Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, chakija said:

Za veliki JBL nikako nisam mogao da se otmem utisku da mu treba srednjetonac...

Baš kad smo bili u sobi svirala je razmatračica Patriša i taj njen SSSšššššš je toliko bio neslušljiv, a glas tanak da je to prosto neverovatno. Meni je zvuk jako ličio na Econowave sa Selenium D220ti. 

Bass tvrd ko kamen, ali sa određenom dozom nabudženog "slam-a". Imam utisak da konstantno promašuju match sa ovim kutijama (ne znam da li je problem do mekintoša). Gornja soba sa Luxmanom mi daleko bolje svirala.

Moja zamerka novom konceptu JBL-a je izbacivanje srednjetonca. 800Hz mi je previse za 15" bas a prenisko za D2. Ali ko sam ja da sudim. Postoji mala sansa da cu eksperimentisati sa 2251J midbasom u kombinaciji pa cemo videti rezultate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, chakija said:

...Bass tvrd ko kamen, ali sa određenom dozom nabudženog "slam-a". Imam utisak da konstantno promašuju match sa ovim kutijama (ne znam da li je problem do mekintoša). Gornja soba sa Luxmanom mi daleko bolje svirala.

Upravo. Zavisi gde staneš. Bilo mesto pored vrata sa naduvanim basom, kad je okinuo kontrabas zapušilo mi se uvo.

Gornja soba dobra ali kad sam zamolio da utišaju malo. Do tad krv iz ušiju... ...generalno na sajmu nisu nešto štedeli uši.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, ManicP said:

Upravo. Zavisi gde staneš. Bilo mesto pored vrata sa naduvanim basom, kad je okinuo kontrabas zapušilo mi se uvo.

Gornja soba dobra ali kad sam zamolio da utišaju malo. Do tad krv iz ušiju... ...generalno na sajmu nisu nešto štedeli uši.

Sa mojim 4345 i polozaju kada su stajali do prozora bas je bio odlican , kada sam prebacio pod 90 stepeni, zena naredila :), bas je peglao samo tako. Dosta zavisi od prostorije. To moze da drasticno utice na zvuk, sto je  i poznata cinjenica. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svake godine prave sebi antireklamu...doduše i na drugim sajmovima ljudi imaju slične utiske. Troels je jednom prilikom dodelio sijaset već konstatovanih epiteta(neslušljivost, krv na uši i ostalo :) )

Meni opet to jako čudno zato što sam slušao dosta JBL-ova koji sviraju veooma lepo i po svoj logici ovi najjači modeli moraju da sviraju bolje!

Pa jbt pre neki dan bio u bioskopu gde imaju JBL razglas koji je toliko dobro prašio/svirao da sam sebi jedan od zivotnih ciljeva zadao kupovinu istog :D . (Disclaimer - Novi Thor ubi kako dobar film ) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da su namerno puštali loše snimke na JBL. Onda pozicioniranje. Nije do JBL. 

Namerno su u prvom planu drgi zvučnici. 

Nema teorije da u bioskopu sviraju bolje. Ne računam IMAX. Oni su klasa iznad svega.

Nego je izvor zvuka u bioskopu bolji.

Zakači na njih bioskopski ATMOS, Lossless TrueHD  192kHz/24 bits i ima da se zalediš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se JBL uopšte nije učinio tako loš. Mislim da Mekintoš jednostavno nije za njega.

Kad sam ja bio, svirao je neki sirov bluz. I zvučao je baš tako - sirovo i moćno.

Meni se to dopalo. A možda volim takav zvuk...

U KII sobi sam ostao par minuta. Sve je tu, ali meni preterano, bez imalo duše.

Arkam , oko 15 i 30, subota - potpuna katastrofa.

Najviše me iznenadio Tekniks, iznenađujuće lepo i pitko. Čini mi se 2M blu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

odlican sajam, retko dobar za fifi standarde.

najbolja za mene AN soba, danas sviralo sa EL84 OTO pojacalcem od 12w PP po kanalu, puno zivota i muzike i finoce. ja definitovno preferiram AN/J  protiv AN/E ali stvar ukusa, uobicajeno premupava sobu basom ali nista dramaticno.

JBL mac soba kidanje, ko voli horne isekao je vene, ko ne voli cuo je sve zbog cega ne voli. mac omascuje suvi i posni JBL zvuk, nisam siguran da je match made in heaven ali vecina primedbi ovde ne stoji. kad sevne truba iz horne.... brrr

solidan luxman sa JBL gore, relativno nepodesen gramofon pa je bio roll of u visokim ali generalno muzikalno i zivitno.

solaja pobedio  mada su zvucnici onako wild card, ima tu svasta da se doradi ali zivot i energihja. bas divljina.

kiithree mi se dopao, dobar koncept i odlican zvuk.

ostalo nisam slusao, probao manger ali su me izbacili sa groznom muzikom i skipovanjem pesama na 10 sekundi. alooo to se ne radi na sajmu.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zeljkor said:

Moja zamerka novom konceptu JBL-a je izbacivanje srednjetonca. 800Hz mi je previse za 15" bas a prenisko za D2. Ali ko sam ja da sudim. Postoji mala sansa da cu eksperimentisati sa 2251J midbasom u kombinaciji pa cemo videti rezultate.

PAZI kako izgleda novi bioskopski koncept JBL

Untitled.png

https://www.jblpro.com/ProductAttachments/JBLPro_C222_Cut_Sheet.pdf

Low Frequency: 2 x M115-8A

High Frequency: 2 x 2409J-2

Bolest. Izgledaju kao Batmobile  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da napomenem još par stvari(pošto sam dokazano jedan od najvećih stručnjaka u hi end vodama) - Player je definitvno zaslužio pohvale za trud i izložen materijal, pogotovo za iznenađujuće ukusne čokoladice i za fine promoterkice koje su se profesionalno trudile da nabace veštački osmeh i budu tobože zainteresovane za materiju...

Iznenađujuće puno lepog ženskog sveta za ovakav događaj (oko 10 tak koliko se moglo primetiti :) ).

E da, Kef Blade je isto jako dobro svirao, ali je sweetspot bio malo promašen tj. moralo se stati iza stolica da bi zvučnici nestali u prostoru. Malo je bio rezervisan zvuk što bih prepisao izvoru (marantz + Hegel360 DAC/AMP ako se ne varam).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Na prvoj projekciji u 3D je bilo pretiho. Mislim na Ušće.

Treći put kad sam gledao mislio sam da ću da izletim iz sedišta. Neko zadužen za ton se zeza.

 

ja sam gledao u kapitol parku u rakovici

išao sam baš zbog jbl koji je najavljen kao vrhunsko ozvučenje, najbolje u srbiji...međutim, desilo se to što se desilo

videću kako će biti sa drugim filmovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbt, pa ja tek sad videh da kef blade2 košta 25.000$!!!!! a ja mislio oko 5-6000e i još razmišljam, brate ovo njesra 5-6000e....hahahaha...sjajna stvar kad čovek ne zna cenu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

jbt, pa ja tek sad videh da kef blade2 košta 25.000$!!!!! a ja mislio oko 5-6000e i još razmišljam, brate ovo njesra 5-6000e....hahahaha...sjajna stvar kad čovek ne zna cenu

5-6000 eur ti košta onaj mali BOENICKE W5 nema u njemu delova za 150 eur.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, crni. said:

w5 je na sajmu koštao 2.900, lično pitao, ali taj zvuk i zvuk sa kefom je nebo i zemlja, gde su w5 nebo a blade zemlja

Jel si li slušao original ili AURIS Poison 1. Dođe mi da napravim jednog klona, vidim da jer već pravljen ovde na forumu i to uspešno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dajte malo više komentara o Solaja+Beatgoeson sobi!

Ne mogu sebi da oprostim to što nisam ušao u ovu sobu, mada kolege koje su bile samnom kažu da je bilo malo neslušljivo...

Sa druge strane čitam komentare da je po mnogima to bio naj zvuk sajma!!!

Svaka im čast, stvarno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...