Jump to content

DIY gramofon II


stein

  

66 članovâ je glasalo

  1. 1. Da li ste zainteresovani za samogradnju gramofona?

    • Da, ako nije skuplje od cene novog CD plejera
    • Da, ako tema bude dovoljno informativna
    • Da, bez obzira na cenu i tehničke informacije
    • Ne, to je bacanje para i vremena
    • Ne, previše je zahtevno
    • Ne, gramofon je prevaziđen kao izvor
    • Nisam siguran, ali je zanimljivo
    • Nije mi zanimljivo
  2. 2. Da li vam je ova tema zanimljiva



Preporučeni Komentari

LOMC Low Output Moving Coil bi trebalo da bude to, jelda? :house14: A šta, da nemaš jedan Denon viška? DL301 II recimo? Uz to odmah i jedan adekvatan MC step up?

Бинго. Касније један ПП до тебе и Зена.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 703
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mnogo ti je lepo ispao gramon! Čestitam i želim ti puno ploča da izvrtiš na njemu pre nego što rešiš da praviš neki još bolji.Nego, planiraš li sada pick-up da kreneš da praviš? ... red bi bio :Viannen_loungelizard:

Ne, sada se sprema još jedna izvedba tangencijalne ručice :) Hoću da to dovedem do onog nivoa gde više neću imati baš nikakve zamerke. Baza sada treba da "odkulira" i kada dođe lepo vreme da mogu da radim napolju i ispoliram i još nekoliko puta izlakiram, dok ne bude savršeno. Trebalo bi da se usput pozabavim i delom koji podrazumeva regulaciju i ispravljač za pogon motora, kontrolni stroboskop (za po potrebi) i onda da krenem u slušanje muzike, pa ćemo posle veoma verovatno da razmišljamo o boljoj phono sekciji, a ima još nekoliko započetih projekata koje želim da krenem da završavam i oblikujem... Piletove bivše zv. kutije, kutija za sub-amp, kutijice za Tannoye, Bastad! projekat... Ipak, pre svega, imam jedan domaći zadatak da uradim za jednog kolegu sa foruma... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, sada se sprema još jedna izvedba tangencijalne ručice :) Hoću da to dovedem do onog nivoa gde više neću imati baš nikakve zamerke. Baza sada treba da "odkulira" i kada dođe lepo vreme da mogu da radim napolju i ispoliram i još nekoliko puta izlakiram, dok ne bude savršeno. Trebalo bi da se usput pozabavim i delom koji podrazumeva regulaciju i ispravljač za pogon motora, kontrolni stroboskop (za po potrebi) i onda da krenem u slušanje muzike, pa ćemo posle veoma verovatno da razmišljamo o boljoj phono sekciji, a ima još nekoliko započetih projekata koje želim da krenem da završavam i oblikujem... Piletove bivše zv. kutije, kutija za sub-amp, kutijice za Tannoye, Bastad! projekat... Ipak, pre svega, imam jedan domaći zadatak da uradim za jednog kolegu sa foruma... :)

Nikad dosadno!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što reći!? :Viannen_loungelizard: Bez svaka čast, samo naprijed :matrix002:

Nema dalje naprijed, samo slušati ploče i gotovo... :)

Ne, sada se sprema još jedna izvedba tangencijalne ručice :) Hoću da to dovedem do onog nivoa gde više neću imati baš nikakve zamerke. Baza sada treba da "odkulira" i kada dođe lepo vreme da mogu da radim napolju i ispoliram i još nekoliko puta izlakiram, dok ne bude savršeno. Trebalo bi da se usput pozabavim i delom koji podrazumeva regulaciju i ispravljač za pogon motora, kontrolni stroboskop (za po potrebi) i onda da krenem u slušanje muzike, pa ćemo posle veoma verovatno da razmišljamo o boljoj phono sekciji, a ima još nekoliko započetih projekata koje želim da krenem da završavam i oblikujem... Piletove bivše zv. kutije, kutija za sub-amp, kutijice za Tannoye, Bastad! projekat... Ipak, pre svega, imam jedan domaći zadatak da uradim za jednog kolegu sa foruma... :)

Tako je to kad nisi sam u glavi :)

:serbvidkakisicl0:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujući Mlađi Zvučnjaku koji mi je prosledio link, evo me ovde na forumu. Gramfondžija sam sa davnašnjom željom da radim pogon. Sad ću da počnem da čitam temu iz početka na tanane pa ću se uključiti kad sve isčitam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bejah ozbiljno neozbiljan u svojoj neozbiljnoj ozbiljnosti :buehehe: Jel bre, jel' da se nadam još nekom odgovoru na postavljena pitanja i obznanjene dileme :help:

A šta je bilo pitanje? :scratch_head::crazy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta je bilo pitanje? :scratch_head::crazy:

Neću da vraćam svoju temu na ove stranice sa copy - paste pa pogledaj "Basis restauracija", druga strana pred kraj. Pitanja u vezi opruga, kontrole brzine okretanja tanjira i podešavanja anti skatinga.By the way, od jednog člana sam dobio manual za ručicu ali se on odnosi na novu koja sadrži sve pripadajuće delove. Kod mog primerka pokidan je končić za anti skating, a ja ne znam putanju za postavljanje novog kao i samo podešavanje. Nobody perfect :baby: Ako se ne vidi na fotkama koje sam postavio nije problem da postavim nove samo tog dela iz više uglova.Hvala i ovaj put :hi: p.s. ako se odlučim za baciti mrižu i čekati. . . javi koliko bi me koštao tanjir i osovina kao na tvom primerku
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ali...Nešto sam uradio, i to konkretno po pitanju ručice i gramofona. Odradio homework i evo rezultata koji su manje-više i konačni, ovaj put u formi čiste tehničke dokumentacije u pdf-u.Prikaz sa sve dimenzijama od gore i nazad.Stein TT top.PDFStein TT back.PDFFotografisao bih, ali ne ide jer postament urađen od mešavine aluminijuma, inoxa, i drva, i ne može još samostalno da stoji na bazi. Morao sam prvo da odradim matematiku da izračunam dimenzije, pa tek onda da bušim rupe i pripremim sve za sklapanje. Sada sleduje merkanje, obeležavanje, buškanje rupica i tek onda montaža. Tek onda može da se fotografiše.Najbolje što mogu je da nabacim par rendera...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slikicepost-13-0-11973700-1298493256_thumb.jpgpost-13-0-05238000-1298493273_thumb.jpgpost-13-0-54163900-1298493288_thumb.jpgpost-13-0-55304800-1298493307_thumb.jpgPitanja, komentari, može...Dodao bih samo da što se tiče onoga što se vidi na renderima, i sve dimenzije koje su date na crtežima, sve odgovara stvarnom stanju. Neke stvari još nisu do kraja izrađene, ali su dimenzije definisane (više je sad tu reč o lepljenju, šmirglanju headshellsa i kozmetici)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

slikicepost-13-0-11973700-1298493256_thumb.jpgpost-13-0-05238000-1298493273_thumb.jpgpost-13-0-54163900-1298493288_thumb.jpgpost-13-0-55304800-1298493307_thumb.jpgPitanja, komentari, može...Dodao bih samo da što se tiče onoga što se vidi na renderima, i sve dimenzije koje su date na crtežima, sve odgovara stvarnom stanju. Neke stvari još nisu do kraja izrađene, ali su dimenzije definisane (više je sad tu reč o lepljenju, šmirglanju headshellsa i kozmetici)...

:bravo::clap::hi: Ima li nekoga, a da ga ne tangira ova tangencijalka :hyper:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...