Jump to content

mac OS he he he ...


gaggia

Preporučeni Komentari

Postavljena slika

idiotski mi se dopalo kako ovo radi.. ubih se par dana, ali sam ga namestio.. mora jos da se steluje, ali radiiiiiiiii, brz, lep, u paketu skoro sve sta treba - software-a na sve strane, nekako kao spoj linux-a i win-a.. toplo preporucujem svima koji imaju C2D ili jace - iskljucivo Intel, jer je za AMD-a lsabija podrska od strane hackintosh zajednice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 68
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:D jbt, nisam se ovoliko zainatio za system od pre par godina i mlacenja sa Linux-om.. sa C2D 7200 i 6GB ram-a ovo letiiii, doslovce.. takodje je velika prednost to sto se pojavom novijih SandyBridge ploca sa UEFI biosom- gygabyte su najblize mac-ovima - skoro pa sve po deafaultu radi bez potrebe i za kakvim prepravkama - dakle sys radi i instalira se krajnje jednostavno, sa flash-a (8GB, ne manji), sve ostalo je manje vise kozmeticke prirode. To dakle vazi za novije ploce, a za ostalo treba citati, no lakse je nego mlacenje sa Linuxom onomad :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ubledeli - nisam probavao mikoristov Zorin, ali verujem da ima.. u odnosu na XP sigurno :D@ninja - upravo o tome pricam - instalirao na PC, obican PC, ne orig MACInace, cim sam turio teralink, prepoznao i svira bez ikakvih problema. Kome treba info, kacim ono sto znam i linkove vezane za uputstva. Za pocetak, flash GB, intel masinica i linkovi od mene

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://myhack.sojugarden.com/guide/ - ovde je uputstvo po kom sam radio, jedno od mnogih koja se mogu naci - treba najpre znati sta od konfiguracije imas i sta ti tacno treba da bi uspesno izvukao instalaciju. Napisi ovdi pa mozda pomognem, ako znam.

Dalje: http://pastebin.com/gCi4gvq0 - linkovi za skidanje osx, link za USB instalacioni -

http://www.isrbija.n...ion-iz-Windowsa

Dakle, kod nas na Isrbija i Benchmark.rs postoje grupe ljudi u delovima foruma - MAC OS, Hackintosh - koji imaju dosta iskustva i voljni su da pomognu, ukoliko sami ne nadjete resenje problema. Jako puno site-ova sadrzi uputstva, youtube ih je prepun. Treba imati strpljenja i doterati stvari do kraja. Sto se mene tice, isplati se.

I zaboravih - sasvim lako se namesti da i pise po NTFS particijama iz MAc-a, ali i obratno, da se iz WIn-a cita i pise po MAc particijama. Dual boot je takodje ne tesko izvesti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inace, cim sam turio teralink, prepoznao i svira bez ikakvih problema.

Zar ima problem-a sa TeraLink-om inače...?Izvin'te na pitanju, znate da sam monogamous što se tiče OS... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@zix - ma nema, nego ja mu to racunam kao + :D imace i Mac ima terminal :phil_04:@mix - narihtao sam i ja phenom-a na 10.6 i to je razbijalo, medjutim, vec na 10.7 brlja kernel, a za 10.8 ga nema, ali mislim da se sprema. Mislim da ce da radi.. AKo si za, daj da probamo - ponesem ti instalaciju 10.8 pa da vidimo. Nego, jesi li imao problem sa sleep-wake? Ima razlike izmedju 10.6 i 10.8, dosta manje medju 10.7 i 10.8.Inace - 10.6 - osx Tiger - 10.7 - osx LIon - 10.8 - Mountain LionJos jedan + : radi upravljanje voyageMpd linuxom - Mpd client Themerin

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad ode sleep nece da izvines da se digne.mislim da je problem sa prepoznavanjem biosa .

da, ali postoji varijanta koju upravo cackam a vezana je za pravljenje filea koji OS-u daje informacije koje bios daje.. kao neka vrsta modifikacije bios instrukcija prilagodjenih MAc OS-u. Ova metoda je dosta bolja od ubacivanja zakrpa i kext-ova. Dakle, kucaj DSTD u googlu ili baci oko na :http://forum.benchmark.rs/showthread.php?257735-DSDT-kako-da-!/page4Dakle - iscitas orig file DSDT.dsl iz Win-a ili Ubuntua i onda cepis preko DSDT editora, autopechera ili fixer-a sve sto ti je potrebno. Treba doci do toga da pri kompajliranju nema ni gresaka ni upozorenja. Taj file das da se ucitava preko bootloader-a i to bi bilo to. Kad zavrsim svoje objavim rezultateSleep enabler kext nisam probao, jer je problematican - a ovo sa DSDT je resenje za duze staze - dok se ne dodje do UeFi bios-a (citaj Sandy Bridge)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postoji, koliko mi se cini. No jako je lako probati, instalacija traje citavih pola ure. Koji AMD gospodin poseduje i koju plocu i grafiku? Molim da se primeti da i Mika takodje ima AMD i da sam i sam pomenuo da sam bezvecih problema instalirao i koristio 10.6 na AMD-u, dok nisam docepao INtel-a, slabusnog, ali dovoljno dobrog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...