ih u firmi potrošili mali miljon. slaba zaštita, kad se zahebaš ode instrument, nekad i fatalno.

Analogni instrument je lipo imat, al ćeš u 95% situacija radije koristit digitalac ako radiš elektroniku. Priporučija bi ti jedan malo bolji digitalac, i koji jeftiniji, šta više to bolje :)

Sanwa je dobra marka, njih proizvodi taiwanski Bryman koji je poznat po kvaliteti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...