Jump to content
bregar

Prevara?

Recommended Posts

Za mailove koji stižu na tvoj mail ali nisi stavljen kao glavni, ili tačnije jedini primalac, jedini lek je "report as spam"... Zato već nekoliko godina unazad koristim isključivo webmail (horde) gde je opcija prijave spama i brisanje, opcija u meniju. Takvi mejlovi se ni ne otvaraju, brišu se direktno sa servera. "The Bat!" i mnogi drugi email klijenti imaju opciju koja se otprilike formuliše kao "dispatch mail on server" gde ti se samo otvara zaglavlje (header) maila i ne skidaš i ne otvaraš sadržaj nego možeš da vidiš da li je korisno ili beskorisno-štetno-opasno... Potom preduzimaš adekvatne korake....stoga, a u skladu sa izrečenim, nisam u mogućnosti da vam ponudim nijedan biser na uvid...

Evo ga stigao mi još jedan. Pre nego zanavek ode u spam, sadržaj na uvid pa da se iskidate od smija...

CONGRATULATIONS!Your Email I.D was selected at random and you have therefore been awarded thesum of GBP £ 850,000.00 (Eight Hundred and Fifty Thousand Great British PoundsSterling) in the ongoing UK NOKIA ONGOING PROMOTIONS 2010.Internationalprograms held February 4th 2010in the London Uk as our Anniversary promotion. This NOKIA Lottery is approvedby the British Gaming Board and alsoLicensed by the The International Association of Gaming Regulators (IAGR).This promotional Nokia lottery is the tenth of its kind and we intend toSensitize the public.To begin the processing of your prize you are to contact our accreditedPrize fiduciary Agent as stated below:Mr. Thompson EdwardCLAIMS REQURIEMENTS:1. Name in Full:........................................2. Address:...............................3. Nationality:...............................4. Age :...................................5. Sex :.......................................6. Occupation:...................................7Phone/Fax:.......................................8.Present Country:.....................................To claims your Prize contact:Mr. Thompson Edward.FINANCE DEPARTMENTUK NOKIA NEW YEAR PROMOTION 2010.Information and Payment Bureau:London Representative Office.Fax: +44-7005-947-405Phone: +44-702-401-8711.Email: nokiagrant0011@live.comNOTE:If you do not contact the claims agent within {10} working days of thisNotification, your winnings would be revoked. Winners are advised to keepTheir winning details/information from the public to avoid fraudulentClaim (IMPORTANT) pending the transfer/claim by Winner.Accept my hearty congratulations once again!RegardsMrs. Sarah WilliamsLottery Manager.

:buehehe:

Evo ga stigao mi još jedan. Pre nego zanavek ode u spam, sadržaj na uvid pa da se iskidate od smija... :buehehe:

Sta bi sa onim "meni ne stize spam jer sam ja linuksovac"? :cheers:

Sta bi sa onim "meni ne stize spam jer sam ja linuksovac"? :cheers:

Hpmh, meni stiže SPAM, svakako, ali mnogo manje jer sam na webmailu i po već ustaljenoj navici sve mailove koji nemaju ikonicu "personal" (što znači da moj mail nije prvi i jedini u redu "to:") automatski obeležavam se "report as spam" i webmail iste automatski prijavljuje, stavlja na spam listu i briše potom sa servera. Ovu sam poruku forme radi otvorio zarad prikaza, potom zatvorio, i odradio već opisano. Inače, nova istraživanja pokazuju da sigurnosni problemi sa računarima u poslednje vreme svega 3% izazivaju "klasične forme virusa" a sve ostalo je nešto drugo. Razni Cookie Trackeri i razne toolbar add-on drobilice mozga su samo vrh ledenog brega...Dakle, Linux samo smanjuje količinu potencijalno opasnih sranja koje tokom rada na računaru i instalacijama neko može da ugosti. Siguran sam da više od 90% "FREE!" aplikacija na internetu dolazi sa nekim usađenim đubretom. Ne i za Linux platformu... :buehehe: I kao relaksacija, samo za prijatelje sa foruma, sajt za obavezno posetiti!http://www.whackyourboss.com :cheers:

U vise navrata sam odlazio u inostranstvo I cvrsto odlucio da se vratim Iovde zapocnem skroman ali I stabilan zivot,naime o cemu se radi, ja zivim naselu I imam tek nekih 150 ari zemlje koje zelim maksimalno da iskoristim,uzgojem ovaca I svinja Mangulica I neophodna su mi sredstva za Senjak, Oborza ovce I obor za svinje, I naravno stubove I zicu (nabavka zivotinja cebiti moj problem) I zanima me da li postoji ikakva pomoc tj, nepovratnikredit ili sta slicno koje mi moze pomoci za pocetak ovih poslova, ja sammlad(24 godine) I jako sam ambiciozan da ostanem na selu I bavim se ovimposlom.Molim za odgovor!

U vise navrata sam odlazio u inostranstvo I cvrsto odlucio da se vratim Iovde zapocnem skroman ali I stabilan zivot,naime o cemu se radi, ja zivim naselu I imam tek nekih 150 ari zemlje koje zelim maksimalno da iskoristim,uzgojem ovaca I svinja Mangulica I neophodna su mi sredstva za Senjak, Oborza ovce I obor za svinje, I naravno stubove I zicu (nabavka zivotinja cebiti moj problem) I zanima me da li postoji ikakva pomoc tj, nepovratnikredit ili sta slicno koje mi moze pomoci za pocetak ovih poslova, ja sammlad(24 godine) I jako sam ambiciozan da ostanem na selu I bavim se ovimposlom.Molim za odgovor!

.Miko jel može da se dobije adresa ovog blagočestivog mladića, razmišljam o odlasku na selo. Ništa lepše od Nacionalne Geografije. ;).

O čemu vi ovde pričate...?Ja koristim operu i avast i zaboravio sam kako izgleda spamGodinama dobijam samo regularne mejlove, pa mi malo neobično kad vidim da razni nepoželjni mejlovi kruže mrežom, a ja pojma nemam.Mislio sam da su se ljudi davno s tim izborili

O čemu vi ovde pričate...?Ja koristim operu i avast i zaboravio sam kako izgleda spamGodinama dobijam samo regularne mejlove, pa mi malo neobično kad vidim da razni nepoželjni mejlovi kruže mrežom, a ja pojma nemam.Mislio sam da su se ljudi davno s tim izborili

;) pa vidi kako izgledas - zato tebi niko ne sme da salje spam .... a ne zbog vrljavog avasta ...... ;)

O čemu vi ovde pričate...?Ja koristim operu i avast i zaboravio sam kako izgleda spamGodinama dobijam samo regularne mejlove, pa mi malo neobično kad vidim da razni nepoželjni mejlovi kruže mrežom, a ja pojma nemam.

Такође, милина једна!дискО_Сту

Такође, милина једна!дискО_Сту

ma ova haj tek generacija pojma nemaja sam uvek govorio da bez starca nema udarca ;)