Jump to content

Pomoc oko izbora zvucnika?


RastaMaN

Preporučeni Komentari

Elem...Posto se vidi da sam novajlija (citaj:amater),prvo da pozdravim sve redno,i da se nadam da cu da naucim dosta od vas,posto me od malena zanimaju zvucnici,a sad zelim i da nesto naucim o tome :)

Kolega (s posla) audiofil,cini mi se dobar poznavaoc audio uredjaja,predlozio mi da i ja malo sebe obradujem i kupim neki uredjajcic...tako ga i poslusah.Verujem mu na rec,a i necu da ulazem neke velike novce (citaj:nemam),jer sam pocetnik.

Kupih na njegovu preporuku za pocetak pojacalo Marantz pm55,a evo i nekih specifikacija:

Connections

Number of inputs:

1 x phono,

1 x AUX,

2 tape / DAT,

2 × CD

1 x Tuner

Number of Outputs:

2 pairs of speakers / switchable

2 tape / DAT

Specifications

Power (at THD)

8 ohms: 80 watts

4 ohms: 110 watts

Dynamic power

8 Ohm: 90 W

4 Ohms: 130 W

THD: 0.02%

Damping factor: 100

Frequency Response: + - 0.5 dB

Signal to Noise:

Stereo separation:

Tone control:

Bass (100Hz) + - 6dB

Treble (10kHz) + - 6dB

Loudness: yes

High Filter: No

Low filter (Subsonic): No

Mute: Yes

Mono: yes

Direct / Straight Line: switchable for CD1

Kupio sam i pritom neke kablove isto na njegovu preporuku jer rece da je povoljno,inace kablovi su NAUK 900...6m za 1800 din..

Jos jedna stvar mi fali da to ukomponujem koliko toliko za pocetak...tj. to su dve stvari istog ili slicnog izgleda...znate na sta mislim..dakle zvucnici.Soba mi je oko 15m2.Zanr koji slusam je new age,reagge,acoustic,blues,kad-kad i electro...Voleo bih da mi date neke predloge.Novci sa kojima raspolazem:oko 100e (za pocetak)..Kolega rece:Canton GLE 60,Revox ax3-3,pa cak i Sony sa seas drajverima koji je trenutno na prodaju...trazim trosistemce naravno,polovne,cija je marka nekad bila na glasu,a i danas je uzimajuci u obzir da su polovni,po mogucnosti gumena vesanja,bookshelf,ne floorstanding...eh sad za 100e izbor je mali...ali mogu da sacekam,ne zurim se,da izadje nesto sto bi mi odgovaralo...pucajte sa predlozima :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Elem...Posto se vidi da sam novajlija (citaj:amater),prvo da pozdravim sve redno,i da se nadam da cu da naucim dosta od vas,posto me od malena zanimaju zvucnici,a sad zelim i da nesto naucim o tome :)

Kolega (s posla) audiofil,cini mi se dobar poznavaoc audio uredjaja,predlozio mi da i ja malo sebe obradujem i kupim neki uredjajcic...tako ga i poslusah.Verujem mu na rec,a i necu da ulazem neke velike novce (citaj:nemam),jer sam pocetnik.

Kupih na njegovu preporuku za pocetak pojacalo Marantz pm55,a evo i nekih specifikacija:

Connections

Number of inputs:

1 x phono,

1 x AUX,

2 tape / DAT,

2 × CD

1 x Tuner

Number of Outputs:

2 pairs of speakers / switchable

2 tape / DAT

Specifications

Power (at THD)

8 ohms: 80 watts

4 ohms: 110 watts

Dynamic power

8 Ohm: 90 W

4 Ohms: 130 W

THD: 0.02%

Damping factor: 100

Frequency Response: + - 0.5 dB

Signal to Noise:

Stereo separation:

Tone control:

Bass (100Hz) + - 6dB

Treble (10kHz) + - 6dB

Loudness: yes

High Filter: No

Low filter (Subsonic): No

Mute: Yes

Mono: yes

Direct / Straight Line: switchable for CD1

Kupio sam i pritom neke kablove isto na njegovu preporuku jer rece da je povoljno,inace kablovi su NAUK 900...6m za 1800 din..

Jos jedna stvar mi fali da to ukomponujem koliko toliko za pocetak...tj. to su dve stvari istog ili slicnog izgleda...znate na sta mislim..dakle zvucnici.Soba mi je oko 15m2.Zanr koji slusam je new age,reagge,acoustic,blues,kad-kad i electro...Voleo bih da mi date neke predloge.Novci sa kojima raspolazem:oko 100e (za pocetak)..Kolega rece:Canton GLE 60,Revox ax3-3,pa cak i Sony sa seas drajverima koji je trenutno na prodaju...trazim trosistemce naravno,polovne,cija je marka nekad bila na glasu,a i danas je uzimajuci u obzir da su polovni,po mogucnosti gumena vesanja,bookshelf,ne floorstanding...eh sad za 100e izbor je mali...ali mogu da sacekam,ne zurim se,da izadje nesto sto bi mi odgovaralo...pucajte sa predlozima :)

Za muziku koja slusas Tannoy su odlicne.Samo nisu 3 sistemske.

http://www.kupujemprodajem.com/Tannoy-M1-3129936-oglas.htm?filter_id=13535463

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bolje na KP da kupi nove Tannoy drivere i da napravi kutiju , bolju od fabrickog Tannoyasem toga , na tim u oglasima je neko evidentno stavio traktorsku gumu umesto vesanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tannoy driveri na oglasima,bass,srednjetonac i visokotonac u paru oko 120€...+ koliko bi me izasao materijal za kutije + skretnice + konektori + lak + boja....ispod 200€ cenim da to ne big uspeo,Mozda sa nekim drajverima made in Pojas Gaze...jeste sigurni u to sto pisete?Jeste da ce kvalitet biti visestruko bolji,sto se zvuka tice,ali za tu cifru mogu da uzmem fabricke polovne extra ocuvane u skoro top stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ali za tu cifru mogu da uzmem fabricke polovne extra ocuvane u skoro top stanju.

Samo napred...Ovo je DIY, a ne trgovacki forum.Ovde se okupljaju ljudi koji se trude da ostvare resenja bolja od komercijalno dostupnih, dakle cena nije prioritet, mada iskustvo i praksa pokazuju da je u DIY varijanti komparativni nivo kvaliteta uvek postignut uz manje troskove nego sto bi bili u komercijalnoj verziji. Ako te zanima po svaku cenu jeftino resenje, plasim se da ovo nije pravo mesto...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam da li ti mozes i umes da nabavis bolje za tu cifru ;ja sam komentarisao Tannoy sa oglasa i opcije ulaganja u tom kontekstuno , bas me zanima sta bi mogao da nabavis za 200 E sto bi sviralo bolje od posteno napravljenih kutija na bazi tih drivera sa KP .....da li sam siguran u ono sto pisem ......... ? :wink2:take it or leave it ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam da li ti mozes i umes da nabavis bolje za tu cifru ;ja sam komentarisao Tannoy sa oglasa i opcije ulaganja u tom kontekstuno , bas me zanima sta bi mogao da nabavis za 200 E sto bi sviralo bolje od posteno napravljenih kutija na bazi tih drivera sa KP .....da li sam siguran u ono sto pisem ......... ? :wink2:take it or leave it ......

Ne sumnjam ja u vasu strucnost,zato sam i dosao ovde..i kao sto sam napisao na pocetku teme "oko 100€",a tannoy investicija izadje malo duplo vise :)...znaci sustina je da za 100€ ne mogu da DIY neke zvucnike koji su bolji od cantona gle60,quinto 510 ili sony ss e71...ne uzimajuci u obzir da su ti home made novi...odnosno novi driveri itd..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav RastaMane dobro nam došao na forum! :D

Kao što su ti već rekli, ovde većina ljudi naginje ka ručnom radu tj DIY (do it yourself) te stoga nećeš dobiti preporuke za kupovinu komercijalno pravljenih kutija tj fabričkih jer svi ovde znaju koliko su fabričke kutije zapravo loše, materijali koji se koriste za same kutije su najjeftiniji mogući, škrtari se u skretnicama gde je to najopasnije kao i na samim drajverima.....najbolje rešenje jeste "uradi sam" ali tek ako imaš dovoljno iskustva i znanja da napraviš nešto što je bolje od fabričkog u istom cenovnom razredu... nešto mi se javlja da ti nemaš ni znanja ni iskustva za tako nešto (oprosti ako grešim ... ;) ) te možda nije loše da porazmisliš o nabavci polovnih kutija koje su kvalitetno DIY pravljene ili kupovini fabričkih kutija koje imaju dobru osnovu za poboljšanje putem par jednostavnih fora.... vidi s tim tvojim ortakom koji je audiofil možda on ima nešto da ti preporuči polovno...

100eur je stvarno malo za iole dobar zvučnik.... ali ako bih morao da ti nešto preporučim sa KP u toj ceni pogledaj ovo:

http://www.kupujemprodajem.com/Misssion-M71i-3112112-oglas.htm?filter_id=5923461

http://www.kupujemprodajem.com/MB-Quart-280-3086738-oglas.htm?filter_id=5923515

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-ss-E71-u-perfekttnom-stanju--3046729-oglas.htm?filter_id=5923708

http://www.kupujemprodajem.com/Mordaunt-Short-MS-25Ti-1905260-oglas.htm?filter_id=5923726

http://www.kupujemprodajem.com/heco-interior-300-3132012-oglas.htm?filter_id=5923897

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-NS-260-3129951-oglas.htm?filter_id=5923897

...naravno proba na licu mesta pre kupovine i neko sa tobom ko se razume da malo bolje pogleda... i nema da te boli glava..!

aj u zdravlje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

auh...hvala vam na svemu,sad bar znam na cemu sam...znam i sam da za zvucnike treba malo vise love,ako zelim kvalitet...mada tako je u svemu u zivotu.Amater sam naravno,profesionalac to moze da vidi po mojim komentarima...menjam uskoro radno mesto a sa tim i primanja,mozda do nove godine i naucim nesto pa odresim kesu,jedno 300e pa da pricamo....do tada bih dao za neke fabricke do stotke...uostalom videcu...ima vremena...hvala svima i pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrodosaosto si zapeo za trosistemce?!msm da ti je soba 150m^2 a ne 15 pa da razumem ali da sam na tvom mestu pre bih trazio dvosistemce nego trosistemce jer ce kod trosistemaca da skrtare na svakom cosku ali mislim da za tako malu cifru dvosistemac treba da svira bolje :drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hey Rastaman, daj vidi temu Iskra/Garrard by 0Waf.Meni to radi za deset, a možeš ih naći za 30-40€.Kod mene su, tako je ispalo, spojeni na lampe, ali možda će raditi bar pola tako dobro na tranzistoru i, vjeruj mi, to je jako dobro.Isto je svaka preporuka išla od Zena i baš svaka je točna.Ako ćeš kasnije htjeti nešto skuplje nisi puno izgubio na kupoprodaji, a možda ti se neće ni htjeti više odvajati od njih. ;)Mislim da se povremeno pojavljuju primjerci i na vašim oglasnicima. Ne mora uopće biti isti model kutije - važan ti je samo širokopojasni driver koji se ugrađivo u više modela. U toj temi imaš detaljne fotografije i lako ćeš prepoznati driver u bilo kojoj kutiji kad ga vidiš na slici u oglasima.:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav,Ovo uzmi http://www.kupujemprodajem.com/quadral-merin-MK-II-3160043-oglas.htm?filter_id=5770051Imao sam slične zvučnike, isti drajveri samo su kutije bile višlje (Quadral Odin MK2), i svirali su veoma dobro. Ja sam moje bio prodao za 110e, tako da ti probaj ovome da spustiš cenu, jer su ovo manje kutije.Inače video sam ovu temu još pre 2 dana, i baš sam mislio da preporučim quadral, ali ih tad nije bilo u oglasima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nabavio Isophon hsb-6001,full-alnico,kako ovo svira JAzz ne bi verovali........a ide samo do 15khz :whistle2:

http://www.kupujempr...lter_id=9340058Evo još jednog i uklapa se u budget. Jesi li blizu Suleta? Zamoli ga za jedno slušanje i ako ti se svidi nazovi lika u oglas.Cabasse nisam slušao niti vidio nikada, a male Tannoye M3 sam imao kod kuće oko tjedan dana i nisu me se dojmili. Iako vjerujem da, kako Zen kaže, sa drugačijom kutijom i skretnicom mogu dati više nego što sam ja od njih čuo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...