Jump to content

BD Design & Phasure NOS1 @ X-Fi Show, Veldhoven, NL


dj.nik

Preporučeni Komentari

Kada smo kod Exemplar horne imas jedan "reminder" od mene :)

sta god radili - ufati me neka histerija zadnjih dana - nacisto se treba trruditi da se po vertikali sloze akusticki centri svih driverasto ce reci - u to se uklapa nesto napravljeno kao Altec A7 , ili Exemplar horn , tako da gornja horna ne mora bas celom duzinom da strci ispred donjeg boxaresavanje tog problema bilo analogno bilo digitalno mi nekako ne ide pod kapu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Podesivost je jako pozeljnapogotovo sto kod horne akusticki centar nije kod membrane ili voice coilanego na otprilike oko 1/3 horne od driveratamo gde se vazdusni pritisak transformise u akusticki?To gde je ta ravan zavisi od tipa i geometrije horne... KOd pure Exp je oko 1/3A naravno i zbog poremecaja u fazi koju unose skretnicenarocito skoro sve a posebno 1, 2 i 3 jedino je teoretski i sa manjim faznim pomerajem4 red u tom smislu mozda najpodesnijimada to ne mora da znaci da ce i najbolje zvucati?.U principu sa hornom se odmah doda 1 red gorezbog "pojacavanja donjeg dela spektra koji u nju ulazi...Sa hornom se 12db skretnice ponasaju kao da su 6db itd....A u zavisnosti od toga kakav je i koliki fazni pomeraj drivera ispod hornehorna se moze pomeriti unazad ili unapred ali trebalo bi krenuti od tacke gde se vrsi "transformacija"pritisaka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

naravno jedino sto von langa uvek izbaci nesto "revolucionarno" kada neko pre njega uradi to isto/slicno

mogao je ovo da uradi pre 10 godina a sto nije

isto kao ona prevara sa RCA field coil replikom za koju se ispostavilo da je budzeni B&C drajver

a da je bert originalan, nije, naravno. ni ovde ni ranije, sve sto valja napravi mu neko drugi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno jedino sto von langa uvek izbaci nesto "revolucionarno" kada neko pre njega uradi to isto/slicno

mogao je ovo da uradi pre 10 godina a sto nije

isto kao ona prevara sa RCA field coil replikom za koju se ispostavilo da je budzeni B&C drajver

a da je bert originalan, nije, naravno. ni ovde ni ranije, sve sto valja napravi mu neko drugi

Pre nekoliko godina sam kačio linkove, mislim da drugom forumu sa Von Langa-inim zvučnicima. Mislim da je on ovaj koncept primenio pre Berta. Doduše basovi su bili kontra okrenuti, kao kod Linkwitz-a.

 

Evo nađoh i fotku:

 

Postavljena slika

 

Moja prvobitna ideja je bila da svoje zvučnike ovako napravim, ali sam zbog glomaznosti i još ponečega odustao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bert pokraden!

 

i to niko drugi nego wolf von langa

 

http://vinylsavor.blogspot.com/2013/05/munich-high-end-fair-2013.html

 

skroluj do most innovative new product

 

Bar da je pokradeno kako treba. Visokotonac je neodgovarajući za ovaj tip. Trebalo bi da je na srednjem delu promenjen oblik bafflea tako da se nastavlja da bude kao waveguide za visokotonac. Kao što u originalu stoji horna koja se, čini mi se, nastavlja na oblik bafflea.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Telefunken H-frame dipole OB design box okrenut za 90 deg.

iz 1936 koliko se secam

imam i fotografiju

(ako uspem da nadjem)

nasao

.

linkovi

http://www.linkwitzlab.com/links.htm

 

.

From a German website that has collected historical information on loudspeakers, amplifiers and microphones. http://www.medienstimmen.de/ela/lautsprecher/modelle/main.htm

 

post-96-0-45624000-1369207429_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Telefunken H-frame dipole OB design box okrenut za 90 deg.

iz 1936 koliko se secam

imam i fotografiju

(ako uspem da nadjem)

nasao

.

linkovi

http://www.linkwitzlab.com/links.htm

 

.

From a German website that has collected historical information on loudspeakers, amplifiers and microphones. http://www.medienstimmen.de/ela/lautsprecher/modelle/main.htm

Cool su ove cene u rajhsmarkama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeste to je preslikana ideja Linkvica orion model

i bolje radi nego uobicajeno postavljanje

zbog toga sto zvuk dolazi i sa lica membrane i sa nalicija mebrane

i ispred zvucnika je isto kao i iza zvucnika u tom smislu.

Mislim da dolazi i do smanjenja izoblicenja zbog ponistavnja?

.

A TFK je koncept totalno, samo sto je malo to sve zaobljeno da lici na neku hornu inace nije uopste nikakva horna

jel se ne uklapa ni u jedan :normalan" shape.

Medjutim ta zakrivljena povrsina povecava ukupnu povrsinu ploce OB-a

pa na osnovu toga se zvucnik spusta nize i udaljeniji je od accu cratkog spoja... Sto je OK... 

Takodje je atraktivnije vizuelno i komplikovanije je za izvesti pa ucestvuje kao argument za nivo cene...

sto je 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

 

Medjutim ta zakrivljena povrsina povecava ukupnu povrsinu ploce OB-a

pa na osnovu toga se zvucnik spusta nize i udaljeniji je od accu cratkog spoja... Sto je OK... 

 

Da, zanimljiv način da se poveća površina OB-a i uštedi na prostoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...