Jump to content

Pomoc oko izbora zvucnika?


RastaMaN

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Primetio sam da su na ovom forumu popularni "visoko-efikasni" zvučnici, ali i po koja kapljica, pa evo mog predloga.

Postavljena slika

ta mala okrugla motorola koja izigrava piezo visokotonac ....ja bih rekao da je motorola .......je recimo od strane autokonstruktora izbegavana u širokom luku , kao ko će staviti to đubre od pieza u audiofilske kutije samo da vrišti .....a recimo taj visokotonac se nalazi u kutijama koje po mnogima spadaju u klasu najbolje zvučećih svih vremena DQ 10 .......ako se stvari postave na svoje mesto , logički , onda nije teško zaključiti da bi i dan danas takav tip zvučnika imao svoje mesto ........kod DQ 10 , on je rezan na nekih 15 khz i radi kao supervisokotonac ......I TAMAN UNOSI ONU DOZU ISKRIČAVOSTI u najvišem opsegu , koji audiofili definišu kao visoka rezolucija kod modernih zvučnika , i koja fali mnogim visokotoncima ....dakle ne kao visokotonac od 5 khz pa na dalje jer zaista vrišti , ali iznad 15 khz radi perfektno svoj posao kao malo zvučnika danas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja hoću da saznam koja je?.

To i Sipi zeli da zna... a i prvi je pi'to.
Dobro, priznajem malo smo sinoc popili i zekili se.Sada ozbiljno.Za pocetak o merenjima na primeru KEF R700 Floorstanding (totalno random choise)http://www.kef.com/h...r700/index.html Weight 25.9kg (57lbs.) Dimension (H x W x D) (with grille and terminal) 1070 x 210 x 345 mm (42.1 x 8.3 x 13.6 in.) Dimension (H x W x D) (with grille, terminal & plinth) 1121 x 329 x 368 mm (44.1 x 13.0 x 14.5 in.) U slobodnom prevodu zvucnjak je visok 1m i 7cm, sirok 210mm i dubok 345mm a tezak oko 30 kila (bitan podatak - sve sto je preko dva'es kila podrazumeva da moraš dobro da se namužiš prilikom transporta, nije samo sto je tesko već je i kabasto).
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Al kad nema podataka, pito sam tamo tog lika što prodaje imal kakvih papira uz njega jer je napiso dole u opisu da je novo i zapakovano, pa ću vidt šta će reć?.

Jel on može bit 500W?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bitnije je za cega ce to tebi i kako ces ga koristiti , nego cinjenica da se i na tarabi svasta pise

 

500W je rastegljiv pojam ......... al' ovde je malo previse rastegnut :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta je bolje uzet od 8 il 10 incha men odgovaraju oba, al eto da čujem vaš savjet, a razlika je samo 5KM???

Kaže nema nikakvih papira jer dođu u paketu nekoliko zvučnika, kao kupuje se navelko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...