Jump to content

HI -FI Show Holiday Inn


shuca77

Preporučeni Komentari

2 hours ago, crni. said:

pa ja sam prokomentarisao...rekoh, najbolji zvuk, a konstruktor zvučnika ne znam ko je, liči na našeg zena :)

Solaja i zvucnici pomenutog konstruktora / jako dobro ali visokih "ko salate" - previse i iz njih nerealno u prirodi, ni cinelu nisu mogli realno da docaraju, ali pojedini segmenti jako dobri.

Najbolji visokotonac sajma Audio Note - totalno prirodno i oldschool.

Najbolji bass na sajmu Kii Tree miljama daleko od svih izlozenih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Beli said:

 

Ne vidim da sam rekao nešto što bi bilo u suprotnosti sa ovim. Kućna varijanta u smislu da je 4367 manje sofisticirana i pristupačnija varijanta koncepta razvijenog sa M2. Što bi se u matematici reklo, slični su a ne jednaki. :)

Biće da su im zato dali različta imena, jednom M2 a drugom 4367.:D

Falavi ninjane. ;)

 

E hebiga, ja samo pokušah da razrešim ovu ''pantomimu beogradskog kruga dvojke'':P, al' džaba, videh da sam em debelo omašio, em me ''ispravljaju'' i za ono što ni ne rekoh.:blush:

Nisam te ispravio , ovo je vise bilo kao dodatak :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbl je sramotno lose zvucao od onoga kada sam ja slusao. Kao prave pravcate razglasne kutije. To uopste nije Hi Fi zvuk.  One sa Mcintoshom tragedija one na spratu isto samo malo manja a znam kako moze da zvuci i Mcintosh i novi Luxman. 

Generalno razocaravajuci sajam sto se tice kvaliteta zvuka.. Izdvojio bih Solajinu sobu, MIR AUdio sobu i AN sobu sto se tice celokupnog zvuka . Ostale sobe manje i malo vece razocarenje a uredjaji sa vise nula u ceni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

JBL I audio note su mi najgore svirali. 

Drugo mesto za monitor audio, manger na trećem. 

Dynaudio contour  lepo svirao kao i focali sa naimom. Razočarao me klipsch heresy. 

Pozitivan utisak ostavio gramofonski setup u miraudio sobi sa gallusima kao i kii audio. Izdvojio bih i AV impuls sa ATC i Chord kombinacijom. 

Meni je svakako bilo zabavno i drago mi je sto sam imao priliku da vidim i čujem toliko različitih uređaja. Veliko hvala organizatorima! 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle ovih uglavnom(uglavnom kažem zbog Mike, jer izgleda da su se njemu jedinom svideli) negativnih komentara na zvuk JBL kutija, jedva čekam da @zeljkor skutija svoje M2(one koje je @grone sastavio izgleda niko nije čuo). Baš me zanima šta će sveopšte pučanstvo da kaže o njima i dal' će se ići kod njega na ''hodočašće'' k'o što se išlo zbog 4355.:)

Mogu da mislim kako je tek njemu, koliko je tek on sada nestrpljiv posle svega izrečenog o njima. Doduše na sajmu su bile 4367, al' sumnjam da M2 mogu biti baš toliko bolje pa da  premoste taj jaz od, kako neko reče, razglasnog zvučnika do forumske ikone.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Beli said:

Posle ovih uglavnom(uglavnom kažem zbog Mike, jer izgleda da su se njemu jedinom svideli) negativnih komentara na zvuk JBL kutija, jedva čekam da @zeljkor skutija svoje M2(one koje je @grone sastavio izgleda niko nije čuo). Baš me zanima šta će sveopšte pučanstvo da kaže o njima i dal' će se ići kod njega na ''hodočašće'' k'o što se išlo zbog 4355.:)

Mogu da mislim kako je tek njemu, koliko je tek on sada nestrpljiv posle svega izrečenog o njima. Doduše na sajmu su bile 4367, al' sumnjam da M2 mogu biti baš toliko bolje pa da  premoste taj jaz od, kako neko reče, razglasnog zvučnika do forumske ikone.

Veruj mi da bi mnogi isto rekli i za 4355, da ima razglasni karakter :) JBL Studio monitori koji su sa visokoefikasnim jedinicama imaju taj prizvuk. Neko voli neko ne. Znam da vec duze pricam ali gledacu da to sto pre sastavim. Jurim i par 2269 ali me satire prevoz koji je 613$ za par sto je van zdravog razuma. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo vako po redu najboljosti mene lično:

KEF Blade 2 - mlogo lepo, meni utisak dana. Sve na mestu, neverovatno dobri visoki, malko fali slam u basu al bole ga... ne znam šta su radili ali sam se zavlačio po ćoškovima i nema brundanja. 

KII Three - mlogo lepo, sve na mestu, bas utegnut i definisan bolesno, ni trunke brundanja. Na prvu loptu se čini da ga fali ali jok. Iza zvučnika tišina, korekcija basa radi ko doxa. Ovi iznad ipak samo malo zabavniji.

JBL 4367 (valjda) sa onim Mekintošima - Vihaaaaa! Preglasno i po meni loše usmereni (uzak sweet spot, spotić takoreći) ali valja, modovi sobe se baš čuju kad se šeta. Jbg, volim PA a i plavi JBL :)

Oni neki Technics SB-G90 sa koax na vrhu su mi bili ok, još neki Fokali manji ali poboravio i oni JBL sa Luxmanom ali tek kad sam zamolio da olade malo sa volumeom, ubiše ga da tada a sobičak mali.

Kod Šolaje u sobi miriše na lampe (bukvalno), dopalo mi se sem basa koga je bilo i za izvoz.

 

Sve ostalo meni onako, niš zanimljivo. Mlohava i dosadna nazovi muzika i isti takav impotentan hi fi zvuk.

 

Vredno pomena još:

Dynaudio Contour - tupo ko oklagija i kanturina jedna neopevana pa nek je Dynaudio 100x. Oni bookšelf Dyn na spratu (Special forty?) su izmislili zvuk za pomenute.

Manger - Visoki ko sa mp3 što god se pusti, mrljavo i tako...

Soba gde je bio Fikus - no comment. U dva navrata nalevokrug. Tuga.

Devialet - odličan za subwoofer, ostalo za kontejner.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za veliki JBL nikako nisam mogao da se otmem utisku da mu treba srednjetonac...

Baš kad smo bili u sobi svirala je razmatračica Patriša i taj njen SSSšššššš je toliko bio neslušljiv, a glas tanak da je to prosto neverovatno. Meni je zvuk jako ličio na Econowave sa Selenium D220ti. 

Bass tvrd ko kamen, ali sa određenom dozom nabudženog "slam-a". Imam utisak da konstantno promašuju match sa ovim kutijama (ne znam da li je problem do mekintoša). Gornja soba sa Luxmanom mi daleko bolje svirala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...